Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Studia+maluszek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Studia+maluszek

    Cześć. Jakoś tak siedząc w domu z maluszkiem wpadłam na pomysł, że w sumie to najlepszy moment na rozpoczęcie nauki. Jakoś do tej pory nie miałam okazji studiować, teraz za to wydaje mi się, ze pogodzenie jednego z drugim wcale nie byłoby takie trudne. Przeglądałam sobie już nawet w internecie uczelnie i wybrałam coś dla siebie: licencjat w Poznaniu. W sumie najbardziej pasowałaby mi opcja wieczorowa lub zaoczna. Jak myślicie, czy to się uda? Ktoś miął podobne dylematy?
  •    
       

    #2
    Odp: Studia+maluszek

    pewnei ze sie uda!!Jezli mialby kto co drugi weekend siedziec z Twoim dzieckie mto tak!! Potem Ci sie nei bedzie chcialo! Ja konczylam na studiach zaszlam w ciaze i skonczylam :-) Nie przerwala mi jestem zadowolona Mama mi pomagala wtedy, siedziala z nimi w weekendy:-)
    Na Twoim miejscu wybralabym opcje zaocznie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Studia+maluszek

      Napisane przez blaaankaaa Pokaż wiadomość
      Cześć. Jakoś tak siedząc w domu z maluszkiem wpadłam na pomysł, że w sumie to najlepszy moment na rozpoczęcie nauki. Jakoś do tej pory nie miałam okazji studiować, teraz za to wydaje mi się, ze pogodzenie jednego z drugim wcale nie byłoby takie trudne. Przeglądałam sobie już nawet w internecie uczelnie i wybrałam coś dla siebie: licencjat w Poznaniu. W sumie najbardziej pasowałaby mi opcja wieczorowa lub zaoczna. Jak myślicie, czy to się uda? Ktoś miął podobne dylematy?
      Moja szwagierka miała podobną sytuację. Studia skończyła Dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz. Wydaje mi się,że masz ogromny zapał! Także do dzieła



      Skomentuj


        #4
        Odp: Studia+maluszek

        Ja np. studiuje dziennie informatykę i zarazem 'wychowuję dzidziusia', ale w moim przypadku mama bardzo mi pomaga (codziennie przesiaduje z młodym). Bywają cięższe dni, gdzie nie jest łatwo pogodzić studia i wychowywanie (sesja), ale myślę ze i tak warto spróbować.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Studia+maluszek

          Wiele zależy właśnie od chęci i możliwości pomocy ze strony rodziców, ale też od samej specyfiki studiów. Ja studiowałam polonistykę, to nie są trudne studia, a od 2 roku mieliśmy zajęcia tylko 3 razy w tygodniu, z czasem było ich coraz mniej, więc spokojnie dałoby się to pogodzić z macierzyństwem

          Skomentuj


            #6
            Odp: Studia+maluszek

            Można, ale to będzie po jakimś czasie pewnie dość męczące
            Przeprowadzasz się? przeprowadzki Warszawa tanio

            Skomentuj


              #7
              Odp: Studia+maluszek

              Ja również zaszłam w ciążę będąc na studiach i skończyłam je Oczywiście zaocznie, bo Uczelnie miałam 2 godziny od domu. Do 10 miesięcy w weekendy małą pilnowała moja mama, potem mąż skończył swoje studia i on pilnował Lilki. Nie ukrywam, czasami było ciężko. Gdy mała miała katar albo ząbkowała a ja miałam wtedy kolokwium lub sesję. Ale grunt to dobre nastawienie, że uda się Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Studia+maluszek

                Uda się gdy będziesz tego chcieć-i masz wsparcie w bliskich
                ja kończę teraz administrację,maly w lipcu kończy4lata-nie bylo latwo chwilami,ale też żadnej tragedii
                Powodzenia







                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Studia+maluszek

                  Hej
                  Pewnie że się uda. Ja zaszłam w ciążę jak mój mąż był na pierwszym roku studiów wiem, że wcześnie ale i tak bywa ja poszłam na swoje jak Zuza miała dwa i pół roku no i mąż skończył i ja już kończę i to dzienne studia, no i nie miał nam kto z małą siedzieć bo mieszkaliśmy w akademiku, więc wymienialiśmy się i tak zawsze w biegu lecieliśmy na zajęcia
                  Zuzia




                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Studia+maluszek

                    kurcze do studiów dziecka to ja myślami nie sięgam nawet

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Studia+maluszek

                      Niestety studia i wychowywanie malutkiego dziecka potrafią być bardzo ciężkie do pogodzenia. Zarówno na studiach dziennych jak i zaocznych. Poza tym studia kosztują czasami bardzo duże pieniądze i nie każdy ma na to odpowiedni budżet.
                      Ja na Waszym miejscu zastanowiłabym się raczej nad szkołą policealną, gdzie jest równie wiele praktycznych kierunków. Ciekawą ofertę posiada moim zdaniem Żak: http://zak.edu.pl/ - gdzie można uzyskać na przykład dyplom technika geodety czy też technika informatyka a jak wiadomo tacy specjaliści są obecnie w Polsce poszukiwani
                      http://forum.mamotoja.pl/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Studia+maluszek

                        podziwiam, że się młoda mama odważyła studiować i wychować maluszka. dobrze, że masz mamusię która ciebie wspiera, chciałabym wiedzieć jak to jest móc liczyć na matkę.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Studia+maluszek

                          Przede wszystkim trzeba mieć kogoś na kogo można liczyć, że nam pomoże przy dziecku. Idąc na zajęcia trzeba z kimś zostawić malucha, a czasem nie ma po prostu z kim... Jakiś czas temu w Poznaniu na UAMie miał powstać żłobek. Jestem ciekawa czy to się udało?!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Studia+maluszek

                            Ciężko jest połączyć studia i opiekę nad dzieckiem

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X