Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Zostań autorką miesięcznika MRM > Wydanie MAJOWE 2011
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wydanie MAJOWE 2011 Majowy numer miesięcznika MRM zawierał będzie następujące tematy: karmienie butelką, wiosenne zabawy z dzieckiem, mycie zębów. Historie będą opublikowane w numerze majowym. Regulamin >>

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-03-2011, 13:43
admin admin jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
admin.polki.pl

Zdjęcia: 36
Domyślnie Myjemy zęby

W tym miejscu zamieszczamy krótkie odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby dziecko polubiło mycie zębów.

Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 100zł.
Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2011, 17:42
ja-mamusia ja-mamusia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ja-mamusia.polki.pl

Zdjęcia: 17
Domyślnie Odp: Myjemy zęby

To nie łatwe zadanie... My pozwoliliśmy córci samej wybrać szczoteczkę i pastę, zęby myliśmy razem z nią, najpierw ona nasz szorowała ząbki a potem my jej. Z tego obowiązku zrobiliśmy zabawę Po pierwszych próbach mycia ząbków córcia dostawała jakąś nagrode, np naklejkę, jabłuszko. A gdy poraz pierwszy samodzielnie umyła ząbki dostała kredki i malowankę o myciu zębów. nie mozna dziecka zmuszać do tego, tylko zachęcać, gdy bedzie gotowe i umyje ząbki

ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g

IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g

---------------------------------------------------

Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2011, 18:07
karolaina's Avatar
karolaina karolaina jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolaina.polki.pl

Miasto: Kielce
Zdjęcia: 10

Mycie zębów u Nas zostało zaakceptowane ku mojemu zaskoczeniu. Tosia na początku była sceptycznie nastawiona do szczoteczki, ale z pastą była już bardziej "smaczniejsza". Pierwsze mycie polegało na tym, że Tola sama sobie myła jeżdżąc po swędzących dziąsłach. Teraz gdy ma już 1,5 roku będąc w wannie pierwsze co to woła dać i pokazuje na półkę gdzie są szczoteczki do zębów. Najważniejsze w tym wydaje mi się regularne pokazywanie do czego służy szczoteczka i pasta, bo bez tego dziecko nie nabierze rutyny do codziennego wykonywania czynności.
Załączone Grafiki
File Type: jpg P1130052.jpg (96.3 KB, 4 wyświetleń)
Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości

25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2011, 21:32
zebrrra zebrrra jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zebrrra.polki.pl

Zdjęcia: 68

Od początku starałam się, aby mycie zębów stało się dla mojej córeczki nawykiem. Jeszcze zanim pojawiły się pierwsze ząbki, masowałam Poli dziąsełka specjalną szczoteczką. Miało to nie tylko przyzwyczaić córeczkę do higieny jamy ustnej, ale również przygotować dziąsełka na wyżynanie się ząbków. Kiedy Pola podrosła, pojawił się pierwszy bunt przeciwko myciu ząbków. Bardzo szybko znalazłam na to sposób. Zabrałam córeczkę do sklepu, by sama wybrała szczoteczkę i pastę. Wkrótce stała się posiadaczką wymarzonej szczoteczki, której na pewno nie kupiłabym sama. Najważniejsze jednak, że Pola chętnie myje ząbki i być może dzieje się tak właśnie dlatego, że samodzielnie podjęła decyzję o wyborze. Posiadamy również trzy rodzaje past do ząbków, a każda z nich ma inny smak. Jednego dnia córeczka ma ochotę na wiśniową, drugiego chce o smaku gumy balonowej, a czasem po prostu wybiera miętową. Staram się, abyśmy wspólnie myły zeby, gdyż dobry przykład jest niezwykle ważny. Robimy wtedy śmieszne miny i dzięki temu mycie zebów staje sie świetną zabawą!
Załączone Grafiki
File Type: jpg _DSC43299.jpg (93.7 KB, 8 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-2011, 18:03
Agusia2 Agusia2 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Agusia2.polki.pl

