Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ulgi na dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: ulgi na dziecko

    To poszperam jutro i jak coś to skonaktuje się z Tobą. Pokaże Ci ten mój wspaniały Pit Nie pamiętam czy to akurat własnie był pit 11 czy czase nie inny, Musze spojrzeć bo wiem że tutaj było coś pokręcone przez zakład.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: ulgi na dziecko

      Poczytałam trochę na ten temat i chyba musze cię zmartwić, że wszystko może być w porządku i zakład postąpił zgodnie z przepisami. Jako osobie pracującej na umowie zleceniu zakład pracy wypłacał zasiłek chorobowy i zgodnie z przepisami nie opłaca się od tego składek na zus ani podatku. Do zapłaty podatku zobowiązany jest sam pracownik i otrzymuje od pracodawcy PIT8c do rozliczenia rocznego. Takie mamy przepisy. Od zapłaty podatku się nie ucieknie.

      Skomentuj


        #18
        Odp: ulgi na dziecko

        Tak własnie sprawdziłam i to jest PIT 8 C tak jak napisałas. Niestety takie mamy przepisy. A orientujesz się czy pracodoawca nie potrąca składek tylko na chorobowym czy na macierzyńskim również ? Nie pamiętam jak to było przy synku. Ale licze na to że teraz maks 1000 zł będę miała do zapłaty nie wiecej.

        Skomentuj


          #19
          Odp: ulgi na dziecko

          Z tych ulg może chyba korzystać każdy z tym, że tak naprawdę nie każdy będzie miał dochód na odpowiednim poziomie, żeby z tego skorzystać i taka jest niestety prawda. Ewentualnie jak ktoś będzie szukać informacji na ten temat to tutaj macie bloga o tematyce podatkowej i rozliczeń rocznych http://rozlicz-pit.blogspot.com/ można też pobrać bezpośrednio pity 2014 program do rozliczeń też jest dostępny i w ten sposób nie trzeba znać nawet kwot tylko podać liczbę dzieci i przychody, a program sam wypełni i obliczy należny podatek czy zwrot.

          Skomentuj


            #20
            Odp: ulgi na dziecko

            Słuchajcie, ja jeszcze proponuję Wam co nieco poczytać, bo sama często to robię, dzięki czemu jestem na bieżąco i wiem, jakie mam prawa oraz co mi się należy. Nie zawsze pracodawca czy instytucja raczy o tym łaskawie poinformować, także pilnujcie tego, dziewczyny. Tu np. macie fajny artykuł o uprawnieniach rodzicielskich: http://www.praca-tychy.info/porady-d...-nich-wiedziec, ale w serwisie jest jeszcze dużo więcej porad w formie ciekawych i przystępnych artykułów napisanych prostym i zrozumiałym językiem.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X