Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

    Moja miesięczna córeczna prawie w ogóle nie je wieczorem przed snem ani w nocy. Przed snem zjada ok 30-40ml mleka modyfikowanego, zasypia ok. 21 i budzi się dopiero w okolicach 5 rano. Potem znów zjada taką ilość ale nie idzie raczej spać. Przez cały dzień każdą porcję 90ml mleka zjada na raty, zajmuje jej to ok. godziny lub więcej. Czy powinnam się martwić i udać z nią do pediatry? Bardzo proszę o pomoc.
  •    
       

    #2
    Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

    Hm, moim zdaniem powinnaś udać się do pediatry. Rozumiem, że karmisz małą tylko mm, bez piersi. To naprawdę bardzo malutko je.



    Skomentuj


      #3
      Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

      Daję jej pierś ale w dzień, bo akurat przechodzę kryzys laktacyjny i mam malutko mleka a chciałam żeby się najadała przed snem i w nocy ale mm też nie chce jeść, więc chyba udam się do pediatry.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

        jesli się nieopokoisz to idz do pediatry i skonsultuj się dla pewności.
        moja Zosia też nie je tak jak powinna.
        od poczatku była niejadkiem. jadła mało z piersi i mało przybierała. jestesmy juz na mleku modyfikowanym i nadal szału nie ma. je mniej niz powinna przybiera na wadze, nieduzo ale przybiera. jednak jest wesoła, dobrze się rozwija. robi wszystko to co powinna robić, gaworzy.
        karmienie to bardzo indywidualna sprawa. na mlekach modyfikowanych często jest napisane że wielkość i ilość porcji musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb niemowlęcia. rozumiem Cię bo mnie na poczatku tez martwiło to że Zosia nie je.
        moj starszy syn natomiast zjadał wszystko tak jak było na opakowaniu jak 90 to 90 jak 120 to 120.
        ale tak jak pisałam na poczatku. lepiej się skosultowac. przyczyną niejedzenia, braku apetytu może być niedokrwistość warto wiec zrobić morfologię i żelazo.

        może masz po prostu małego niejadka (jak ja ).
        pozdrawiam.
        "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












        Skomentuj


          #5
          Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

          Spisz sobie ile zjada w ciągu dnia i nocki. Idź do pediatry, napewno zważy małą.
          Niejadek niejadkiem ale moim zdaniem to i tak o wiele za mało z tego co piszesz, a lepiej poradzić się lekarza i spać ze spokojnym sumieniem.
          A może małej mleko mm nie odpowiada?



          Skomentuj


            #6
            Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

            Dziękuję za rady, napewno skorzystam z tej, że zacznę zapisywać ile je i w poniedziałek udam się z nią do pediatry. Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

              zgadzam sie z ulcia...
              my tez musielismy zmienic mleko bo Zosi nie smakowało poprzednie...
              zdrówka
              "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

                Mam nadzieję, że już jest po wizycie u pediatry.Miesięczne dziecko powinno jadac co 3 godziny ( srednio),Jesli są watpliwości co do tego ile zjada- nalezy przede wszystkim dziecko zwazyć- jeśli nie przybywa na wadze, to przeanalizować -ile zjada rzeczywiscie.Należy sprawdzic jak wygląda laktacja , lekarz powinien obejrzec piersi mamy i brodawki.Mama karmiąca w pierwszych 3 miesiącach życia dziecka powinna zdecydowanie więcej pć- około 3-4 litrów dziennie, tym bardziej, że były upały.Poza tym trzeba obejrzeć, czy dziecko prawidłowo ssie, czy np. nie ma za krótkiego wędzidełka języka. Dlatego w tym wypadku konieczna jest konsultacja lekarska.
                dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

                  Jestem już po wizycie, wróciłam do samego karmienia piersią, bo lakatacja się unormowała a córeczka po mm miała zaparcia, więc lepiej jak jest na piersi. Przybiera na wadze bardzo ładnie, a mleko modyfikowane najprawdopodobniej jej nie smakowało.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

                    Naturalne mleko z piersi jest najlepsze dla dziecka. Moja coreczka tez ok miesiac dwa nie chciala pic mleka z butelki, dopiero jak zona wrocila do karmienia oiersia wszystko sie unormowalo

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Miesięczne niemowlę prawie wcale nie je

                      Norweg masz rację, mleko mamy jest najlepsze jestem szczęśliwa, że mogę dalej karmić, bardzo mi na tym zależało

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X