Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prasowanie ciuszków

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prasowanie ciuszków

    Do jakiego wieku waszego dziecka prasujecie czy prasowałyście im ubranka. Moje dziecko ma 2 miesiące więc póki co piorę w proszkach dla dzieci, i prasuję ciuszki dwustronnie. Przyznam, że to dużo pracy dlatego mam pytanie kiedy najwcześniej będę mogła zrezygnować z prasowania wszystkiego bez szkody dla mojego dziecka i dla jego skóry. Czy jest jakiś czas w którym bez ryzyka można zrezygnować z prasowania wszystkiego???
  •    
       

    #2
    Odp: Prasowanie ciuszków

    Wyprasowałam raz, jeszcze w ciąży - potem już nie, szkoda czasu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Prasowanie ciuszków

      ja prasuje, bo lubie, zeby byly niewygniecione. Ale tylko z jednej strony, normalnie jak swoje bluzki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Prasowanie ciuszków

        Napisane przez zuzannazu Pokaż wiadomość
        Wyprasowałam raz, jeszcze w ciąży - potem już nie, szkoda czasu
        Droga Zuzannazu,

        warto pamiętać o prasowaniu ciuszków maluszka. Przed pierwszym założeniem, szczególnie w przypadku noworodków, jest ono wskazane, ponieważ niszczy drobnoustroje i sprawia, że ubranka są sterylnie czyste. W przypadku tych ubranek, które bezpośrednio przylegają do skóry, prasowanie zaleca się dłużej – do 3. miesiąca życia dziecka.

        Skóra maluszka do 3. roku życia nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Nie spełnia swoich funkcji ochronnych w takim stopniu jak skóra dorosłego, a jej budowa znacznie różni się od naszej. Wymaga w tym czasie szczególnej uwagi i opieki. Warto mieć to na uwadze, ponieważ dobór odpowiednich kosmetyków i środków piorących przeznaczonych dla dzieci wpływa na przyszłą kondycję skóry maluszka.

        Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Ciebie pomocna. Gdybyś miała dodatkowe pytania, chętnie odpowiem

        Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego „3 lata pod ochroną”. Znajdziesz tam ciekawe informacje na temat budowy oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry maluszka.

        Pozdrawiam,
        Doradca Lovela

        Skomentuj


          #5
          Odp: Prasowanie ciuszków

          Czyli trzeba się nastawić na prasowanie dwustronne, wszystkiego do minimum 3 r. ż??? Również, prać i płukać w proszku i płynach tylko i wyłącznie dla dzieci ??? A co z używaniem różnych wybielaczy, odplamiaczy itd.?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Prasowanie ciuszków

            Droga Panitereska,

            prasowanie ubranek zalecane jest do 3. miesiąca jeśli Twój maluszek nie ma skłonności do alergii, nie ma potrzeby, byś prasowała ciuszki dłużej.

            Stosowanie środków piorących przeznaczonych dla dzieci wskazane jest do 3. roku życia, ponieważ w tym czasie skóra dziecka nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników zawartych w zwykłych produktach. Środki przeznaczone dla dorosłych zawierają szkodliwe dla maluszków substancje (fosforany, enzymy, sztuczne barwniki, rozjaśniacze optyczne). Mogą one nie tylko uczulać wrażliwą skórę, ale także przenikać przez nią do organizmu dziecka. Zawarte w nich składniki wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie.

            Budowa skóry maluszka różni się od naszej. Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Co ciekawe, u noworodków naczynia krwionośne są tak blisko naskórka, że aż przez niego prześwitują. Gołym okiem dostrzegamy, że noworodki są bardziej czerwone W dalszym etapie rozwoju, choć już tego nie widzimy, naczynia krwionośne nadal leżą bliżej naskórka i są szersze niż u dorosłego. Wykazują przez to większą podatność, by wchłaniać wszelkie przedostające się przez skórę substancje. Drażniące składniki piorące przenikają w głąb organizmu dziecka i mogą być szkodliwe. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego, który stanowi naturalną warstwę ochronną skóry. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz wpływa na jego kondycję w przyszłości.

            Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są odplamiacze przeznaczone do ubranek dziecięcych. Radzą sobie one z większością typowych plam, takich jak np. z dań ze słoiczków, soku brzoskwiniowego, trawy czy błota. Co ważne, nie zawierają żrących substancji, a ich używanie jest w pełni bezpieczne dla skóry maluszka.

            Dlatego tak ważne jest, by delikatne produkty dla maluchów stosować przez cały okres wrażliwości skóry. Jeśli chcesz mieć pewność, że produkt jest odpowiedni, warto sprawdzić, czy został on przebadany klinicznie i opatrzony certyfikatem uznanego ośrodka badawczego.

            Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Twoje wątpliwości

            Pozdrawiam serdecznie,

            Doradca Lovela

            Skomentuj


              #7
              Odp: Prasowanie ciuszków

              Dziękuję za odpowiedź :-) Ja myślałam, że dwukrotne płukanie wystarczy aby spłukać wszelkie odplamiacze czy wybielacze. Muszę rozejrzeć się za specjalnie przeznaczonymi dla niemowląt środkami odplamiającymi. Czy mydełka odplamiające ? czy one spełniają swoją funkcję ? Czy podołają np. plamom z jabłka i marchewki ?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Prasowanie ciuszków

                Droga Panitereska,

                bardzo mi miło, że mogłam dostarczyć Ci kilku użytecznych informacji Szukając odpowiedniego produktu, warto kierować się przede wszystkim informacjami zamieszczonymi na etykiecie. Często zdarza się, że producenci zwykłych środków jako obietnicę delikatności przedstawiają na opakowaniu wizerunek dziecka, jednak skład ich produktów nie jest odpowiedni dla wrażliwej skóry dziecka. Dlatego, bez względu na markę, dobrze, byś zwróciła uwagę, czy na etykiecie jest wyraźnie napisane, że produkt jest przeznaczony dla dzieci. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie on odpowiedni, warto sprawdzić, czy został on opatrzony certyfikatem jednego z uznanych ośrodków badawczych.

                Pozdrawiam serdecznie,

                Doradca Lovela

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Prasowanie ciuszków

                  Ja nie przywiązywałam wagi do pasowania ubranek. Używałam środków do prania dla niemowląt, ale dość szybko zarzuciłam prasowanie ciuszków niemowlęcych.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Prasowanie ciuszków

                    Prasowanie jest strasznie męczące. To njagorsza rzecz z wszystkich domnowych robót Zastanawiam się też nad kulami piorącymi? Czy sa bezpieczne?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Prasowanie ciuszków

                      Podobno orzechy są lepsze

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Prasowanie ciuszków

                        Ja prasuję wszystko, boję się podrażnień i alergii wszelkiej maści.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Prasowanie ciuszków

                          Także prasuje wszystko dla mojego dzidziusia.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Prasowanie ciuszków

                            Ja też prasuję, ale już nie dwustronnie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Prasowanie ciuszków

                              Ja tam prasuję wszystko. Chyba miałabym wyrzuty,że założyłam na moje dziecko coś niewyprasowanego ;P Szybko takie ciuszki się prasuje . Nigdy nie prasowałam dwustronnie. Mi jednostronnie w zupełności wystarczy.



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X