Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jaki dom zbudować?

    Ja zdecydowałam się na dom drewniany i okazało się to być dobrą decyzją, ale teraz szukam dla niego ubezpieczenia na dobrych warunkach, gdzie wybrać? Tutaj xxx patrzyłam i z wyceny wynika że warunki są całkiem fajne, może od nich kupię, zobaczymy.
    Last edited by gagatka; 08-07-2020, 11:59. Powód: link - reklama

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Jaki dom zbudować?

      A ja napiszę o trochę innej stronie inwestycji w budowę domu, polecam wybudować szambo przydomowe i od razu zacząć korzystać z bardzo przydatnego preparatu do niego a mianowicie chodzi o bakterie do oczyszczalni przydomowej.

      Skomentuj


        Odp: Jaki dom zbudować?

        Myślicie, że wentylacja mechaniczna jest teraz dobrym rozwiązaniem? Bo znalazłam taki artykuł...: .cozadzien.pl/styl-zycia/wentylacja-mechaniczna-z-odzyskiem-ciepla-korzysci-i-koszty
        Last edited by disne; 05-07-2020, 01:18. Powód: Reklama

        Skomentuj


          Odp: Jaki dom zbudować?

          może zamiast budowania kupicie gotowy do zamieszkania dom. Ja w swoim mieście kupiłem dom z pomocą firmy xxx Nieruchomości. O kupnie domu piszą tutaj: xxx Już po fakcie powiem, że firma jest w porządku. Wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Szczerze polecam.
          Last edited by gagatka; 08-07-2020, 11:57. Powód: link - reklama

          Skomentuj


            Odp: Jaki dom zbudować?

            Przy budowie domu warto rozważyć wszystkie za i przeciw, doczytać informacje o wszystkich podstawowych tematach, tak żeby jak najlepiej sobie wizualizować efekt końcowy. Już pomijając sam wybór typu domu też warto przemyśleć takie tematy jak typ ogrzewania (ogrzewanie podłogowe czy grzejniki) czy elektryki, podliczyć koszty.
            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:55. Powód: link - reklama

            Skomentuj


              Odp: Jaki dom zbudować?

              Jeśli zdecydujesz się na szambo przydomowe koło domu, to warto zadbać o odpowiednie środki do czyszczenia tego szamba. Mój mąż używa środków firmy Biozym xxx i sobie chwali. Mają bogatą ofertę preparatów do szamb, na pewno znajdziesz tam coś odpowiedniego dla siebie!
              Last edited by disne; 20-08-2020, 22:51. Powód: link

              Skomentuj


                Odp: Jaki dom zbudować?

                parterowy przede wszystkim polecam :P

                Skomentuj

                •    
                     

                  Według mnie jeśli jesteście dopiero przed wyborem projektu, weźcie pod uwagę wszystkie nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Ja żałuję że nie zdecydowaliśmy się na chociaz jedno duże okno nieotwierane xxx, które wygląda nowocześnie i luksusowo..
                  Last edited by gagatka; 17-09-2020, 12:09. Powód: link ukryty

                  Skomentuj


                    My jesteśmy w trakcie budowy domu w technologii energooszczędnej. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów i tego, jak nam się będzie mieszkało, bo planujemy przeprowadzkę już na święta Na początku trochę się obawialiśmy budowy takiego domu, głównie ze względu na złą sławę tej technologii, ale okazało się że tylko w Polsce słyszy się złe komentarze - być może tu się bardziej kręci wałki i się oszczędza na materiałach - stąd pewnie zresztą opinia, że dom energooszczędny jest tańszy niż tradycyjny. To nie prawda, koszt jego postawienia jest o wiele wyższy, jeśli się używa materiałów najwyższej jakości i wykonawca jest fachowcem. My wszystkie materiały kupowaliśmy u znanych producentów, na przykład w KABEX wszystko co z ocieplaniem związane.

                    Skomentuj


                      Na działkę oraz niewielki domek 100-120m2 obecnie trzeba liczyć przynajmniej 600tys do zamieszkania. I nie będą to luksusy, ale średnia i niższa półka wykończeniowa, meble z marketów etc. Ceny strasznie wzrosły do góry zarówno robocizny i materiałów. Jak ktoś umie samemu robić to jest w stanie dużo zaoszczędzić, a jak tylko z pomocą firm, to 600tys wystarczy ale do stanu deweloperskiego, a gdzie reszta? A ogród, elewacja, ogrodzenie? To kolejne 50-100tys.
                      Dlatego jak kogoś nie stać to zostaje wykupienie mieszkania w blokach albo od deweloepra albo z rynku wtórnego, gdzie już za 200tys kupi się mieszkanie 40-50metrów. No i kolejna rzecz to garaż lub miejsce parkingowe, które musi być dobrze oznakowane
                      Last edited by gagatka; 27-10-2020, 14:45. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Właśnie przeprowadziliśmy się z domu do mieszkania. Nie żałujemy tej decyzji. Być może pobudujemy dom bo mamy działkę ale narazie jest nam w mieszkaniu bardzo dobrze. Żyjemy bardzo aktywnie, w sensie pracy i obowiązków związanych z dziećmi. Dom był dodatkowym obciążeniem.

                        Zdecydowaliśmy się na Wrzeszcz.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X