Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świąteczne tradycje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Świąteczne tradycje

    Jakie są Wasze świąteczne tradycje??
    U nas wiesza się małą jemiołę , choć i tak nikt się nie całuje hihi...
    Chodzimy na pasterkę ale tylko i wyłącznie o północy.Sama nie wiem dlaczego może wtedy czuję się inną atmosferę
    Nie wiem czy można nazwać to tradycją ale u nas nigdy nie daję się prezentów w Wigilie , tylko po porannym wstaniu gdy otwieramy oczy są pod choinką
    Amelia 12.03.08
  •    
       

    #2
    Odp: Świąteczne tradycje

    A u nas prezenty są po kolacji wigilijnej
    Zawsze jest sianko pod obrusem (troszeczkę )

    My z mężem, spędzamy dopiero 3 święta razem (a drugie u siebie) więc pewne rzeczy zaczerpnięte są ode mnie z domu a niektóre od męża.
    Ale swoje "tradycje" dopiero wypracowujemy.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: Świąteczne tradycje

      My taj jak u familki prezentów szukamy pod choinką po wieczerzy, i sianko mamy i biały obrus i tradycyjne potrawy, łamanie sie opłatkiem i kolendy.
      A u nas 5 wspólna wigilia, ach ten czas leci


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Świąteczne tradycje

        Prezenty czyli Mikołaj przychodzi po kolacji, dzielimy sie opłatkiem, kolędy raczej słuchamy niż śpiewamy (ja bym sobie chętnie pośpiewała ale nie ma kto ze mną, mąż mówi że fałszuje a dzieci jeszcze nie potrafią - może za jakiś czas.... ), nie jemy potraw mięsnych ( chociaż można, ale u nas tak zostało od czasów kiedy się nie jadło i uważamy że tak jest ok) idziemy na pasterkę ale ja na 22:00 a mąż na 24:00 - kwestia dzieci bo za małe żeby iść z nami sianko też mamy i biały obrus, choinkę oczywiście

        To będę nasze 5 święta .... jak ten czas leci .... Na pierwsze wspólne Bożenarodzenie dostaliśmy wspaniały prezent - mieliśmy własnego małego Jezuska pod choinką - naszego małego syneczka, który miał dopiero 2 tygodnie ...cudowne wspomnienie ....


        Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

        Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

        Ania i Jarek:

        Skomentuj


          #5
          Odp: Świąteczne tradycje

          My Wigilię spędzamy raz u moich rodziców,raz u teściów.Przed wieczerzą odmawiamy modlitwę,potem dzielimy się opłatkiem,Mikołaj przychodzi po wieczerzy,podczas rozpakowywania prezentów śpiewamy kolędy,siostra mego męża gra nam na gitarze.O północy idziemy na pasterkę

          Skomentuj


            #6
            Odp: Świąteczne tradycje

            u mnie zawsze bylo tak:
            jedno wolne nakrycie,modlitwa z czytaniem ewangelii o narodzinach , oplatek, kolacja,po prezenty (bo to glownie cala rodzina u dziadkow albo oni u nas.
            potem spiewanie kolęd(czasem sie zapomni i tylko milo rozmawia przy sluchanych kolendach, ja lubie spiewac ale falszuje wiec z regoly cicho spiewam
            i jak nie bylo malucha z nami to pasterka o 24.a teraz to ja juz szybciej padam, no morze w tym roku pojdziemy.

            potem do domu halusiac, i rano pod choinka prezenty od rodzicow + talerze z orzechami ,mandarynkami, i jakimis slodyczami - chce podobnie moim dzieciom robic no i zywa choinka, jakos nie uznajemy sztucznej
            (choc igly wlaza w dywan, i zawsze jest wojna kto ja ma rozebrac i wyrzucic)jemiola tez sie znajdzie jako ozdoba,nop i kolacja oczywiscie przy swiecach i wszyscy odswietnie ubrani. i tv zgaszony ewentualnie gra w loterie na kase(oj to chyba hazard) albo inne ciekawe gry planszowo karciane
            no i najfajniejsza tradycja jest jak jest BIAŁO!!!!to nawet sie spacer zalicza

            o sianku czesto zapominamy

            Skomentuj


              #7
              Odp: Świąteczne tradycje

              U nas oprócz tradycyjnych tradycji są jeszcze takie, których tu nie widziałam w opisach :
              - rano myjemy ręce w bilonie żeby kaska trzymała się nas cały rok (mój wujek wręcz kąpał się w wannie z pieniędzmi... i dom wystawił wiec się chyba sprawdza ;P )
              - zawsze pilnujemy, żeby pierwszy do domu wchodził mężczyzna (czy to my idziemy na wigilię do rodzinki, czy to do nas przychodzą goście), to przynosi szczęście
              - do portfela chowamy łuskę karpia (i znów chodzi o kaskę-chyba jacyś materialiści z nas straszni)
              Zapraszam, zagłosuj http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/konkurs/pokoj/1400

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Świąteczne tradycje

                Niawka my też chowamy łuskę karpia
                Amelia 12.03.08

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Świąteczne tradycje

                  ooo my też chowamy łuskę karpia do portfela i oprócz tego jeszcze największą ość jaka nam pozostanie na talerzu
                  3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Świąteczne tradycje

                    My Z Mezem Jestesmy Razem 5 Lat Ale W Tym Roku To Bedzie Nasza I Naszych Dzieci Pierwsza Wspolna Wigilja Niestety Maz Pracuje Jako Strazak I Zawsze Musial Byc Na Posterunku Dlatego Dopiero Bedziemy Tworzyc Swoje Tradycje.
                    Last edited by kropka5252; 28-11-2009, 00:09.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Świąteczne tradycje

                      Dziewczyny pierwsze słyszę o tej łusce karpia, będę musiała spróbować.
                      U nas w Wigilię jest biały obrus, jemioła, sianko, opłatek, bezmięsna Wigilia, prezenty po kolacji, pasterka o 24
                      PAULINA 07.07.2008




                      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Świąteczne tradycje

                        Acha jeszcze zapomniałam o modlitwie przed jedzeniem i o pustym talerzu czekającym na gościa...
                        PAULINA 07.07.2008




                        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Świąteczne tradycje

                          - bialy obrus
                          - sianko
                          - pieniadze pod talerzem (aby 1 zl )
                          - puste mieksce
                          - chleb i oplatki do dzielenia sie
                          - przesad zeby nie odchodzic od stolu
                          cala kolacje jemy lyzkami ktorych nie odkladamy przez kolacje
                          - modlitwa przed kolacja
                          - jemiola
                          - prezenty po kolacji przynosi "Dzieciatko"

                          i to chyba wsio z takich tradycji

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Świąteczne tradycje

                            no u nas chyba jak u większości: biały obrus, dodatkowy talerz, 12 potraw czytanie o narodzeniu, sianko, prezenty po kolacji, no i pieniążek pod talerzem, tylko nie dajemy każden sobie tylko tak, żeby każdemu włożyła pod talerz inna osoba.Oczywiście jest też opłatek


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Świąteczne tradycje

                              Ja od trzech lat przygotowywuje wililie dla mojej rodzinki od strony męża a mój kochany wiesza światełka ubieramy wspólnie choinke a po wspólnej wigili z teściami ruszamy na wiglie do moich rodzców i tam dopiero zbiera się cała rodzinka i co roku tosamo miło i rodzinnie śpiewamy kolendy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X