Zdjęcia: 153

Z myciem zębów u mojej córeczki było różnie. Ale jak ze wszystkim, musiała się tej czynności nauczyć. Jula bardzo lubi wszystko robić sama., tak też było z myciem zębów. Rano myje ząbki bez problemu. Wzbrania się od mycia zębów tylko wieczorem, ale tylko dlatego, że nie chce jeszcze iść spać. Choć ma dopiero niecałe 3 latka to od jakiegoś czasu po prostu nie zaśnie bez mycia zębów. Myślę,że traktuje mycie zębów jako stały punkt dnia. Oczywiście sama zawsze wybiera kolejną szczoteczkę i pastę, co daje jej poczucie, że to ona sama podejmuje decyzję. Sama też myje zęby, a ja jej tylko kibicuję, tzn. mówię, jakie ma ładne białe ząbki, że trzeba myć ząbki, bo inaczej będą czarne i się popsują i trzeba będzie wyrwać, itp. Gdy już umyje, to zawsze mówię,jaką jest ładną dziewczynką z białymi ząbkami i że teraz mogę dać jej buzi, bo tak ładnie pachnie.Dla mam, które nie wiedzą jak to z tym myciem zębów będzie u ich dzieci, mam radę, zacząć trzeba jak najwcześniej, dziecko się oswoi z tymi higienicznymi zabiegami i nie będzie to w późniejszym czasie żadną nowością,czymś nieznanym dla niego, obejdzie się bez płaczu i nerwów. Życzę samych pięknych białych ząbków...Agnieszka, mama Julci.
Załączone Grafiki
File Type: jpg IMG_6319.jpg (26.8 KB, 18 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_6321.jpg (36.0 KB, 17 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_6325.jpg (32.3 KB, 17 wyświetleń)
File Type: jpg IMG_6334.jpg (32.3 KB, 18 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-2011, 16:12
enigma10 enigma10 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
enigma10.polki.pl

Miasto: ul. Wojska Polskiego 69/16 18-400 Łomża
Zdjęcia: 20

Według mnie najlepszym sposobem na zachęcenie dziecka do mycia ząbków jest konsekwencja i dawanie dobrego przykładu.
Mój synek dostał pierwszą szczoteczkę w wieku 6 miesięcy, gdy tylko wyrosły mu pierwsze ząbki. Był bardzo zadowolony, gdy mógł gryźć szczoteczkę (a ja pomagałam mu szorować ząbki i masować dziąsełka).
Bardzo pilnowałam, żeby dziecko co najmniej dwa razy dziennie myło ząbki - i to procentuje, jest to już nawyk, stały punkt "programu" porannej i wieczornej toalety.
Poza tym często razem myjemy zęby - tak, żeby dziecko widziało, że jest to normalna czynność, którą wykonują wszyscy domownicy, a nie tylko dodatkowy wymóg, który stosowany jest tylko wobec dzieci
Załączone Grafiki
File Type: jpg DSC_2191.jpg (19.0 KB, 5 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-03-2011, 19:09
moskala22 moskala22 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
moskala22.polki.pl

Miasto: Nowa Wieś Szlachecka
Zdjęcia: 120

Przygoda z myciem ząbków w naszym przypadku zaczęła się dość wcześnie, gdyż Kubusiowi bardzo szybko zaczęły wychodzić ząbki, w dodatku na ogół było to parę ząbków naraz. Dość wcześnie Kubuś zaczął interesować się również szczoteczkami do zębów i pastą, które stały przy wannie. Postanowiliśmy więc kupić mu kolorową szczoteczkę oraz pastę, która zachęcałaby małe dziecko do mycia ząbków. Na początku były pewne opory w stosunku do pasty, Kubuś chciał jeść pastę i się nią krztusił. Zrezygnowaliśmy więc na jakiś czas z używania pasty, ale wspólnie z mężem często myliśmy zęby przy synku, pokazując mu o co chodzi z tą pastą i traktując to jako świetną zabawę. W końcu Kubuś sam zaczął dopominać się o to, by nakładać mu pastę na szczoteczkę i rzeczywiście zrozumiał w jakim celu się jej używa. Od tego czasu nie mamy najmniejszych problemów z myciem ząbków, a codzienna kąpiel i szorowanie mleczaków jest jedynie przyjemnością
Załączone Grafiki
File Type: jpg FSCN7099.JPG (85.7 KB, 3 wyświetleń)
File Type: jpg FSCN7098.JPG (82.0 KB, 3 wyświetleń)

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-03-2011, 09:13
J-IKA J-IKA jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
J-IKA.polki.pl

