Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problemy z poruszaniem się po cesarce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problemy z poruszaniem się po cesarce

    Witajcie, moja siostra ma ogromny problem, a razem z nią cała nasza rodzina. Ponad miesiąc temu miała cesarskie cięcie, jest szczęśliwą mamą małego Cezarego jednak w dalszym ciągu jest bardzo obolała, nie może się praktycznie ruszać. Ja jej ciągle pomagam w opiece przy małym. Ale ją nadal wszystko boli, nie może chodzić praktycznie. Powoli zaczyna się bardziej ruszać ale myślę, ze to i tak za mało. Pomyślałam o tym aby kupić jej jakiś sprzęt do ćwiczeń, wiecie taki jak się kupuje na rehabilitację, coś w stylu: http://www.juventas.pl/sprzet-rehabi...ugul-do-ugula/. Myślicie, że przydadzą jej się jakieś sprzęty? Typu usztywnienie kręgosłupa?
  •    
       

    #2
    Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

    Ciekawa jestem co u Twojej siostry. Jestem trochę zdziwiona, ale co kobieta to przypadek. Ja 6 godzin po cesarce wstałam z lózka i poszlam pod prysznic. W szpitalu byłam dwa dni i dość dużo chodziłam np po leki przeciwbolowe bo polozne nie przynosily ich tylko wołały do siebie Nie mam im tego za złe, dziękuję za mobilizację bo gdyby nie to pewnie bym cały czas leżała i patrzyła jak mąż nosi córkę. Po tygodniu miałam tylko problem z szybkim wstawaniem z łóżka. 7 tyg po CC wróciłam na aerobik trzy razy tygodniowo i jeżdziłam na rowerze.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

      Ja również 6 godzin po cesarskim cięciu wstałam przy pomocy położnej i zostałam wysłana pod prysznic. Potem również musiałam sporo chodzić ponieważ córka leżała na oddziale neonatolgii i minimum co 3 godz chodziłam do niej aby przystawić ją do piersi. Myślę, że taka mobilizacja jaką miałam aby przejść między moją salą a salą na której leżała córka bardzo pomogła mi w szybszym dojściu do siebie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

        Radziłabym siostrze autorki udać się do lekarza, bo coś chyba jest nie za bardzo. Wiadomo, że kobieta po cc wolniej wraca do zdrowia, ale nie aż tak. Ja wstałam po 12 h, ale może dlatego, że cc miałam o 22 i pozwolili mi pospać w nocy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

          W szpitalu leżałam z kobietami po cesarskim cięciu i serce mi się kroiło jak na nie patrzyłam. Jedna z nich bardzo cierpiała, wdało się jej jakieś zakażenie. cały czas płakała, nie chciała nic jeść. Z powodu gorączki nie mogła przebywać razem z dzieckiem. Bidulka


          Skomentuj


            #6
            Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

            dużo zalezy od organizmu, żona nie miała znacznych utrudnień po cc, wiadomo porószanie sie jest związane z bólem gdyż wszystko jest świeże. Ale ogólnie szybko nabrała ruchliwości

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

              Kazdy organizm jest inny.. nie mierzcie wszystkich swoją miara
              Moja siostra tez miala problemy po cc.. dlugo chodzila zgarbiona, bo uwazala, ze ją ciągną szwy.. Na szczescie juz jest wszystko ok
              Za szybko tez nie mozna sie ruszac, bo nikt nie chce miec wielkiej rozciagnietej blizny na brzuchu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                to naturalne że ciężko po cesarce biegac i chodzić to jest operacja i ciało jest naruszone, wymaga zabliźnienia i odzyskania siły oraz zdrowia. Nikt od razu nie jest żywotny

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                  Miesiąc dochodzenia do siebie po cesarce to długo. Ja największe problemy z poruszaniem się miałam w trzej/czwartej dobie. Po ośmiu dniach mnie wypisali ze szpitala. Nie było jakoś super, ale nawet na krótki spacer byłam w stanie wyjść z maleństwem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                    Ja miałam też problemy z poruszaniem ,ale trwało to krótko. Więc chyba dobrze przeżyłam rekonwalescencje po cesarce

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                      Ja aż się boję na myśł że mogę mieć cesarkę, chyba poród naturalny jest jednak lepszy, kobieta szybciej dochodzi do siebie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                        po naturalnym porodzie tak, znacznie szybciej wraca sie do formy.Ja po pierwszym porodzie czułam się świetnie i szybko wróciłam do ruchu po drugiej było troszkę ciężej

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                          Rodziłam naturalnie, ale leżąc w szpitalu spotkałam kilka kobiet po cc. Jedna z nich niesamowicie się męczyła, nie mogła wstać nawet do łazienki. Druga chodziła jak po naturalnym porodzie. Wszystko zależy od organizmu


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                            Mi było bardzo ciężko. Pierwsze dni to ogromny problem z chodzeniem, wstawaniem, siadaniem. A tu do dziecka trzeba wstawać... Po 2 tygodniach było już nieźle, a po 4 to już zapomniałam o cc. Jedynie blizna i jej swędzenie mi o niej przypominało.
                            I zgadzam się, po sn znacznie szybciej się dochodzi do siebie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Problemy z poruszaniem się po cesarce

                              Podziwiam mamy po cesarskim cięciu. Przecież jakby na to nie patrzeć przeszły poważną operację, a muszą niemal natychmiast zająć się maleństwem. A gdzie tu czas na rekonwalescencję? Podziwiam


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X