Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Konkursy zakończone > Bajkowy konkurs
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Bajkowy konkurs Odpowiedz na pytanie: "Która z postaci z kreskówek o Króliku Bugsie Ty i Twoje dziecko lubicie najbardziej i dlaczego?" i wygraj DVD "Królik Bugs: zakochany i zwariowany".
Zasady konkursu >>
Konkurs trwa od 10 do 24 lutego 2010 roku.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-02-2010, 15:35
marzena2210 marzena2210 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena2210.polki.pl

Domyślnie Odp: Bajkowy konkurs

Oczywiście ulubioną posacią z Królika Buksa jest sam główny bohater królik.Moj synek tak się chichocze jak królik gryzie marchewkę a mi najbardziej podoba się jego powiedzenie "Co jest doktorku"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2010, 07:17
helenka_22 helenka_22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
helenka_22.polki.pl

Moje córki bardzo rzadko oglądają bajki, a jak już to staram się aby były to odpowiednie bajki. Z bajek o Króliku Bugsie moje córy uwielbiają Kota Sylwestra. Tak naprawdę to nie mam zielonego pojęcia dlaczego akurat ta postac..... Może dlatego że jest slotki w swojej wiecznej pogoni za Ptaskiem???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2010, 09:12
agastar79 agastar79 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agastar79.polki.pl

Uwielbiamy postacie z bajki "Bugs i przyjaciele". Sami z mężem będąc dziecmi oglądaliśmy dostępne odcinki a teraz nadrabiamy przy naszym synku. Dla tego że od każdej z nich możemy sie czegoś nauczyc i za to że śmieszą nas do łez. Jest to zwariowana kreskówka pełna abstrakcyjnych sytuacji, i za to właśnie ją uwielbiamy. Znajdujemy tu coś czego nie ma gdzie indziej poczucie humoru, szybką akcję i wesołe riposty słowne. I tak naprawdę nie ma tu przemocy tylko wesołe sytuację i często z któraś z postaci mówi żebyśmy tego nie robili sami w domu Więc maluchy sobie zdają sprawę że jest to tylko bajka. Te riposty słowne często wplatamy w codzienne wypowiedzi jak "co słychac doktorku?" "chyba widziałem koteczka" "którędy do Albukierki" "szykuj się króliku na śmierc" "nnnaaazywam sieee Porkki" "nie dobry kotecek". Sprawia to że nasze życie jest weselsze i mamy więcej powodów do radości na codzień.
Znajdujemy tu odniesienie do nas samych i tak sobie myślę że mój synek jest przemądrząły jak Królik Buks zadając mnóstwo pytań, w pokoju robi bałagan jak tornado Diabeł Tasmański, jest szybki jak Struś pędziwiatr, pomysłowy jak kojot, jest słodki jak kanarek Tweety, przebiegły jak Elmer, nieporadny jak Dufy, złości się jak kowboj tupiąc w miejscu woła "Czarna krowa w kropki bordo żuła trawę kręcąc mordą" i jak kosmita marzy o kosmicznych podróżach. I właśnie tego tupiącego kowboja o wielkich rudych wąsach i olbrzymim kapeluszu najbardziej lubi mój łobuz. Myślę że podoba mu się to że jest taki uparty i przebiegły. Bardzo się stara ale z jego planów nic nie wychodzi i to jest najazbawniejsze. A mój maluch powtarza za nim ulubione powiedzonko "czarna krowa w kropki bordo..." śmiejąc się od ucha do ucha. I chyba własnie do tej postaci nasz synek jest najbardziej podobny i dlatego nam rodzicą też się ona podoba. Zwłaszcza z odcinka "Wyspa życzeń".

Więc jak Bugs marchewki od rana wcinamy
i ze śmiechu przed telewizorem pękamy.
Kiedy kolejne odcinki z rodzicami oglądamy.
Zwłaszcza kosmiczny mecz uwielbiamy,
bo tu wszytskie postacie razem spotykamy.
Pędziwiatr na ekranie przed Kojotem zmyka
pewnie dla tego że ma wesołego bzika.
I Dufiego z dziubkiem zółtym uwielbiamy,
strasznego Elmera ze spluwą się nie obawiamy.
Poza tym w tych bajkach kanarka Twetego
z babcią i kotkiem Sylwestrem spotykamy.
Przy przygodach Diabła Tasmąńskiego
łzami się ze smiechu zalewamy.
I dlatego wszytskie postacie uwielbiamy,
bo dzięki nim miło rodzinką czas spędzamy.

Przy tej bajce po prostu dobrze spędzamy czas całą rodzinką, łaczy pokolenia Więc wszyskim dziecią tę bajke zachwalamy i na dokładkę zdjęcie wklejamy. Nasz syn lubi przebrac się za tego kowboja brakuje mu tylko rudych wąsów.

Ostatnio edytowane przez agastar79 : 22-02-2010 o 09:42. Powód: błędy + dodanie zdjęcia:)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2010, 11:26
diablica1193 diablica1193 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
diablica1193.polki.pl

Mój synuś Jakubek lubi Sama który wpada w włosne pułapki i nie poddaje sie .Jest tak zapatrzony że nie smieje się choć powiniem,Ś mieszny i szalony
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2010, 15:08
asty88 asty88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
asty88.polki.pl

Witam.. Przedstawiam dwie rozmowy z moją starszą córeczką. Córka za miesiąc skończy dwa latka, więc wybaczcie jej nieskładną mowę i kaleczenie wyrazów. Dodam, że pierwsza rozmowa dotyczy jej ulubionej postaci z bajki, natomiast druga rozmowa dotyczy jej dwu i pół miesięcznej siostry Agatki.

Rozmowa I
-Anetka jaką bajkę lubisz oglądać?
-Cicho. Niunia paczy (czyt.Cicho. Niunia patrzy)
-No a co oglądasz?
-Niunia ogąta paka Tiniego (czyt. Niunia ogląda ptaka Tweety'ego")
-Lubisz Tweety'ego?
-Kokam (czyt. Kocham)
-A dlaczego kochasz Tweety'ego?
-Bo dlaciego (czyt. Bo dlatego)
-No ale co w nim lubisz najbardziej??
-Nie najbadzie nie. Niunia lubi paka Tiniego i juź. Pak maluki i ziółti. Kokek nie am paka. Tini uciekam mial. Kokam paka. (czyt. Nie najbardziej nie. Niunia lubi ptaka Tweety'ego i już. Ptak malutki i żółty. Kotek nie zje ptaka. Tweety ucieka kotowi. Kocham ptaka)
-Aha, A kotka Sylwestra lubisz??
-Nie miała nie. Miał be. Miał ce am Tiniego. Miałek bytki. (czyt. Nie kota nie. Kot "be". Kot chce zjeść Tweety'ego. Kot brzydki
-Rozumiem. A powiedz jeszcze...
-Nie powem. Ić se. Niunia ogąta paka Tiniego. Ty nie - Ty ić tam (czyt. Nie powiem. Idź sobie. Niunia ogląda ptaka Tweety'ego. Ty nie - ty idź tam)

Rozmowa II
-Anetka, kogo Agatka kocha??
-Agaka koka Niunie, mame, babe. (czyt. Agatka kocha Niunię (czyli Anetkę), mamę, babcię.
-A kogo jeszcze Agatka kocha?
-Jećie tate, dziadzie i juja. (czyt. Jeszcze tatę, dziadka i wuja)
-A coś jeszcze?
-Agaka koka Bacia też. (czyt. "Yhy" Agatka kocha Bugs'a też)
-A dlaczego?
-Bacia haha Agaka. Kólik piewa. (czyt. Bugs śpi z Agatką. Królik śpiewa)
-Aha.
-Nie aha nie. Agaka lubi kólik. Agaka czyma ucho kólik. (czyt. Nie aha nie. Agatka lubi królika. Agatka trzyma ucho królika.)
-A mogę pożyczyć królika Buks'a od Agatki.
-Nie Agaki nie. Kup se Bać. (czyt. Nie Agatki nie! Kup sobie Bugs'a)
-No dobra to idę.
-Ić se. Agaka haha kólik. (czyt. Idź sobie. Agatka śpi z królikiem)

Tak więc prawda jest taka, że... Anetka uwielbia żółciótkiego ptaszka Tweety'ego, natomiast Agatka mając 2msc upatrzyła sobie grającą maskotkę królika Bugs'a do spania. Dodam, iż Agatce kładliśmy wiele grających maskotek, jednak Bugs przebił wszystkie, i myślę że przede wszystkim dlatego, iż ma łatwe do złapania mięciutkie uszka oraz gra spokojną dla uszka melodyjkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2010, 17:54
Jola33k Jola33k jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Jola33k.polki.pl

Miasto: Zdzieszowice

Córka lubi kota Sylwestra , tylko nie podoba jej sie to ze kot chce zjesc ptaszka , a syn uwielbia królika Bugsa nawet mowi tak jak królik co jest doktorku jak chce mnie zdenerwowac , a pomysły tez ma takie jak ten zwariowany królik
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2010, 17:10
Aagateczka Aagateczka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aagateczka.polki.pl

Wśród postaci z bajki o króliku Bugsie najbardziej lubianą jest właśnie tytułowy bohater. Jego zawadiacki uśmiech, błysk w oku, luźne podejście do życia, nonszalancja w jedzeniu marchewki, nietuzinkowe poczucie humoru i umiejętność wychodzenia cało z każdej opresji czynią tę postać niezwykle barwną i pozytywną. Królik Bugs to koneser marchewki, który daje świetne wzorce dla dzieci do jedzenia opisywanego warzywa. Bohater mimo, iż pozornie przypomina raptusa tak naprawdę głęboko analizuje każdy swój ruch i każdą podejmowaną decyzję, co również jest godne naśladowania. Jego postawa uczy dzieci, że nie należy się przejmować rzeczami mało ważnymi i takimi, na które nie ma się wpływu, a jedynie dbać o rzeczy istotne. Postawa i zachowania królika czyni z „Bugsia” postać zabawną i lubianą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-2010, 18:24
izabela_77 izabela_77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
izabela_77.polki.pl

My z córeczką najbardziej uwielbiamy Królika Bugsa. Dlaczego akurat ten bohater? Bo ma niesamowite przygody, zawsze wpada w tarapaty, by wyjść z nich cało. Zupełnie jak mój mały słodki łobuziaczek, który razem ze mną zaśmiewa się z perypetii bohatera kreskówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-2010, 20:14
tanika tanika jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tanika.polki.pl

Bajki z Królikiem Bugsem uwielbiam z dzieciństwa - pamiętam zabawne przygody Bugsa i Przyjaciół,jak my z bratem śmialiśmy się z dowcipów i przygód które je spotykały,z delikatnego i odważnego królika,pewnego inteligencji i dobrych manier,a wypowiedz:"Jak się masz Doktorku" - jeszcze długo była przez nas używana,nawet w dorosłym życiuDla tego,bez zastanowienia sięgnełam po te bajki dla swoich pociech:synek 3,8latka z uwielbieniem ogląda wszystkie przygody Królika i śmieje się na cały dom z zabawnych sytuacij,a córeczka 1,6latka,naśladujęMy z mężem,szczerze mówiąć,też z przyjemnością przyłączamy się do dzieci,i wtedy jest fajnie,zabawnie i śmiech rozbrzmiewa jeszcze głośniej ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-2010, 22:04
ewelka21's Avatar
ewelka21 ewelka21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Gdy Pola po raz pierwszy roześmianą buzię królika Bugsa zobaczyła,
to natychmiast w jego kierunku główkę odwróciła.
I choć wówczas kilka tygodni miała,
to,słowo daję,też się do niego uśmiechała!
Tak naprawdę to do dziś nie wiem,co było tego przyczyną,
ale od tamej pory zawsze wita go roześmianą miną.
Może sprawiły to jego sterczące uszy,
a może oczy,gdy je śmiesznie wybauszy.
Może to jego wystających zębów zasługa,
a moze rzęs,którymi zabawnie mruga.
Moze za sprawą jego sylwetki,
a moze to,że lubi marchewki.
Tak,czy inaczej-
królik Bugs to najlepszy mej Poli przyjaciel!
My go też z mężem bardzo lubimy,
to się z nim zawsze świetnie bawimy!
On i rozśmieszy,i rozczuli,
On świat pokaże,na zło uczuli.
Przyjaźnie ceni,wszystkich szanuje,
nigdy nie kłamie,bliźnich miłuje.
Pomaga innym,przyrodę ceni,
ze złem walczy,świat na lepszy chce zmienić.
Gdyby wszyscy ludzie byli tacy,jak Bugs uroczy,
to na pewno na świecie nie byłoby krzty przemocy!
Cieszę się więc,że Pola ma przyjaciela tak wspaniałego-
szczerego,mądrego i oddanego!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania