Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

    Przeczytajcie nasz artykuł:

    http://babyonline.pl/dlaczego-rezygn...,15955,r1.html
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

    Ja karmiłam pierwsze dziecko prawie 5 miesięcy, a drugie 9. Mogłam dłużej, ale kierowałam się własnym instynktem i zrobiłam to, co uważałam za słuszne. Powody rezygnacji z karmienia zaraz po urodzeniu są różne. Zawsze ważne jest informowanie i pomoc w karmieniu, której niestety wciąż brakuje mamom.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

      Ja nie mogłam długo karmić, wiec musiałam przejść na butelkę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

        Czasami rezygnacja nie jest łatwa...Mimo najszczerszych chęci, szukania pomocy wszędzie także u doradcy, przystawiania dziecka, pobudzania laktatorem, picia różnych herbatek, nie udało mi się rozbudzić laktacji.Moim sukcesem było ściągnięcie 30 ml przez 40 minut z obu piersi. Mój 6 tygodniowy synek od urodzenia jest na butli a ja jeszcze staram się nie poddawać, że może mi się w końcu uda...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

          Pani dziecko dostaje od Pani tyle mleka ile może mu Pani dać - i o tym proszę myśleć a nie o tym, że jest go za mało. Ta szklanka (mleka) jest do połowy pełna, nie w połowie pusta
          Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
          Certyfikowany Doradca Laktacyjny

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

            ufff to pocieszające, bo chyba często mamy takie myśli, że nie jesteśmy perfekcyjne, nie jesteśmy idealnymi matkami itp.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

              przy pierwszym dziecku nawet nie myślałam że będę karmić ale się udało chociaż byłam przygotowana na karmienie butelką i pierwsze karmienia były tak bolesne Udało mi się wykarmić dziecko przez rok czasu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                Myślę, że grunt to dobre przystawienie malucha, jeśli to sie robi prawidłowo od poczatku, unikamy podrażnionych i poranionych nie raz brodawek, przez co nieraz się zniechęcamy do karmienia piersią, w tym przypadku moze nam pomóc laktator, co zresztą polecam.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                  Ja niestety coraz częściej spotykam się z tym, że kobiety świadomie po prostu nie chcą karmić piersią. Jest to dla nich niewygodne i to zbyt duże poświęcenie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                    Karmiłam moją córeczkę swoim mlekiem mimo tego że mała nie chciała ssać piersi i często słyszałam od matek że one by się tak nie męczyły tylko podały mm, a ja byłam uparta. Najpierw musiałam ściągnąć mleko żeby za chwilę podać je córeczce i na początku było to bardzo męczące a najbardziej w nocy, ale ja nie poddałam się i dzięki mojemu uporowi wiem że mała od samego początku dostawała wszystko to co najlepsze.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                      Nagorszą radę jaką słyszałam to nie karm piersią bo piersi zepsujesz będziesz miała obwisłe ... Rady nie posłuchałam i karmiłam i nie żałuje

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                        Ja również musiałam swoje wysłuchać że mleko jest zbyt słabe jakościowo to chyba najczęściej, ze mała się nie najada i dlatego często wisi na piersi,
                        żeby ogrzewać piersi przed karmieniem, bo mleko będzie zimne

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                          Dobrze że jest teraz taka nagonka na karmienie piersią, bo pamiętam takie czasy jak kobiety nie karmiły bo uważały że piersi będą miały obwisłe, albo że to nie ładne i nie higieniczne, a to że to nie wygodne i mnóstwo wymówek byle maluszek nie dostał to co dla niego najważniejsze- mleka mamy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                            mi sie wydaje z eto wszystko zalezy od tego co jest ważne dla danej rodziny - teraz akurat jest taka łatwość że mamy dostęp do róznych laktatorów, butelek herbatek laktacyjnych, ziół np tych z Baby Mama Med na pobudzeni elaktacji, sa doradcy i w ogóle, ze teraz jest łatwiej zawalczyć o to by jednak mimo trudności karmić piersią ale kiedyś nie było tak wygodnie i nawet lekarze przeciez odmawiali matkom prawa do karmienia mówiąc różne dziwna rzeczy - dobrze że teraz sie to zmieniło i to czy karmisz czy nie jest tylko twoją wole i potrzebami twojego dziecka regulowane

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

                              chociaż wiem, że niektóre kobiety nie karmią piersią bo po prostu nie mogą czasami nawet najlepsze herbatki, laktatory witaminy i metody nie pomagają pobudzić tej laktacji i niestety trzeba MM. Mam znajomą , która po krótkim czasie po prostu straciła pokarm i tyle - taka jej natura .

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X