Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy przekluc uszka???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    A mnie się podobają kolczyki u małych dziewczynek Już kiedyś pisałam,
    że jak będę miała córcię to dam jej wybór, ale szczerze to nie rozumiem
    dlaczego jest takie halo o to.
    Jeśli rodzice mogą decydować o ubiorze, fryzurze, a nawet przedszkolu takiego malucha to dlaczego nie zdecydować o przekłuciu uszu ?
    Nie wiem być może się mylę, ale watpie by którejś z nas przeszkadzają dziurki zrobione w dzieciństwie ??
    Inna sprawa jeśli dziewczynce jest w nich nie wygodnie, ciągnie i nie może
    się przyzwyczaić.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Ja mam synka, ale jesli mialabym corke to jeju dalabym wybor co do kolczykow. Sadze, ze pewnie by chciala miec przeklute uszka, ale czy naprawde trzeba dodatkowy bol sprawiac malemu dziecku? Ktosw powie, ze to chwilka. No chwilka, ale dla dziecka jednak dodatkowy i niepotrzebny stres.
      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

      Skomentuj


        #33
        nasza Amelka ma kolczyki od 9 miesiąca. Zniosła to super- zero płaczu, giolo sie 3 dni. A teraz ma 2,5 i duzo dziewczynek zazdrosci i tez chce mies takie swiecidelka w uszkach. A problem zachacznia- kupuje dizecięce wkrety

        AMELCIA ur. 08.02.2007

        Skomentuj


          #34
          Według mnie kolczyki dodają uroku , małym dziewczynkom.I milo jest patrzeć na takie maluszki z kolczykami.
          Kuzynka przekuła córeczce uszy gdy miała chyba roczek (niepamiętam) i już 3 razy je zmianiała gdyz mała je gubiła , i co chwila pieluszką zachaczała.
          Ale to nie mówione że za każdym razem ma tak być prawda?

          Ja Amelce przekuję może na 3 latka , bądź 4 gdy będzie nie co starsza i będzie wiedziała co to kolczyk w uszku.
          Tak zminiając trochę temat : kolczyki mi się podobają , ale gdy widzę 2 /3 latki z łanczuszkiem i złotą branzoletką to dla mnie trochę przegięcie .Szczególnie gdy takie dzieci są w piaskownicy
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #35
            przebilam corce uszy jak skonczyla 7 miesiecy
            placzu nie bylo zaciagania tez nie
            teraz ma 10 lat i szaleje z kolczykami
            a kilka kolezanek z klasy nie ma
            bo wlasnie teraz sie boja
            przekluwania

            Skomentuj


              #36
              Moja córeczka ma 14 miesięcy, ale jeszcze poczekam z 2-3 lata z kolczykami, ale osobiście to nie jestem przeciwna kolczykom u małych dzieci
              PAULINA 07.07.2008




              http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

              Skomentuj


                #37
                Moja córka ma 17 miesiecy,uszka jaj przebiłam jak miala poł roku-ladnie sie zagoiły i jak na razie interesuje sie tylko moimi kolczykami :-)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Majek dla mnie takie malutkie dziewczyneczki własnie z kolczykami tez wyglądają
                  jak stare maleńkie. O dzieciach noszących łańcuszki i bransoletki nie wspomnę
                  Jeśli później moje dziecko będzie się bało bólu przy przekłuwaniu uszków to
                  trudno. Przecież nie musi miec kolczykow wcale jak dla mnie Nie bede jej namawiac.
                  Ja sama mialam kilka podejsc do kolczyków i kilka zakończylo sie ucieczka
                  Moja mama była cierpliwa. A uszy przekłułam jak byłam na tyle zdetreminowana
                  zeby znieść ból i w koncu miec te kolczyki. I to chyba byłam jakoś w podstawówce po
                  trzeciej klasie.
                  A wkręty tez do mnie nie przemawiają bo sama tylko takie nosze i nie raz zdarzyło sie,
                  że budziłam się z jego częścią na poduszce a częścią w uchu.
                  I jednak wole, żeby mi Julka nie skonsumowała tej części która odpadnie
                  Last edited by Nusiakova; 06-09-2009, 21:44.


                  Skomentuj


                    #39
                    Moja córeczka ma 2,5 roku i jeszcze nie zastanawiałam się nad przekłuciem jej uszu i raczej nie będę się z tym śpieszyła chyba że sama zechce ale jak będzie w wieku szkolnym.Tym bardziej że ja niemam przekłutych uszu tzn mialam w wieku 22 lat dopiero ale niechcialy mi się goić przez 2 lata i zrezygnowałam a zresztą i tak nielubilam nosić kolczykow.


                    Skomentuj


                      #40
                      ja mam przekłute uszy ale kolczyki nosze od wielkiego dzwona, od wkrętów uszy mi ropieją, złotych nie noszę bo mam uczulenie. a Julce przekłułam na 6 urodziny bo mnie błagala, płakała ale była na tyle odważna że mimo bólu zgodziła się na przekłucie 2 uszka. i jak na razie uwielbia kolczyki. A majce przekłuje wtedy kiedy mnie o to poprosi.
                      Tree pewnie że decydujemy o ubiorze dziecka czy przedszkolu, ale to są całkiem rózne sprawy bo kolczyki dla takigo roczniaka to raczej rodziców zachcianka bo co taki maluch wie o kolczykach, ładne świecidełko i tyle. Niech samo zdecyduje że chce je


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                        Tree pewnie że decydujemy o ubiorze dziecka czy przedszkolu, ale to są całkiem rózne sprawy bo kolczyki dla takigo roczniaka to raczej rodziców zachcianka bo co taki maluch wie o kolczykach, ładne świecidełko i tyle. Niech samo zdecyduje że chce je
                        no wiesz taka czy inna sukienka, spodnie czy bluza to też rodziców zachcianka, bo cóż taki Malec może wiedzieć na temat mody ?! 6-letnia dziewczynka też ma się nijak do słusznej decyzji, bo to jednak małe dziecko.
                        Ja szanuję Wasze zdanie na pozostawienie decyzji dzieciom, dla mnie jest do bardzo dojrzała i odpowiedzialna decyzja.
                        Po prostu nie rozumiem dlaczego jest takie halo na temat przekłuwania.
                        Ozdóbka jak każda inna... jak ładna sukienka, spinka, czy buciki.
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #42
                          Tree ale zobacz, sukienka czy bluzkę no musisz ubrać A nawet takiemu
                          małemu dziecku jak Julka daję wybór pokazując jej dwie sukienki czy
                          dwie bluzki i ona sobie wybierze. Tak samo jak w sklepie mam dylemat
                          który kolor bardziej mi się podoba (a często je miewam ) to pokazuje
                          jej ciuszki i które weźmie to ten kupujemy.
                          A kolczyki dla maluszka to już typowa zachcianka rodziców, żeby ładnie
                          dziecko wyglądało. No chyba uszków im nie ogrzeją


                          Skomentuj


                            #43
                            6 letnie dziecko moze już decydować o swoim wyglądzie a więc i o kolczykach też
                            a sukienka to co innego niz dziurka na całe zycie, a w ogóle po co sprawiac ból małej księżniczce przecież są piekne bez tych kolczyków
                            Ja Julce jak napisałam przekłułam bo bardzo mnie o to prosiła ze 2 lata chyba aż wreszcie stwierdziłam ze jest na tyle duża że może już mieć kolczyki.
                            Zresztą moja kuzynka przekłuła swojej 6 miesięcznejcórce uszka a ta zerwała kolczyk i ma naderwane ucho właściwie urwane a więc dziękuję za taką ozdóbkę


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #44
                              hej Niusiak a myslałam że tylko ja mam problemy z wyborem ciuszków majce, bo Julka od dawna sama decyduje no chyba że chce coś na co mnie np. nie stać a dziś ciuchy dla dzieci mają czasem powalające ceny.

                              Bo ubrania to normalka że trzeba kupić a kolczyki dla roczniaka to jak spinka dla prawie łysego dziecka, ma biedactwo 2 właski a matka już gumki zaczepia czasami aż mi szkoda tych dziewczynek


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                #45
                                Majek tekst o spince dla prawie łysego dziecka mnie rozwalił

                                Tak jak pisałam: daję Julce możlwość wyboru na tyle ile uważam za słuszne.
                                Dlatego sądzę, że o ciuszkach może już teraz decydować a na kolczyki
                                przyjdzie czas. Jeśli będzie chciała spoko, jeśli nie to też looz. Ale ona o tym
                                zadecyduje.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X