Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kościół- śmiech i żal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kościół- śmiech i żal

    1. ABORCJA I POGRZEB NIENARODZONEGO
    Kościół zakazuje aborcji, tłumacząc, że nowe życie, człowiek itp
    ALE
    Zabrania pogrzebu, gdy kobieta poroni w pierwszych tygodniach, bo to tylko embrion, nie człowiek

    2. NIE ZABIJAJ
    Przykazanie, które nie tylko dotyczy zabijania ludzi i zwierząt, ale także palenia, brania narkotyków, picia itp
    ALE
    Są księża, którzy palą, piją i Bóg jeden wie co jeszcze

    3. NIE PORZĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA JEGO JEST
    czyli nie kradnij, nie sypiaj z kobietami, które są zamężne itp
    ALE
    Ilu księży molestuje dzieci? Ilu sypia z kobietami, które często są zamężne? Ilu "namiawia" na oddanie swoich ostatnich groszy?

    4. CO BÓG ZŁĄCZYŁ, CZŁOWIEK NIECH NIE ROZDZIELA
    jak już wziliście ślub to tak ma być na dobre i złe
    ALE
    kim jest papież jak nie człowiekiem? Dlaczego więc w szczególnych przypadkach można dostać unieważnienie małżeństwa? i już nawet coraz łatwiej...

    Mozna tak wymieniać i wymieniać... ehh
    Last edited by ja-mamusia; 07-02-2011, 17:19.


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
  •    
       

    #2
    Odp: Kościół- śmiech i żal

    A ja będę broniła Kościół

    Co do aborcji to dla mnie jest sprawa jasna - zabić swoje dziecko
    co do pogrzebu to sprawa się komplikuje i to nie z winy kościoła ale biurokracji.
    Zeby pochować człowieka trzeba mieć akt zgonu i ciało częśc ciała (wyjątki to katastrofy ale to jeszcze bardziej skomplikowane) Po zabiegu nie zawsze szpital daje matce szczątki zwłok; USC nie chce zapisać dziecka przed 14 tyg chyba itd. itd.
    choć znam przypadki że księża chowają "niezapisane" dzieci i mają groby no ale wielu chce mieć biurokratyczne sprawy perfekcyjnie złatwione i nie chowają

    Nie zabijaj
    sama napisałaś że księża to ludzie więc i przypadki drastyczne się zdażają

    rozwód kościelny - nie ma czegoś takiego - można uzyskać tylko unieważnienie sakramentu małżeństwa (mam kolegę który uzyskał takie unieważnienie i dziś ma 2 kościelną żonę)

    i można by wymieniać i wymieniać

    a swoją drogą przykazania które wymieniłaś to nie pochodzą od Kościoła tylko BOGA


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kościół- śmiech i żal

      kuzyn mojego M tez dostal.
      co do aborcji, przeciez wedlug kosciola na poczatku nie ma dziecka tylko embrion, ktory nie czuje, nic w nim nie funkcjonuje
      nie poruszam apraw prawnych tylko koscielnych, ksiadz odmawiajac pochowania embrionu nie mowi o aktach prawnych i biurakracji tylko o tym, ze to przeciez jeszcze nie byl czlowiek... chodzi mi o pokazanie absurdu, EMBRIONU NIE MOZNA POCHOWAC BO TO NIE CZLOWIEK, EMBRIONU NIE MOZNA USUNAC BO TO CZLOWIEK...

      co do pogrzebu, owszem sa tacy, ale rzadko

      przykazania, moze i pochodza od Boga, ale kosciol kaze ich przestrzegac a sam tego nie robi! Ksiadz to czlowiek, ale skoro oni nakazuja przstrzegania czegos to niech sami tez tak robia...
      Nie chce oczerniac kosciola, tylko chce wypowiedziec swoje zdanie na temat duzych niedociagniec

      kolejna rzecz mi przyszla do glowy...
      rozgrzeszenie... dlaczego ja mam sie spowiadac czlowiekowi, ktory sam grzeszy i nie zawsze idzie z tym sie spowiadac...

      a co do aborcji... tez nie jestem za, ale rozumiem niektore kobiety.


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kościół- śmiech i żal

        przykazanie kosciaola:
        5. Troszczyc sie o potrzeby kosciola

        ja mam sie troszczyc, a nie ma mi byc powiedziane ze musze dac ksiedzu na tace, na 3kroli itp


        aaa i co jeszcze, co do pieniedzy
        Za komunie co laska, ale nie mniej niz
        za pogrzeb co laska, ale nie mniej niz
        za chrzest co laska, ale wie pani daja od...
        masakra jakas... cholera jak nie mniej niz to niech cennik zrobia i faktury wystawiaja... nie no ale to przeciez byla by opodadwowana kasa wiec po co...

        I uprzedze slowa co kniektorych... tak, nie zawsze tak jest, sa plebanie gdzie na prawde co laska znaczy co laska, jak nie masz to tez ochrzcze wam dziecko, dam wam slub itp, ale to sporadyczne przypadki

        kazdy wierzacy powinien miec wszystkie sakramenty, ale czemu trzeba za nie placic??? nie zaplacisz to nie dostaniesz!!!!
        rozumiem zlozyc sie na przystrojenie kosciola (ale cholera nie po 50zl np, kilka kwiatow, zazwyczaj sztucznych, kokard kilka i przesieradel lezy o kosciolach od lat, nie daja nic nowego) zlozyc sie na kwiaty dla ksiezy (po 5zl od kazdego w zupelnosci wystarczy) i na pamiatki (to jakies 20zl) wiec rachunek dajmy na to 40zl a nie np 500, 200, 300...


        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



        ---------------------------------------------------

        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kościół- śmiech i żal

          majajula, ksiadz powinien dawac przyklad! a nie grzeszyc bardziej niz niektorzy ludzie!!! jestem wierzaca, jak bylam mlodsza to kosciol byl dla mnie wszystkim, ale niestety to sie pozmienialo


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kościół- śmiech i żal

            oj ale Ci nadepneli na odcisk :P

            jak Ci nie odpowiada rzymsko katolicke zgromadznie to jest tez wiele innych chrzescijanskich zgromadzen, to jest tylko wyznanie,a nie to w co wierzymy

            nie bierzesz pod uwage ze od zakonczenia wojny (w polsce) na ksiezy szli szpicle ktorzy mieli to rozwalic od srodka, a jest to tak ciepla posadka ze siedza tam do dzis. a pozatym wiele osob które nie potrafily poradzic sobie w zyciu poszly do zakonow czy na ksieży. kedys kazdy inny trafial tam, a nie wspomne o homoseksualistach, szli zeby oddac sie panu bo miysleli ze to cos zmieni (pomijajac tych ktorzy naprawde czuli powolanie)
            co do kasy to wszystko zalezy od ksiedza... jak we wszystkim sa skrajnosci
            no i nie da sie oszukac ze w czarni sa zatrudnieni w instytucji, ale latwo sie pomija to ile dobrego wielu robi, o tym sie nie mowi bo albo jest to oczywiste albo wrecz niepozadane. (u nas proboszcz co roku organizuje rozne wyjazdy czy kuligi za free) i czy to nie tak ze to nam sie wydaje ze trzeba dac wiecej niz sie ma, ja od dwuch lat nie dalam nic na kolendzie bo byli pod koniec miesiaca, nawet nic nie wspominal, to tak jak moja babcia bez stowy nie szla do lekarza pierwszego kontaktu, uwazala ze inaczej jej nie bedzie leczyl.

            a wszystko by rozwiazal podatek na swoje wyznanie, i brak tacy tylko oficjalne darowizny.

            co do czystosci no coz... jak ktos powiedzial ze nie ma czegos takiego jak przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna, a kobiety nieraz bardzo same mocno prowokuja.oczywiscie to niczego nie tlumaczy, sa tylko ludzmi ,ale czasem wydaje sie ze to tylko towarzystwo a tu brzdek... i jakas namietnosc. a zakazany owoc kusi jeszcze bardziej.

            co do pochowku, to bez odpowiednich papierow biurokratycznych ksiadz nie ma pewnosci ze to byl czlowiek a nie malpa czy pies i ktos dla zartu czy prowokacji sobie wymyslil pogrzeb. a w szpitalu nie dadza Ci do reki dziecka.
            moja bratowa poronila i nie miala juz cialka w sobie jak trafila do szpitala, wiec tez pogrzebu nie bedzie bo nie ma czego grzebac, slyszalam kiedys ze sie zbiera poporonne szczatki i organizuje raz na jakis czas zbiorowy bezimienny pochowek, ale oficjalnie nic sie nie doszukalam. dzien utraconego dziecka jest 15 pazdziernika i sie odbywaja uroczystosci.


            ech rozpisalam sie ogladajac film Juli i Julia

            a co do uniewazniania slubow, to jest jak ktos zataja swoje ja , gra przed kims inna osobe, to czemu masz cale zycie byc z oszustem? itp.
            Last edited by pieczulka; 04-02-2011, 23:45.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kościół- śmiech i żal

              Szukajcie Boga w Biblii i w modlitwie, a nie w kościele. Kto zna trochę historię kościoła katolickiego, ten wie, jak było. W 90% kościół katolicki naucza rzeczy, których w Biblii nie ma, niestety. Są to nauki ojców kościoła, a jako, że człowiek jest grzeszny, trudno doszukiwać się tam czystych intencji. Celibat na przykład miał na celu zatrzymanie pieniędzy w kościele, nie ma rodziny, nie ma dzieci, więc nic nie wypływa. A w Biblii jest napisane, że biskup ma być mężem jednej żony itd.. Niestety tak sobie to kościół urządził, że odziany na czarno mężczyzna wzbudza respekt a w większości strach i to właśnie z pobudek lękowych ludzie biegną do kościoła rzucić na tacę i uspokoić sumienie. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Bóg jest w cieniu, a powinien być na pierwszym miejscu. Żeby się do niego "dostać" trzeba według kościoła przejść przez sito spowiedzi usznej, modlitw do Marii itd. A to kompletna bzdura! Potrzebujesz Boga? Idź w ciche miejsce i módl się! On słyszy zawsze i wszędzie. To jemu wyznajesz grzechy i to do niego bezpośrednio się zwracasz. Nic więcej nie trzeba. A kościół, czyli społeczność ludzi wierzących ma służyć wzmacnianiu wiary, byciu razem, bo razem zawsze raźniej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kościół- śmiech i żal

                Ja natomiast uważam, że nierozmawianie nie jest sposobem na dojście, gdzie leży prawda. Jest raczej sposobem na uciszenie sumienia, że "coś tu nie gra, ale nie mam ochoty ani siły szukać odpowiedzi co". Ja tu żadnej sprzeczki nie widzę! Każdy ma prawo wierzyć w co chce, dopóki wie, dlaczego wierzy tak, a nie inaczej. Rozmawianie na tematy wiary nie jest w Polsce zbyt popularne, bo w większości przypadków łączy się ze strachem, że "jakiś jehowy mnie tu próbuje zbałamucić, a ja wolę być w wierze moich rodziców (bo tak mi wygodniej)". Ja żadnym "jehowym" nie jestem i nie mam nic przeciwko nim, bo uważam, że próbują żyć i wierzyć znacznie bardziej świadomie niż przeciętny katolik, który zazwyczaj odziedziczył swoją wiarę po rodzicach i nigdy nie maił świadomie okazji jej wybrać (w końcu został ochrzczony jako nieświadome niemowlę- o tym w Biblii też nic nie ma, niestety).
                Osobiście uważam kwestię wiary za tak ważną w życiu człowieka, że trzeba na ten temat DUŻO rozmawiać i szukać odpowiedzi, bo trzeba wiedzieć w co się wierzy i dlaczego. Wiara jest też podparta jakąś dozą wiedzy. Skoro więc mamy Biblię, to tam szukajmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania egzystencjalne. Polecam!!!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kościół- śmiech i żal

                  Napisane przez Ania_31 Pokaż wiadomość
                  Szukajcie Boga w Biblii i w modlitwie, a nie w kościele. Kto zna trochę historię kościoła katolickiego, ten wie, jak było. W 90% kościół katolicki naucza rzeczy, których w Biblii nie ma, niestety. Są to nauki ojców kościoła, a jako, że człowiek jest grzeszny, trudno doszukiwać się tam czystych intencji. Celibat na przykład miał na celu zatrzymanie pieniędzy w kościele, nie ma rodziny, nie ma dzieci, więc nic nie wypływa. A w Biblii jest napisane, że biskup ma być mężem jednej żony itd.. Niestety tak sobie to kościół urządził, że odziany na czarno mężczyzna wzbudza respekt a w większości strach i to właśnie z pobudek lękowych ludzie biegną do kościoła rzucić na tacę i uspokoić sumienie. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Bóg jest w cieniu, a powinien być na pierwszym miejscu. Żeby się do niego "dostać" trzeba według kościoła przejść przez sito spowiedzi usznej, modlitw do Marii itd. A to kompletna bzdura! Potrzebujesz Boga? Idź w ciche miejsce i módl się! On słyszy zawsze i wszędzie. To jemu wyznajesz grzechy i to do niego bezpośrednio się zwracasz. Nic więcej nie trzeba. A kościół, czyli społeczność ludzi wierzących ma służyć wzmacnianiu wiary, byciu razem, bo razem zawsze raźniej.
                  Jesteś świadkim Jechowy? tak bynajmniej wywnioskowałam z odpowiedzi.

                  W każdej religii są niedociągnięcia, niedomówienia itp, nie ma religii idealnej

                  a co do klotni, nikt sie tu nie kloci, tylko wyraza swoje zdanie i tyle


                  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                  ---------------------------------------------------

                  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kościół- śmiech i żal

                    Ja właśnie napisałam, że nie jestem! Haha.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kościół- śmiech i żal

                      marysiunia19 ja nikogo nie krytykuje (czy ktos sie poczul skrytykoway przeze mnie???) a upierac sie przy swoim bede, bo to jest moje zdanie na ten temat. szanuje to, ze ktos chce mi pokazac, ze moze sie myle, ale jestem mozcno utwierdzona w swoich pogladach na temat MOJEJ wiary!!! a jak ci sie temat nie podoba to sie w nim po prostu nie udzielaj

                      Aniu, nie zauwazylam, ze to ty pisalas;p sorki;p:* poglady i podejscie masz bardzo podobne, dlatego tak pomyslalam


                      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                      ---------------------------------------------------

                      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kościół- śmiech i żal

                        a poza tym marysiunia o religie zawsze sa najwieksze wojny;p


                        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                        ---------------------------------------------------

                        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kościół- śmiech i żal

                          Chciałam jeszcze zauważyć, że nie chciałam dać do zrozumienia, że bycie Światkiem Jehowy to coś złego, a bycie podpiętym do nich nie byłoby dla mnie obraźliwe.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kościół- śmiech i żal

                            zeby ktos mnie znowu o cos nie oskarzyl to ja uwazam tak samo!!!


                            ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                            IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                            ---------------------------------------------------

                            Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kościół- śmiech i żal

                              Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
                              1. ABORCJA I POGRZEB NIENARODZONEGO
                              Kościół zakazuje aborcji, tłumacząc, że nowe życie, człowiek itp
                              ALE
                              Zabrania pogrzebu, gdy kobieta poroni w pierwszych tygodniach, bo to tylko embrion, nie człowiek

                              2. NIE ZABIJAJ
                              Przykazanie, które nie tylko dotyczy zabijania ludzi i zwierząt, ale także palenia, brania narkotyków, picia itp
                              ALE
                              Są księża, którzy palą, piją i Bóg jeden wie co jeszcze

                              3. NIE PORZĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA JEGO JEST
                              czyli nie kradnij, nie sypiaj z kobietami, które są zamężne itp
                              ALE
                              Ilu księży molestuje dzieci? Ilu sypia z kobietami, które często są zamężne? Ilu "namiawia" na oddanie swoich ostatnich groszy?

                              4. CO BÓG ZŁĄCZYŁ, CZŁOWIEK NIECH NIE ROZDZIELA
                              jak już wziliście ślub to tak ma być na dobre i złe
                              ALE
                              kim jest papież jak nie człowiekiem? Dlaczego więc w szczególnych przypadkach można dostać rozwód kościelny? i już nawet coraz łatwiej...

                              Mozna tak wymieniać i wymieniać... ehh
                              Odnoście punktu 4.

                              W Kościele nie ma rozwodów tylko unieważnienia małżeństwa - poczytaj sobie a później informuj świat

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X