Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Choroba lokomocyjna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Choroba lokomocyjna

    Znalazłam takie porady w sprawie choroby lokomocyjnej u dziecka. Może się komuś też przyda. U nas w czasie podróży czasem zdarzają się problemy

    Podczas podróży trzeba zapewnić dziecku bezpieczeństwo, musi być umieszczone w specjalnym foteliku lub na tylnym siedzeniu, zawsze przypięte pasami. Zdarza się, że u Twojego dziecka podczas jazdy samochodem, autobusem lub płynięcia statkiem występują objawy choroby lokomocyjnej: nudności, bóle żołądka, wymioty.
    - Zadbaj o to aby przed podróżą posiłek był naprawdę lekkostrawny i niewielki np. niewielka bułeczka z masłem i herbata.
    - Podaj dostępne w aptece środki zapobiegające objawom choroby lokomocyjnej: Aviomarin, preparat z imbiru- Avioplant, preparat homeopatyczny Cocculine lub plasterek Transway
    - Do picia przygotuj chłodną, niegazowaną wodę mineralną
    - Pomyśl o odwróceniu uwagi dziecka, zabierz nowe książeczki nową zabawkę, która umili czas podróży.
  •    
       

    #2
    Dla mnie najlepszy jest lekkostrawny posiłek. I zawsze staram się nie myśleć w trakcie podróży o moich dolegliwościach. Faktycznie pomaga. Ale wiadomo, że z dziećmi jest inaczej i każda mama musi znaleźć swój złoty środek

    Skomentuj


      #3
      Zgadzam się z tym lekkostrawnym posiłkiem. Jak żołądek jest zbytnio obciążony, to kiepsko funkcjonuje. Często dochodzi też stres w trakcie podróży. Znam dzieci, które zwyczajnie nie lubią jeździć samochodem.

      Skomentuj


        #4
        Ze wszystkimi tymi radami się zgadzam oprócz jednej - żadnych książeczek w czasie podróży!!! Sama mam chorobę lokomocyjną i wiem, że jak tylko zaczynam coś czytać lub choćby oglądać (np. mapę) to mój błędnik zaczyna szleć Zresztą kiedyś dałam swojej małej w trasie książeczki do oglądania: na efekt nie musiałam długo czekać...

        Skomentuj


          #5


          ja tez nie daje ksiazeczek
          D

          Skomentuj


            #6
            Hej!

            A macie może jakieś rady, co zrobić z rocznym dzieckiem
            kiedy ma chorobę lokomocyjna?
            Aviomarin można stosować po 5 roku życia, więc odpada.
            Mała zawsze dostaje coś lekkiego przed jazdą.
            Tak do roku czasu było ok, ale ostatnio każda podróż kończy się...


            Skomentuj


              #7
              Nusiak u mnie też czasem mała sobie żygnie,a to za ciepło w aucie,teraz juz wiem,że nie dam przed jazdą posiłku.jeźdzę z nią wtedy kiedy wypada jej pora spania,wtedy śpi,a ja spokojnie prowadzę

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Może masz rację, w aucie czasami jest za gorąco.
                Muszę ustawiać niższą temperaturę.
                Też staram się jeździć jak jest jej pora spania,
                ale czasami to niemożliwe.
                Np. jak jedziemy na szczepienie jest ok (bo sobie komara przytnie)
                a jak już wracamy to są rewelacje


                Skomentuj


                  #9
                  zanim wsadzę dziecko do auta,najpierw je grzeje...póxniej wsadzam do fotelika i ją rozbieram z kurtki i czapki...

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez Nusiak Pokaż wiadomość
                    Hej!

                    A macie może jakieś rady, co zrobić z rocznym dzieckiem
                    kiedy ma chorobę lokomocyjna?
                    Aviomarin można stosować po 5 roku życia, więc odpada.
                    Mała zawsze dostaje coś lekkiego przed jazdą.
                    Tak do roku czasu było ok, ale ostatnio każda podróż kończy się...
                    nie wiem jak dokładnie się to nazywa, ale moja znajoma na rączkę naklejała, bądź zapinała (nie pamiętam dokładnie) specjalną opaskę/plaster, która działa przeciwwymiotnie i łagodzi objawy choroby lokomocyjnej - w drodze powrotnej znad morza Mała już nie zwracała, bo miała tą opaskę.
                    Julek 15.o2.2oo7r



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja mialam chorobe lokomocyjna, i wiem ze zawsze lepiej sie jechalo jak bylo chlodno w samochodzie. i popierm zadnych ksiazeczek!! na mnie dzialal aviomarin,

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja mam chorobe lokmomocyjna odkad pamietam, jakom dziecko kompletnie nie nadawalkam sie do jazdy smaochodem, bo wymiotowalam co 5 min nawet jak nie mialam czym. 2 tabletki aviomarinu i lekki posilek nie pomagaly. Z czasem jednak stwierdzilam, ze podroz musze po prostu przespac i wlasnie w taki sposob wszedzie teraz jezde, tak wiec jezeli chodzi o dzieci radzilabym je wozic w poze spania.
                        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Choroba lokomocyjna

                          Aviomarin lub diphergan jest dobrym sposobem na chorobe lokomocyjną u dzieci.Diphergan jest tylko na recepte ale np.moja córka bez niego nie daje rady jechac nawet 15min bo wymiotuje.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Choroba lokomocyjna

                            na chorobę lokomocyjną najlepsze jest zaklejenie pępka taśmą albo plastrem, ponoć świetnie działą, jak nie to leki, u nas tylko to działało.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Choroba lokomocyjna

                              I ja też mam parę podpowiedzi xxxartelis.pl/artykuly/xJak-poradzic-sobie-z-choroba-lokomocyjnax Moje dziecko na szczęście nie ma tego problemu, bo jak przypomnę sobie swoje dzieciństwo, to chce mi się płakać. Każdy wyjazd to był dramat. Inne dzieci cieszyły się na wakacje, a ja się modliłam, żeby zostać w domu.
                              Last edited by disne; 07-07-2020, 23:53. Powód: link

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X