Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Rozrywka, pogaduchy
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rozrywka, pogaduchy Humor, zabawy, codzienne sprawy...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-02-2016, 14:54
aagnieszkaa1 aagnieszkaa1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aagnieszkaa1.polki.pl

Zdjęcia: 104
Domyślnie Odp: Myślenie o przyszłości

Cytat:
Napisał tenerifa Zobacz post
Moim zdanie dobrym rozwiązaniem jest założeniu dziecku konta, na które co miesiąc wpłaca się jakąś kwotę, na przykład sto złotych. Potem, kiedy dziecko skończy 18 lat, można mu to konto oddać, aby samo sobie nim zarządzało. Będzie to jakaś opcja na start, opłacenie studiów, wynajem mieszkania, kupno samochodu. W zależności od priorytetów.
Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Nie musi być to stała kwota. Ważne, żeby w miarę regularnie oszczędzać i już mamy parę groszy odłożonych dla dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-02-2016, 21:30
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

Jakie wpłacanie na przyszłość dziecka to bardzo dobre rozwiazanie. Moja znajoma tak miała i teraz ma trochę kasy na start w dorosłym życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-02-2016, 15:17
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Bardzo dobry pomysł. My teraz pozakładaliśmy konta dzieciakom i miesięcznie przelewamy tam 50 zł. Zawsze coś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2016, 09:56
nnikki nnikki jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nnikki.polki.pl

O przyszłości powinien myślęc każdy z nas szczególnie, że w obecnych czasach jest naprawdę to bardzo delikatny temat. Obawiam się, że liczyć tylko na emeryturę z państwa to odbrobine szalone wyjście. Dlatego zaczęłam się zastanawiac czy nie zacząc inwestować pieniędzy. nie mogę sobie pozwolić na duże inwestycje dlatego pomyślałam o ubezpieczeniowych funduszach inwestycyjnych: http://pkoubezpieczenia.pl/ufk/ Mam połączone tak naprawdę dwa produkty i za jednym posunięciem jestem ubezpieczona a zarazem inwestuję. Nie wyobrażam sibie polegać tylko na emeryturze w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-04-2016, 11:25
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Nie ukrywam, że myśląc o przyszłości przewija się temat pieniędzy. Mam nadzieję, że nie stracimy dotychczasowych dochodów , a może uda się znaleźć lepiej płatną pracę. ja chciałabym zostawić dzieciom po mieszkaniu w dużym mieście ( np. Wrocław). Trudno zaczynać dorosłe życie od kredytu, czy wynajmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-04-2016, 12:51
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

Tak, w dzisiejszych czasach tudno zaczynać od kredytu. Praca nigdy nie jest pewna i nie zawsze ma sie jeszcze zdolność kredytową. Przyszły bardzo niepewne czasy i musimy jakoś w nich żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-04-2016, 14:45
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

ja zawsze myślę o przyszłości, nie potrafię inaczej. Muszę planować z wyprzedzeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-04-2016, 11:54
inka_26 inka_26 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
inka_26.polki.pl

bardzo często myślę o przyszłości i robimy z mężem wszystko żeby zapewnić naszemu synkowi jak najlepszy start w dorosłe życie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2016, 21:54
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Przyszłość i planowanie to u nas codzienność. Najważniejsze to zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, aby nic im nie brakowało i aby miały dobry start w dorosłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2016, 21:54
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Odkładamy na przyszłość dzieci. Założyliśmy im osobne konta i tam wpłącamy co jakiś czas dana kwotę. Nie są to duże sumy ale przez kilka lat uda sie na coś odlożyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania