Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-07-2013, 13:07
ajulia ajulia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ajulia.polki.pl

Domyślnie Mleko krowie

Od jakiego wieku można podawać dziecku krowie mleko?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-07-2013, 10:03
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Domyślnie Odp: Mleko krowie

Mleko krowie można podawać dziecku po ukończeniu 1 roku życia, wcześniej jest to zabronione. Tak jak w przypadku innych produktów, mleko krowie, należy wprowadzać stopniowo i w niewielkich ilościach, zaczynając np. od kilku łyżeczek. Ważne jest, aby mleko krowie nie stanowiło całego posiłku, a było jedynie do niego dodatkiem tak jak np. w kaszkach. Mleko, jako główny posiłek, można podawać dwulatkom.

Dziecku, które ukończyło 1 rok życia można, w zastępstwie mleka krowiego, podawać mleko modyfikowane oznaczone cyfrą 3. Taki preparat dostosowany jest, pod względem wartości odżywczej, do wieku dziecka.

Warto tu też zaznaczyć, że inne produkty mleczne, takie jak twarożek, kefir czy jogurt naturalny, mogą być już podawane dziecku od 11 miesiąca życia, niezależnie od tego czy jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-2014, 15:50
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Córka ma 16 miesięcy i od jakiegoś czasu zaczynam własnie w małych ilościach wprowadzać jej krowie mleko, np. w naleśnikach które bardzo lubi. Ale mleko modyfikowane zamierzam jeszcze długo jej podawać o ile będzie chciała je pić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-2015, 21:06
gienkak gienkak jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gienkak.polki.pl

Zdjęcia: 4

moje dziecko do dnia dzisiejszego nie pije mleka krowiego ma nietolerancje laktozy ciekawe czy maleństwo które noszę tez nie będzie tolerować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2015, 17:41
bridgitte bridgitte jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bridgitte.polki.pl

ponoć krowie mleko jest po prostu dla krowy. To że człowiek nauczył swój organizm do przyswajania jego nie znaczy że tak być musi. Mleko matki i tylko
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2015, 20:11
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

A jak to jest, że krowiego mleka nie powinno się podawać dzieciom przed ukończeniem chyba roczku a jogurty można?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2015, 13:19
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał bridgitte Zobacz post
ponoć krowie mleko jest po prostu dla krowy. To że człowiek nauczył swój organizm do przyswajania jego nie znaczy że tak być musi. Mleko matki i tylko
to samo powiedział nasz pediatra
po roku czasu nadal dawałam mleko modyfikowane po roku i tego trzymałabym się
potem już mleko w kartonie ale to w postaci jako kakao
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2015, 14:11
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
to samo powiedział nasz pediatra
po roku czasu nadal dawałam mleko modyfikowane po roku i tego trzymałabym się
potem już mleko w kartonie ale to w postaci jako kakao
Kiedy zaczęłaś podawać kakao? I co z innym nabiałem typu sery,serki, jogurty? Wiele razy czytałam że mamy podają niemowlakom jogurt z owocem tak można?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2015, 16:48
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Najmłodszego karmiłam piersią 13 mies ale juz ok 10 mies wprowadziłam mu produkty mleczne ser biały jogurty itp.Po 13 mies robiłam mu kaszkę manne na mleku krowim i płatki ryżowe,synowi nic nie było mimo że rodzeństwo było alergikami.Moje dziecko nigdy nie piło mm.nie wie co to butla.
Nabiał i jogurty można wprowadzać po 10 mies najlepiej podawac jogurt naturalny z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców,nie polecam natomiast kolorowych jogurtów bo barwnik w nich zawarty lubi uczulac to samo dotyczy się serków homo i danonków.Zamiast kakao lepiej jest podac kawę zbożową ale naturalna nie rozpuszczalną.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2015, 17:08
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
Napisał anna31 Zobacz post
Najmłodszego karmiłam piersią 13 mies ale juz ok 10 mies wprowadziłam mu produkty mleczne ser biały jogurty itp.Po 13 mies robiłam mu kaszkę manne na mleku krowim i płatki ryżowe,synowi nic nie było mimo że rodzeństwo było alergikami.Moje dziecko nigdy nie piło mm.nie wie co to butla.
Nabiał i jogurty można wprowadzać po 10 mies najlepiej podawac jogurt naturalny z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców,nie polecam natomiast kolorowych jogurtów bo barwnik w nich zawarty lubi uczulac to samo dotyczy się serków homo i danonków.Zamiast kakao lepiej jest podac kawę zbożową ale naturalna nie rozpuszczalną.
Dziękuję za jasną odpowiedz Syn też jest tylko na moim mleku i butlę traktują jako gryzak albo zabawkę do rzucania Wszelkie kolorowe serki a tym bardziej danonki zawierają tyle cukru że szkoda gadać ale jogurt naturalny mamy podawały już w 7 miesiącu życia i nadal nie rozumiem jak to się ma do nie dawania mleka krowiego przed ukończeniem roczku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania