Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Jaki dom zbudować?

    Dzisiaj na prawdę można wybudować fajny dom. Dla mnie najważniejsza jest jego funkcjonalność, a nie to czy styl klasyczny czy nowoczesny. Jeden i drugi można fajnie zaprojektować.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Jaki dom zbudować?

      A to prawda My z mężem, chociaż pewnie nieprędko to nastąpi, znaleźliśmy już nawet projekt, który nam się podoba I tak się teraz zastanawiamy, na ile możemy zaufać wycenie końcowej, podanej przy projekcie, który zakłada, że wybudowanie tego domu pod klucz to koszt ok. 430 tys zł.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Jaki dom zbudować?

        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
        Całe dzieciństwo wychowywałam się w domku rodzinnym i jak wyszłam za mąż, zamieszkałam w mieszkaniu 46 m2 to była dla mnie masakra nie umiałam się odnaleźć, wyciszyć, zrelaksować...teraz budujemy swój własny dom i jestem mega szczęśliwa, że w końcu będę mogła normalnie żyć
        To wszystko zależy od upodobań.
        Ja przed ślubem mieszkałam w dużym domu, a po ślubie wprowadziłam się do domku, w którym jest tylko pokój z kuchnią i łazienką, ma może ze 40 m2, a mój dom rodzinny ma ponad 200 m2. Bardzo trudno było mi się odnaleźć... Na szczęście na wiosnę ruszamy z budową większego domu


        Skomentuj


          #79
          Odp: Jaki dom zbudować?

          Szczęściara Też byśmy chcieli ruszyć z budową wymarzonego domu, ale niestety jeszcze musimy poczekać. Na razie mamy nieco inne priorytety, aczkolwiek ten jeden jedyny projekt już został wybrany i teraz tylko czeka na realizację

          Skomentuj


            #80
            Odp: Jaki dom zbudować?

            A czy o działce już myśleliście? Ostatnio sama poszukuję ciekawej działki w celu zbudowania domu. Czy ktoś z Was może kupował u nich działkę?
            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:36. Powód: link

            Skomentuj


              #81
              Odp: Jaki dom zbudować?

              Instalujecie szambo czy oczyszczalnię? Koszt szamba to jakieś 900 zł z transportem i montażem. A jaki będzie koszt instalacji oczyszczalni?
              Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:37. Powód: link

              Skomentuj


                #82
                Odp: Jaki dom zbudować?

                Mi się bardzo podoba koncepcja domu zaprezentowana Proste, nieduże domki. NIe ma sensu budować ogromnych rezydencji, jak dzieci uciekną potem.
                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:37. Powód: link - reklama

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Jaki dom zbudować?

                  Ciekawą opcją są tzw. domy kanadyjskie, czyli takie o konstrukcji drewnianej, jednak wewnątrz, jak i na zewnątrz domy te nie różnią się od zwykłych murowanych. Są jednak tańsze o około 20%. Dodam, że większość domów w USA to tego typu budynki.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Jaki dom zbudować?

                    Czy decydujecie się na szambo czy na przydomową oczyszczalnię? Sambo to koszt od 900 zł, Oczyszczalnię można kupić za kilka tysięcy.
                    Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:38. Powód: link

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Jaki dom zbudować?

                      Najważniejsze przy budowie domu to materiały i narzędzia. Ważne, aby były jak najwyższej jakości, dzięki czemu będzie można się cieszyć pięknym domem przez długie lata.
                      Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:39. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Jaki dom zbudować?

                        A nad działką już się zastanawialiście? Bo ja właśnie mam problem z podjęciem decyzji. Znalazłam w sieci bardzo fajne działki nad jeziorem i myślę, czy będzie to dobre rozwiązanie. Co sądzicie?
                        Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:39. Powód: link

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Jaki dom zbudować?

                          A tam, gdzie o tym czytałaś, nie podali szczegółów?

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Jaki dom zbudować?

                            Jeżeli szukacie informacji na temat budowy to polecam ten xxx . Są tam wszelkie wyceny i szacunki kosztów budowy domu i przebudowy ogrodu a nawet budowy basenu ogrodowego. Znajdziecie tam też wiele porad i ciekawostek. Naprawdę świetny blog z wieloma informacjami.
                            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:40. Powód: link

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Jaki dom zbudować?

                              Dziś ważne jest, by zbudować dom tani i by zbudować go szybko, minęły więc czasy dużych domów wielopokoleniowych, w których koniec końców pozostają tylko starsi rodzice z olbrzymi rachunkami za ogrzewanie domu. Domy jednorodzinne budujemy pod nasze teraźniejsze potrzeby, a jeżeli planujemy powiększenie rodziny bądź zamieszkanie u nas w późniejszym czasie starszego rodzica, warto wybrać projekt domu, który albo można budować etapami, albo będzie łatwy i prosty w rozbudowie.Standardem już są projekty domów z dodatkowym pokojem na parterze, który można później zaadaptować na pokój seniora. Pamiętajmy, że ulokowanie takiego pokoju na poddaszu czy piętrze wymagać będzie codziennego wielokrotnego pokonywania schodów wewnętrznych, co może być uciążliwe dla osób starszych.
                              Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Jaki dom zbudować?

                                Pytanie do budujących, na jaki rodzaj ogrzewania się zdecydowaliście w domach?? Ma ktoś z Was ogrzewanie na pellet? JEstem ciekawa jak to się sprawdza

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X