Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mądry rodzic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mądry rodzic

    Chciałabym podzielić się z Państwem kilkoma informacjami które wypływają z moich doświadczeń.
    1.Narodziny dziecka dokonują w naszym życiu dużej zmiany. Będzie ono inne, już nigdy takie jak przed jego narodzinami. Dziecko przyniesie nam wiele radości, miłości i spełnienia. Pojawiać się będą także troski i problemy. Nie da się ich uniknąć.
    2. Bycie mamą i tatą to wyjątkowa rola w naszym życiu. Ale warto pamiętać, że mamy do spełnienia także inne (żony, męża, córki, syna, przyjaciółki, przyjaciela, pracownika, itp.).
    3. Starajmy się być rodzicem, jakim sobie wymarzyliśmy. Pamiętajmy jednak, że „idealny rodzic nie istnieje”. Prawdziwa mama/prawdziwy tata przyzna, że nie wszystko się udaje, że czasami jest trudno. Jeśli macie wątpliwości czy jesteście dobrą mamą/tatą to tylko potwierdza, jak bardzo staracie się nim być.
    4. Jeśli macie więcej niż jedno dziecko to wiecie, że to, co sprawdza się w opiece i wychowaniu jednego dziecka nie zawsze zadaje egzamin w przypadku drugiego. I to dobrze, dzięki temu uczymy się wiele o swoich dzieciach, ich osobowościach, emocjach. Nie kierujemy się rutyną, ale dojrzałością rodzicielską.
    A co Państwo o powyższym sądzicie? Zachęcam do dyskusji...
    Ekspert programu "Enfamil - Twój ekspert w rozwoju dziecka". Psycholog rozwoju dziecka i nastolatka, specjalistka w budowaniu relacji pomiędzy dzieckiem i rodzicami. Autorka programu „Mama, tata czyli ja", współautorka kampanii społecznej „Etat tata. Lubię to!”.
  •    
       

    #2
    Odp: Mądry rodzic

    Potwierdzam, idealni rodzice nie istnieją i to co mamy w wyobrażeniach na temat macierzyństwa i to czym mydlą nam oczy np. w telewizji- nie istnieje!!! Macierzyństwo to najcięższa praca jaką znam są chwile bardzo ciężkie ale na każde dziecko jest sposób aby mądrze je wychować z tym że nie obejdzie się bez miliona prób i metod.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mądry rodzic

      Dokładnie tak. Nie ma idealnych rodziców i idealnych dzieci. Wychowanie bezstresowe - tak dziś modne też okazuje się, ze nie do końca jest dobre. Co nie znaczy, ze pochwalam klapsy - to akurat porażka jest.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mądry rodzic

        Bardzo trafne spostrzeżenia, tak właśnie jest, nie do się wrzucić dzieci do jednego worka, każde się inaczej rozwija.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mądry rodzic

          Zgadzam się całkowicie z każdym z punktów. Ważne jest, żeby dążyć do ideału, jednocześnie pozostając w świadomości, że się go nigdy nie osiągnie, że pomyłki i błędy są naturalne i należy z nich wyciągać wnioski
          "Things do not happen. Things are made to happen."

          John F. Kennedy

          Skomentuj


            #6
            Odp: Mądry rodzic

            Wszystko to prawda, tylko ja mam najgorzej z tym, żeby nie zapomnieć, że jestem nie tylko mamą. Najłatwiej zapomnieć po sobie, a dziecko przecież dorasta szybko, z każdym dzniem ptrzebuje mnie mniej i mniej. To strasznie trudne pamiętać w tym wszystkim o własnych sprawach.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mądry rodzic

              Wiecie, ja uważam, że wychowanie dziecka, to naprawdę czasem ciężka sprawa. Sama stwierdziłam, że nie ma co liczyć, że będzie dobrze, tylko trzeba zawczasu skorzystać z pomocy. Zapisałam się na taki coaching rodzicielski w ośrodku Sensity w Warszawie, przy ulicy Mickiewicza. Miałam cudownego instruktora, pana Krzyśka, który pokazał mi jak mam wpłynąć na dziecko i jak się nim zajmować, żeby je dobrze wychować. To bardzo ważne, żeby już od małego wpajać pewne zasady i sposoby postępowania. Dzięki temu w przyszłości łatwiej przejdzie przez bunt nastolatka.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mądry rodzic

                Staram się dobrze wychowywać dzieci ale czasem kiedy synek dostanie jakiegoś napadu złości co się rzadko zdarza ale się zdarza albo zacznie brzydko mówić to wtedy się zastanawiam gdzie ja błąd popełniłam ale już wiem ze się tak przez złymi rzeczami nie ustrzeże np Z przekszkola przynosi czasem brzydkie słowo ale ja już na to większego wpływu nie mam
                Myślę o dzieciach ,o mężu o domie a ja czasem zapominam już o sobie ...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mądry rodzic

                  Ja się bardzo obawiam jak wychowam swoją córkę, staram się jak mogę, ale czasem można popełnić błąd i nawet się o tym nie wie. Np. podobno w żłobku wyrywa innym dzieciom zabawki, ja z mężem staramy się wymuszać na niej żeby dzieliła się z nami wszystkim co ma, tak specjalnie żeby nauczyć ją że dobrze jest się dzielić z innymi bo to im sprawia przyjemność, a tu takie rzeczy w żłobku wyprawia....

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mądry rodzic

                    Etap niedzielenia się często dzieci przechodzą Mój synek już z tego wyrósł na szczęście
                    Za to córeczka ona jednego batona na 4 dzieci podzieli Ostatniego Chrupka na pół przedzieli aby się z bratem podzielić To u niej jest takie słodkie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mądry rodzic

                      BO mądry rodzic nie stara sie za wszelką cenę być idealnym, ale wie kiedy trzeba przyznać się do popełnionego błędu i przeprosić- nawet własne dziecko. Nasze dziecko tylko bardziej nas za to pokocha.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mądry rodzic

                        Trzeba też umieć przyznawać się do błędów Wiem jakie popełniałam przy pierwszym dziecku Więc przy drugim już jest łatwiej Zresztą Uczymy się na błędach

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Mądry rodzic

                          Bo nie ma rodziców idealnych i żaden artykuł czy program nas tego nie nauczy, tylko własne doświadczenie i nadzieja, że będzie lepiej, że teraz już wiem, co robić a czego nie powtarzać.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Mądry rodzic

                            Życie wszystkiego uczy

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Mądry rodzic

                              Mądry rodzic ma wspierać swoje dziecko , pomagać mu szukać i odnajdywać rozwiązań, zrozumieć świat. Mądry rodzic uczy tez aby zawsze dostrzegać pozytywne rzeczy które nas spotykają.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X