Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczepienie - różne szczepionki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szczepienie - różne szczepionki

    Witam, mój syn był szczepiony w 2 miesiącu życia szczepionką 5w1, na początku 4 miesiąca życia w całym mieście nie było możliwości wykupienia kolejnej dawki tej szczepionki (nie było jej w żadnej aptece i nie mogłam zrealizować recepty) i zaproponowano nam zaszczepienie szczepionką 6w1. Zgodziliśmy się. Czeka nas kolejne szczepienie, które przypada na 5 miesiąc życia, lekarz powiedział że to bez znaczenia czy tym razem zaszczepimy szczepionką 5w1 czy 6w1. Z tą różnicą że jeśli wybierzemy 6w1 ominie nas szczepienie na żółtaczkę w 7 miesiącu, za to synek dostanie je w 12 miesiącu. Moje pytanie brzmi którą opcję lepiej wybrać? 5w1 czy 6w1? Czy nie będzie przez to jakiś powikłań? Czy to rzeczywiście nie ma większego znaczenia? Proszę o pomoc gdyż nie wiem co robić.
  •    
       

    #2
    Odp: Szczepienie - różne szczepionki

    Pani lekarz ma rację. Obie szczepionki pochodzą od tego samego producenta i ewentualne powikłania są zbliżone. Podejmując decyzję możecie więc Państwo uwzględnić inne czynniki np cenę, dostępność itp.
    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Szczepienie - różne szczepionki

      ja szczepiłam oboje dzieci 5w1 szczepionką z tej 6w1 nie korzystałam nigdy. Nawet nie wiedziałam że można naprzemiennie i nic się nie dzieje. Ale jakoś wolę pozostac przy jednym wyborze

      Skomentuj


        #4
        Odp: Szczepienie - różne szczepionki

        Moja szwagierka zaszczepiła dziecko 1. dawką pneumokoków - Synflorixem, a teraz podczas drugiej wizyty pielęgniarka prawdopodobnie przez pomyłkę podała dzieckiu PCV13. Czy są jakieś konsekwencje? Maluch miał lekką gorączkę po drugiej dawce, ale teraz jka podać trzecią?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Szczepienie - różne szczepionki

          Napisane przez karomama-25 Pokaż wiadomość
          Moja szwagierka zaszczepiła dziecko 1. dawką pneumokoków - Synflorixem, a teraz podczas drugiej wizyty pielęgniarka prawdopodobnie przez pomyłkę podała dzieckiu PCV13. Czy są jakieś konsekwencje? Maluch miał lekką gorączkę po drugiej dawce, ale teraz jka podać trzecią?
          oj nigdy nie słyszam o czymś takim, myślę, że najlepiej aby szwagierka skonsultowała się z lekarzem. Pewnie jest bardzo się martwi, tyle się teraz słyszy o tych szczepionkach.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Szczepienie - różne szczepionki

            U mnie jak nie bylo szczepionki to kazali mi czekać, nie podawano mi innych szczepionek. Ja szczepilam pentaximem dzieci i zadnych goraczek ani nic nie miały.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Szczepienie - różne szczepionki

              Wydaje mi się, że personel który szczepi ma chyba lub powinien mieć odpowiednią wiedzę w tym zakresie i mam nadzieję, że świadomie nie zrobią dziecku krzywdy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                My szczepimy 5w1 bez żadnych skutków. Generalnie nie kombinowałabym aż tak. U nas stanęło na 5 w 1, dlatego że zaczęliśmy od refundowanych, które mała źle zniosła i wówczas postawiliśmy na skojarzone. 5w1 a nie w 6w1 ze względu na to, że jedną dawkę refundowaną na żółtaczkę już dostała.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                  My nie wykupowaliśmy dzieciom szczepionek skojarzonych. Bardzo dobrze zniosły te refundowane, więc uważam, że nie było takiej potrzeby


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                    My też zaczynaliśmy od refundowanych, ale zwłaszcza szczepionka na krztuśca wykończyła małą, godzinny płacz, opuchlizna, i od razu zdecydowaliśmy, że następne na pewno skojarzone.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                      Mój synek jest już po dwóch dawkach Prevenaru. Zostały jeszcze 2 refundowane i następna szczepionka dopiero, gdy synuś skończy 6 lat


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                        My szczepiliśmy oboje dzieci szczepionkami skojarzonymi 6w1. Nie było powikłań. Co do pediatrów, to niestety zauwazyłam , że lubią bagatelizować różne rzeczy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                          z tym bagatelizowaniem zgodzę się gdyz zawsze jak ide z córką na wizyte z błachym kaszlem po dwóch dniach wychodzą oskrzela i to już jest nagminne

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                            Pediatrzy trochę mam wrażenie wychodzą z założenia, że matki za bardzo panikują i na pewno przesadzają. Choć niektórzy to znowu przesadzają w drugą stronę i byle pierdoła a on wypisuje antybiotyk.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Szczepienie - różne szczepionki

                              My mamy bardzo dobrego lekarza. Zawsze dokładnie zbada i przeprowadzi wywiad. Niektórzy mówią ze zadaje strasznie dużo pytań, ale dla mnie to akurat na plus. Czasem idąc z dzieckiem do lekarza maluszek płacze a mi przez to może coś ważnego uciec z głowy a lekarz pytając przypomni.
                              Jeśi chodzi o szczepionki my mamy refundowane i przechodzimy je bez powikłań

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X