Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszerzanie Diety

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Niunia84 może twój szkrab jest z tych niejadków???
    moja znajoma ma synka i straszne miala z nim problemy przy jedzeniu,wogóle nie chcial jeść. teraz ma juz 14m-cy i je wtedy kiedy ma ochotę.
    moja córa ma 11m-cy i nie wpycham jej na siłe jedzenia jak nie chce.jak była młodsza to zawsze mi ladnie wszystko zjadala.
    Może niejadek???

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Urozmaicanie diety dziecka?

      Ma ktoś moze link do jakiejs stronki gdzie jest podana lista co w ktorym miesiacu wprowadza sie do jedzenie dziecku kiedy żółtko,zupy itd...mój synek ma 5 miesiecy jak do tej pory je tylko słoiczki

      Skomentuj


        #48
        najlepiej to wpisz w wyszukiwarke np karmienie dziecka albo urozmaicanie jedzenia niemowlakom i pokaze ci sie setki stron na ten temat. wybiezesz co ci najbardziej pasuje.
        PAULINKA 31.8.2003
        VICTORIA 20.5.2008

        12.1.2009r raczkowanie
        13.1.2009 pozegnanie cycunia
        16.1.2009 samodzielne siadanie

        Skomentuj


          #49
          jest super stronka http://www.osesek.pl/co-kiedy-w-diecie-dziecka/ i tam musisz tylko wybrać wiek.
          ja dużo gotuję sama dla malego ale w szafeczce mam zapas menu smakosza bo je bardzo lubi. też zaczynałam tylko od słoiczków bo (może to śmieszne ) bałam sie gotowac dla malucha

          Oficjalna testerka La Roche Posay Anthelios

          Skomentuj


            #50
            Tabela 1. Nowy model żywienia niemowląt karmionych piersią (2007)

            WIEK (miesiące)

            RODZAJ POŻYWIENIA / ŻYWNOŚĆ UZUPEŁNIAJĄCA
            1-6
            Karmienie piersią
            na żądanie Karmienie piersią1
            Posiłki dodatkowe - w 5-6 miesiącu
            Początkowo (nie wcześniej niż w 5 miesiącu):

            * zupa - przecier2 jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3 g na 100 ml), 1 x dziennie

            7-9
            Karmienie piersią
            na żądanie Posiłki uzupełniające:3

            * zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kleikiem zbożowym glutenowym
            i z 1/2 żółtka co drugi dzień
            * kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy4
            * sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy (nie więcej niż 150g)

            10
            Karmienie piersią
            na żądanie Posiłki uzupełniające:

            * obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem 1/2 żółtka do potraw codziennie5
            * kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczyw, biszkopty, sucharki;
            * przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g)

            11-12
            Karmienie piersią
            na żądanie Posiłki uzupełniające:

            * obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko 3-4 razy w tygodniu
            * produkty zbożowe (kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt6, kefir - kilka razy w tygodniu)
            * przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 )


            1 Na życzenie matki, można wprowadzić mleko modyfikowane
            2 Składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy. 3 Nowe produkty - np. owoce, warzywa, kasze, mięso - należy wprowadzać kolejno i osobno, obserwując reakcję dziecka. Wprowadzając posiłki uzupełniające zaczynać od małych ilości, np. 3-4 łyżeczki. Posiłek inny niż karmienie mlekiem kobiecym podawać po zakończeniu karmienia piersią - w sytuacji, kiedy dziecko odmawia jedzenia / próbowania posiłków uzupałniających można odwrócić tę kolejność.
            4 Zaleca się, aby produkty zbożowe wprowadzane w 1 roku życia były wzbogacane w żelazo.
            5 Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu.
            6 Tylko naturalne składniki, bez konserwantów z ograniczeniem cukru.





            Tabela 2. Nowy schemat sztucznego żywienia niemowląt (2007)

            WIEK W MIESIĄCACH

            LICZBA POSIŁKÓW WIELKOŚĆ PORCJI1

            RODZAJ POSIŁKU
            1

            7 x 90 - 110 ml
            mleko początkowe
            2

            6 x 110 - 130 ml
            mleko początkowe
            3

            6 x 130 ml
            mleko początkowe
            4

            6 x 150 ml
            mleko początkowe
            5

            5 x 180 ml
            4 x mleko początkowe*
            1 x zupa - przecier jarzynowy2;
            skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy) - 50-100 g
            6

            5 x 180 ml
            4 x mleko początkowe*
            1 x zupa - przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (2-3 g kleiku na 100 ml + 10 g gotowanego mięsa (bez wywaru);
            przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) - nie więcej niż 150 g
            7

            5 x
            1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3 g na 100 ml);
            1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3 g na 100 ml);
            1 x 200 ml zupa - przecier jarzynowy z 1/2 żółtka co drugi dzień i z gotowanym mięsem3 codziennie (10 g);
            1 x 150 g kaszka na mleku następnym lub deser mleczno - owocowy;
            przecier owocowy lub sok - nie więcej niż 150 g
            8

            5 x
            1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml);
            1 x 180 ml - mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml);
            1 x 200 ml zupa - przecier jarzynowy z 1/2 żółtka co drugi dzień i z codziennie gotowanym mięsem3 (10-15 g);
            1 x kaszka na mleku następnym lub deser mleczno - owocowy;
            przecier owocowy lub sok - nie więcej niż 150 g
            9