Zdjęcia: 72

Wyszłam z założenia, że mycie ząbków dla synka nie może być przykrą koniecznością, a okazją do wspaniałej zabawy. Adaś (obecnie 2,5 roku) w zasadzie sam zdecydował, że chce ząbki myć. Kiedy co rano widział, że mama i tata myją zęby, sam chwytał nasze szczoteczki i nam pomagał w szorowaniu (często mało trafiał w moje zęby a więcej w gardło ). Mycie jego ząbków rozpoczęłam od silikonowej szczoteczki zakładanej na palec kiedy pojawiły się pierwsze zęby, potem przyszedł czas na kolorową szczoteczkę, która stoi wraz z naszymi w kubeczku. Owocowa, kolorowa pasta również zasmakowała. Wraz z nami ząbki myli Adasiowi przyjaciele - maskotki, którym pokazywał jak myć je należy.
Teraz jest tak, że to Adaś wchodzi do łazienki i mówi - "umyjemy zęby?" Po czym rozdaje nam szczoteczki, podaje pastę i wspólnie szorujemy zęby patrząc na swoje śmieszne miny w lustrze. Czasem zdarza się to kilka (5-8) razy dziennie. Oczywiście nigdy nie zmuszam go do mycia, jeśli jest bardzo zmęczony, czy nie ma humoru. Świetnie działa też pochwała "ale pięknie pachną i lśnią Twoje ząbki!!!" i głośne bicie brawo. Wtedy chodzi z otwartą buźką i pokazuje swoje 20 ślicznych ząbalków
Do tego towarzyszy nam nasza rymowanka " Szo-szo-szoruj więc, szczotko ząbki myj! Wesoło, wesoło, wesoło, wesoło - będą czyste lśnić "
Załączone Grafiki
File Type: jpg 1 ząbki.jpg (28.9 KB, 4 wyświetleń)
File Type: jpg 2 ząbki.jpg (31.8 KB, 4 wyświetleń)
File Type: jpg 3 ząbki.jpg (30.8 KB, 3 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez J-IKA : 22-03-2011 o 20:40. Powód: załączam fotki dziś zrobione o poranku :)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-03-2011, 11:54
tuliXpanek tuliXpanek jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tuliXpanek.polki.pl

Miasto: Łęczna
Zdjęcia: 6

U Nas każde mycie zębów kończyło się płaczem. Dawanie przykładu nic nie dawało, próby zabawiania również. Przełom nastąpił gdy Alusia dostała w prezencie szczoteczke elektryczną. Od tej pory sama upomina się o szczoteczke i pastę i z naszą pomocą chętnie myje zęby.

Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-2011, 15:31
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26

Choć mycie zębów wydawałoby się że to coś normalnego to jednak kiedy chodzi o mycie zębów u dzieci często kończy się płaczem buntem.
Nasza najstarsza córka dość późno dostała 1 szczoteczkę miała około 10 miesięcy wcześniej jakoś nie przyszło mi do głowy żeby jej taki sprzęt kupić
I niestety nie miała ochoty na pucowanie swoich perełek. Kupowaliśmy jej różne szczoteczki ale nic to nie dawało. Strzałem okazała się szczoteczka elektryczna córa była zachwycona że szczoteczka sama myje ząbki. Bardzo jej spodobała się właśnie taka szczoteczka no i najważniejsze że miała ją tylko ona a rodzice normalne
Młodszą córkę od samego początku oswajałam ze szczoteczką najpierw sama jej myłam taką nakładaną na palec silikonową i później nie mieliśmy problemu że ktoś jej coś "robi" w buzi. Jednak i u niej przyszedł okres chwilowego buntu bo choć zgadzała się na mycie zębów to jednak tylko na kilku sekundowe. Wtedy zakupiliśmy cudowną "klepsydrę" odmierzającą 3 minuty (dostępna była z pastą i szczoteczką) i wtedy córcia patrzyła jak ta klepsydra przesypuje różowy piasek a ja w tym czasie myłam jej ząbki.
Obecnie również zakupiła sobie szczoteczkę elektryczną i myje ząbki nawet 10 razy dziennie tak jej się spodobała "samomyjka" (tak nazywają szczoteczki elektryczne moje córki).
Załączone Grafiki
File Type: jpg 100_7347.jpg (90.1 KB, 2 wyświetleń)

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania