Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy uczyć dziecko siadać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

    Patka, jak z tym siadaniem, lepiej? Jak będzie musieć sobie maleństwo poradzić samo, to da sobie radę. Tak się zastanawiam czy już nie zaczęło siadać samo przy okazji prezentów Ale jak pełza to super znak - lada chwila i siadać będzie.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

      Dziewczyny, a ja mam problem. Moja Mała ma 3,5 miesiąca i od kilku dni leżąc na plecach zaczyna się podnosić, jakby rwać do siadania. Czasem chwyci się wiszącej zabawki i ciągnie do góry, a czasem sama stękając ciągnie ciałko...4 miesiące to moim zdaniem za wcześnie na takie akrobacje i nie wiem jak ją przystopować... Moi rodzice są w szoku widząc to co wyczynia... Podnosi się na jakieś nie wiem, ok. 30 stopni, nie tylko głowę, ale klatkę piersiową też...

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

        Aguska, jeśli wszystko jest w porządku ogólnie to ruchliwe dzieci tak mają Moich koleżanek dzieciaczki też w takim wieku tak robią, nie wspominając jakie rzeczy robiła moja, np. kopała energicznie nóżkami zabawki w wieku 3 miesięcy, co ją bardzo bawiło.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

          kiedy przyjdzie odpowiednia pora maleństwo samo zacznie siadać, uczenie dziecka zbyt wcześnie siadania może uszkodzić kręgosłup.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

            Niestety mała dalej się siłuje i podnosi co raz wyżej. Staram się jej zmieniać pozycje, żeby nie prowokować "wstawania". Pytałam nawet lekarza, ale stwierdził, że przecież jej nie przywiążę do łóżeczka. Po prostu nic się nie da raczej zrobić.. Najwazniejsze żeby nie prowokować samemu 'siadania"

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

              aguska - pewnie jest na tyle silna że próbuje i próbuje Musisz bacznie uważać ale jeśli sama tak robi jest silna i będzie próbowała dalej

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                Ja też słyszałam że lepiej sie nie spieszyć i do niczego nie zmuszać dziecka. jak będzie na to gotowe to samo usiądzie, tak samo z chodzeniem, nie ma się co spieszyć

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                  nie dopingowałam małej ani przy siadaniu ani nauce chodzenia, uważałam ze ma na to jeszcze czas, bardziej niecierpliwe były babcie;/ które usilnie chciały aby mała siedziała, podkładanie poduszek, wydziwianie, różne rzeczy słyszałam, jednak nie stosowałam niczego na wszystko przyjdzie czas i pora, a taki doping i pomaganie maluchowi może tylko zbytnio obciążyć kręgosłup.
                  Dodam ze mała zaczeła chodzić w 9 miesiącu życia, nie miała ani chodzika ani pchacza bo ten dostała od brata na roczek a dopalaczem dla niej do chodzenia jak i raczkowania był nasz pies

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                    Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                    nie dopingowałam małej ani przy siadaniu ani nauce chodzenia, uważałam ze ma na to jeszcze czas, bardziej niecierpliwe były babcie;/ które usilnie chciały aby mała siedziała, podkładanie poduszek, wydziwianie, różne rzeczy słyszałam, jednak nie stosowałam niczego na wszystko przyjdzie czas i pora, a taki doping i pomaganie maluchowi może tylko zbytnio obciążyć kręgosłup.
                    Dodam ze mała zaczeła chodzić w 9 miesiącu życia, nie miała ani chodzika ani pchacza bo ten dostała od brata na roczek a dopalaczem dla niej do chodzenia jak i raczkowania był nasz pies
                    ja tez Zosiaka nie uczyłam, do wszystkiego dochodziła sama - swoją pracą, a babcine sposoby tez mi były przedstawiane przez nasze babcie ale ja ładnie dziekowałam za te rady, u mojej kolezanki tez beagle były motywacja do nauki raczkowania synka - dzieciaki lubią nasladowac

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                      U nas ładne dziękowania nie pomagały, w końcu doszło do spięcia między dziadkami, nie wytrzymałam i powiedziałam ze jak coś się stanie to wtedy my z mężem będziemy mieli w domu kalekę a nie dziadki i to my będziemy mieli większe wyrzuty ze nie dopilnowaliśmy małej i również my będziemy jeździć po szpitalach, poskutkowało a mała usiadła w wieku 8 miesięcy w wieku 9 chodziła więc poszło expresem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                        u nas babcie poddały sie moim prosba by Zosiaka nie popychać do przodu - by sama sie uczyłam, u nas Zosia usiała pod koniec 7 miesiaca a chodzic zaczeła majac 10 - zrobiłą mi prezent na dzien matki i w tym dniu po raz pierwszy poztawiła swoje kroczki pieknie i stabilnie

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                          Czytałam, że najpierw trzeba dziecko kłaść na brzuszku na podłodze przykładowo, w żadnym wypadku nie obkładać poduszkami! Jeśli zacznie się sam niemowlaczek podciągać, to znaczy, że wyrywa się do siedzenia, ale trzeba mu dać czas, bo im wcześniej się rwie, tym większa szansa na to, że kręgosłup będzie źle się rozwijał Odsyłam was kochane do artykułu, który bardzo mi pomógł, wiele szczegółów jest w nim zawartych co do nauki siadania u maluszka http://emaluszki.pl/125_siadanie_dzi...na_siadac.html

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                            Napisane przez wasistlos_92 Pokaż wiadomość
                            Czytałam, że najpierw trzeba dziecko kłaść na brzuszku na podłodze przykładowo, w żadnym wypadku nie obkładać poduszkami! Jeśli zacznie się sam niemowlaczek podciągać, to znaczy, że wyrywa się do siedzenia, ale trzeba mu dać czas, bo im wcześniej się rwie, tym większa szansa na to, że kręgosłup będzie źle się rozwijał Odsyłam was kochane do artykułu, który bardzo mi pomógł, wiele szczegółów jest w nim zawartych co do nauki siadania u maluszka http://emaluszki.pl/125_siadanie_dzi...na_siadac.html
                            bardzo ciekawy artykuł czasem rodzic myśli że jak dziecko zaczyna się podnosić to już gotowe do siadania jest Czasem lepiej się nie śpieszyć z tym Przyjdzie pora na wszystko

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                              Rodzin ma taką tendencję, że chce we wszytskim dziecku pomagać. Ale czasem pomagając można zaszkodzić. Dziecko wszytsko w swoim czasie opanuje

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kiedy uczyć dziecko siadać?

                                Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                                Rodzin ma taką tendencję, że chce we wszytskim dziecku pomagać. Ale czasem pomagając można zaszkodzić. Dziecko wszytsko w swoim czasie opanuje
                                Bo to właśnie tak jest widzi że dziecko silne chce się podnosić to pomaga
                                Powiem tak że przy pierwszej ciąży to ja dużo nie wiedziałam tak samo jak i po Zawsze wszystko to co nowe też się uczymy a przecież nie wszystko tak się da wyczytać na internecie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X