Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Rozrywka, pogaduchy
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rozrywka, pogaduchy Humor, zabawy, codzienne sprawy...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-05-2016, 20:56
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Domyślnie Odp: Myślenie o przyszłości

Cytat:
Napisał teresa211186 Zobacz post
Odkładamy na przyszłość dzieci. Założyliśmy im osobne konta i tam wpłącamy co jakiś czas dana kwotę. Nie są to duże sumy ale przez kilka lat uda sie na coś odlożyć.
My też tak robimy, idąc przykładem rodziców męża. W momencie ślubu było na tym koncie 20 tysięcy, a to ogromna pomoc na początku nowego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2016, 21:03
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Cytat:
Napisał wyakin Zobacz post
My też tak robimy, idąc przykładem rodziców męża. W momencie ślubu było na tym koncie 20 tysięcy, a to ogromna pomoc na początku nowego życia.
Zastrzyk takiej gotówki to dla dziecka bardzo duża pomoc tym bardziej gdy idzie na studia czy bierze ślub. My chcemy przeznaczyć te pieniądze właśnie na naukę albo mieszkania dla dzieci/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-05-2016, 09:17
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

Bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że czasami jest tak, ze dziecko będzie chciało się rozwijać i chodzić na dodatkowe zajęcia a czasami takie zajęcia troche kosztują więc pieniążki juz będą i to nie będzie bariera. My też tak robimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2016, 09:41
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Ja mam u siebie w banku pko bp taką lokatę, która co miesiąc pobiera mi z konta 100 zł i one są na tym koncie nie do wyjęcia chyba, ze chciałabym ją zerwać. Wiem, że można było wybrać większy kapitał 200 zł czy nawet 500 zł ale jak mi zostanie ileś pieniążków do mogę dopłacić zawsze do tej lokaty I też jest oprocentowana
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-06-2016, 07:10
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

Ja jakiś czas temu szukałam lokaty ale obecnie lokaty są tak nisko oprocentowane,ze nie warto jest ich zakładac. Założyłam sobie konto oszczędnościowe i o dziwo ma ono lepsze oprocentowanie niż lokata Jest to konto w smart banku ( mam tam dwa konta : osobiste plus oszczędnosciowe, na które wpłacam kasę co miesiąc ale z niego nie wypłacam).

Polecam zajrzeć sobie jeszcze na stronę:
http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/

Jest tutaj zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych w bankach. Mozecie sobie poczytać gdzie warto jest założyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-06-2016, 12:19
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

To prawda. Lokaty są bardzo słabo oprocentowane...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-06-2016, 07:07
martha_22 martha_22 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
martha_22.polki.pl

No niestety. A co sądzicie o tym, aby studiowanie potraktować jako myślenie o przyszłości? Dzisiaj na uczelniach jest więcej miejsc niż kandydatów, a nie ma to jednak jak dobrze płatna praca. Poza tym mamy dostęp do takich materiałów jak zobacz stronę , wobec czego nie ma już tak wielkich problemów jak chociażby jeszcze 7 lat temu z podręcznikami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2016, 09:52
Eizzy Eizzy jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Eizzy.polki.pl

Im wcześniej zaczniemy zbierać na emeryturę tym lepiej. Jest wiele fajnych programów emerytalnych na które możemy regularnie przelewać zaoszczędzone pieniądze. Poczytajcie sobie na ten temat na stronie http://bphtfi.jimdo.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2016, 15:40
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

ja nie potrafię nie myśleć do przodu, nie potrafię żyć tym co jest teraz tylko zawsze wybiegam myślami na przód
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-07-2016, 13:35
vicky0019 vicky0019 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
vicky0019.polki.pl

Pomyślmy czasem też o innych- na przykład takie dzieciaczki z Afryki. Może warto by było je jakoś wspomóc? Na https://wioskisos.org/ możemy za pomocą przelewu zdziałać naprawdę wiele.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania