Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

    Mója córeczka w czwartek skończyła 7 tygodni, od około tygodnia mocno poci się jej główka, w dotyku jest mocno mokra i widać jak się świeci, do tego ma mokre włoski. Jest karmiona piersią więc podaję jej witaminę D i K. Pediatra powiedziała, że skoro dostaje wit. D to nie wie jaka jest tego przyczyna. Co może powodować u małej taką potliwość?

  •    
       

    #2
    Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

    Najczęściej pocenie główki kojarzy się z niedoborem witaminy D3. Obecnie mamy w ciąży mają suplementowaną witaminę D3 ( jest we wszystkich preparatach witaminowych dla kobiet w ciąży). Dzieci otrzymują witaminę D3 doustnie- więc raczej nie tu jest problem.Często jest to po prostu zmienność osobnicza. Warto zauważyć czy dzieje się tak tylko podczas karmienia czy również w nocy . Jeśli tak to przeanalizować sposób ubierania- czy dziecko nie jest przegrzewane. Jeśli nadal będzie się pocić- warto wykonać morfologię krwi obwodowej. Przy niedokrwistości - również można obserwować nadmierne pocenie.Niedokrwistość może mieć dziecko mamy, która pod koniec ciąży miała niedobory żelaza lub dziecko , które bardzo szybko przybywa na wadze. Problem do omówienia z pediatrą, który dziecko widzi.
    dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

    Skomentuj


      #3
      Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

      Moja pediatra również mówiła mi że silne pocenie się główki może świadczyć o niedoborach wit D. Najlepiej udać się do lekarza i zrobić badania poziomu wit. D z krwi.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

        Mojej Majce też się główka pociła, najczęściej właśnie w czasie spania lub jedzenia i raczej to nie było z przegrzania. Gdzieś w jakimś artykule przeczytałam że to normalne u takich małych dzieci więc już się tak bardzo nie przejmowałam, teraz jest juz wszystko dobrze, nie poci się.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

          Od wielu lat wiadomo, że łatwo się pomylić, gdy rozpoznanie krzywicy stawia się na podstawie pojedynczych objawów. Jest to choroba ogólnoustrojowa i w związku z tym powinny być widoczne różne objawy. Uzasadnione podejrzenia można łatwo zweryfikować za pomocą badania krwi lub, rzadziej obecnie wykorzystywanego, badania rentgenowskiego.

          Pozdrawiam
          prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

          Skomentuj


            #6
            Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

            Ja od kilku dni zaobserwowałam, że mojej Małej własnie poci się główka. Jak karmię ją piersią i leży na mojej ręce, mam aż mokry rękaw.. Trochę się niepokoję... Daję jej codziennie wit.D, wit.K nie dostaje, bo karmiona jest w większości butelką.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

              Dodam tylko, że córcia ma 2,5 miesiąca.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

                Z wypowiedzi Pani wynika, że ta znacząca potliwość jest obserwowana głównie lub wyłącznie w czasie karmienia. Jest to zupełnie normalne, bo każdy kto je, produkuje w czasie jedzenia ciepło. Dorosłym po zjedzeniu schabowego tez robi się gorąco i się rozbierają. Niemowlę nie może się rozebrać, więc traci ciepło przez pocenie. Musi to robić intensywnie, bo przecież jest jeszcze dogrzewane w czasie karmienia przez mamę. Dzięki temu, że może się spocić, nie jest narażone tak bardzo na niebezpieczne przegrzanie.
                Pozdrawiam
                prof. UWM dr hab. n. med, Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Silne pocenie się 7-tygodniowego niemowlęcia

                  Bardzo dziękuję za odpowiedź

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X