            5 x
            1 x 200 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej;
            1 x 200 ml - mleko następne z dodatkiem kaszki bezglutenowej;
            1 x 200 ml - kaszka na mleku następnym;
            1 x 200 ml zupa - przecier jarzynowy z dodatkiem 1/2 żółtka i z gotowanym mięsem3 (10-15 g);
            1 x 150 g - owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) + biszkopt
            10

            4-5 x
            3 x 220 ml - mleczny posiłek łżczony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki);
            1 x zupka jarzynowa z kaszą glutenową;
            1 x obiad: jarzynka z gotowanym mięsem3(15-20 g) i 1/2 żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu;
            Przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) - nie więcej niż 150 g
            11-12

            4-5 x
            Posiłki jak w 10 miesiącu życia.
            Zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu;
            twarożek, kefir, jogurt 1-2 razy w tygodniu4



            *mleko początkowe może być zamienione na mleko następne, do czasu formalnego uregulowania
            czasu podania tych preparatów w zaleceniach Unii Europejskiej.



            1 Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od łaknienia i zapotrzebowania. Różnice mogą również dotyczyć liczby posiłków.
            2 Składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy.
            3 Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu.
            4 Tylko naturalne składniki; bez konserwantów, z ograniczeniem cukru.

            Skomentuj


              #51
              milka odpowiedziałam Ci ale dopiero teraz zauważyłam że ten wątek powinien być gdzie indziej. Dziewczyny pilnujcie trochę porządku. Takie ciągłe upominanie kogoś wcale nie jest fajne...
              Last edited by lola_lu; 09-01-2009, 10:06.

              Skomentuj


                #52
                ta stronka osesek faktycznie jest fajna - też się nią czasem kierowałam. ale ogólnie patrzyłam na słoiczkach, co jest napisane, bo np. takie gerbery nie zawsze zgadzają się z tym, co podaje osesek, ale po gerberkach mój dzidziuś czuł się dobrze i nie było żadnych problemów, więc tym bardziej można się sugerować tym, co podają na opakowaniu.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Menu dla 6-miesięcznego malucha!!!

                  Witam!
                  Jestem debiutującą mamą i chciałam sie zapytac czy ktos ma pomysl jak zorganizowac dzienne menu dla takiego szkraba. Sniadanie jest - piers, drugie sniadanie - co można podac?, obiad - zupki ale juz brakuje mi na nie pomyslow (chcialabym jak najmniej dawac gotowych obiadkow), podwieczorek - co zamiast owocow, kolacja - piers i spac....
                  Bede wdzieczna za wskazowki

                  Skomentuj


                    #54
                    wprowadzanei stałych pokarmów

                    Chciałabym się dowiedzieć jakie pokarmy na początek wprowadzac i jak je przyżądzać, czy mozna poprostu zmiksować marchewke czy jabłuszko czy trzeba to jeszcze pogotować i czy soczki trzeba rozcieńczać?? chciałabym poznać podstawy, bo mój synek niedługo skończy 4 miesiączki i trzeba powoli zaczynać. z góry dziekuje za każda radę
                    Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                    http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                    Skomentuj


                      #55
                      Na początek najlepiej ugotować pół marchewki pół ziemniaczka i pół pietruszki i jeszcze gorące zmiksować razem z tą wodą w której się gotowały warzywa, jeśli jest rzadkie możesz zagęścić kleikiem ryżowym możesz dodać troszkę mleka modyfikowanego.Podawać najlepiej łyżeczką 1 lub 2 wystarczy na początek.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        justysia trza było swój post dołaczyc do podobnego watku
                        http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...t=rozszerzanie


                        tak to robi sie burdel!

                        Skomentuj


                          #57
                          wprowadzanie stałych pokarmów

                          Potrzebuje rad na temat wprowadzania stałych pokarmów, mój synek w ta niedzielę skończy 4 miesiące, od czego powinnam zacząć, w jakich ilościach i jak przygotowywać mu stale pokarmy? z góry dziękuje za wszelkie porady
                          Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                          http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                          Skomentuj


                            #58
                            wprowadzanei stałych pokarmów

                            justysia trza było swój post dołaczyc do podobnego watku
                            http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...t=rozszerzanie

                            tak to robi sie burdel!



                            juz przeniosłam, jak da radę to ten wątek można jakoś usunąć
                            Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                            http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                            Skomentuj


                              #59
                              U nas pierwszym stalym pokarmem bylo starte jabluszko a zaraz po nim marchewka na obiadek

                              Skomentuj


                                #60
                                Moze nie jestem super ekspertem, ale jezeli karmisz tylko piersia wstrzymaj sie jeszcze miesiac. Ja zaczelam z moja coreczka kiedy skonczyla 4-m-ce i zalowalam, to moim zdaniem troche za wczesnie. A jezeli karmisz butelka zaczynaj od najprostszych rzeczy: marchew z ziemnikiem (ale marchewki nie duzo bo powoduje zaparcia), potem, jak juz wspomniala, ktoras z klezanek powyzej, dodawaj stopniowo po jednym skladniku: pietruszka, ja juz dawalam brokul, kalafior, ryz. Oczywiscie wszystko dokladnie utarte i papkowate. Co do ilosci - sama ocenisz po pierwszym karmieniu - na poczatek 3-4 lyzeczki i codzienie zwiekszaj.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X