Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasikany materac

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zasikany materac

    Stało się nieszczęście i mój syn zasikał materac. Czy można go jakoś wyprać?
  •    
       

    #2
    Odp: Zasikany materac

    To zależy jaki masz materac?
    Jeżeli z gąbki to ja np wkładałam go do pralki a jeżeli taki lepszy to jedynie ręcznie i na suszenie.
    A na przyszłość staraj się kłaść ceratę
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zasikany materac

      u nas w takich sytuacjach pomaga karcher- ale nie każdy posiada na własny użytek. W takich wypadkach zdecydowanie najlepiej się sprawdza ceratka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zasikany materac

        certka to kiepski pomysł, bo się przesuwa, najlepiej kupić ochraniacz na materac i materacyk jest bezpieczny
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 18:18.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zasikany materac

          Prawda jest taka, że pomimo czyszczenia przeważnie ślad zostanie, z kolei zależy jaki masz materac bo może się okazać, że zmyjesz plamę, ale jednocześnie materac straci swoje właściwości. Koło foam robią dobre materace, może w takim wypadku pora na wymianę i zakup specjalnej powłoki nieprzepuszczalnej na materac, przynajmniej do czasu aż dziecko się opamięta u nas pomogło. szczególnie fajnie wyglądają te materace kieszonkowe, osobiście mamy jeszcze stare sprężynowe, ale się przymierzamy.
          Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 18:18.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zasikany materac

            Dobry materac nawet po intensywnym zmyciu plamy powinien zachować swoje właściwości.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zasikany materac

              No z materacem to jest problem u nas było trzeba kupić nowy teraz podkładamy folię specjalną a pod nią stary koc

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zasikany materac

                Polecam podkłady poporodowe takie co się układa na łózkach w szpitalach lub do przewijania, są w różnych rozmiarach a świetnie się sprawdzają, folie różnego rodzaju nie raz szeleszczą przy przekręcaniu a materiał na nim się ślizga, podobnie z wchłanianiem, mocz raczej ucieka i spływa w przeciwieństwie do tych podkładów.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zasikany materac

                  Nie miałam problemu z zasikanym materacem, ale drobne katastrofy się zdarzały tyle, że zawsze mieliśmy specjalny nieprzemakalmy ochraniacz na materac. Też nie byłam całkiem z niego zadowolona, bo wydawało mi się, że troszkę sę przesuwa i kiedyś wpadłam na pomysł, żeby położyć ten ochraniacz nieprzemakalny bezpośrednio na materac po dto pokrycie mataraca. Odsunęłam je i nałożyłam ochraniacz, zasunęłam pokrycie i jest święty spokój. A tą powłokę prałam wiele razy, pierze się ją bardzo łatwo i szybko schnie, więc o nią się nie martwię.
                  Są też nieprzemakalne prześcieradełka ze specjalną podszewką, jesli ktoś ma z tym duży problem to może warto zainwestować.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zasikany materac

                    miałam takie prześcieradło o ile to to, ale średnio sie sprawdziło, przed praniem jeszce ok ale po kilku praniach już takie dobre nie było,

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zasikany materac

                      Anis, może za duża temperatura prania,
                      albo po prostu taki niewypał, jakich dużo teraz na rynku i trudno sie połapać w tym gąszczu.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zasikany materac

                        Myślę ze bardziej to drugie, ja też pościel prałam częściej niz teraz, a jeśli pościel to i prześcieradła, również i to a'la nie przemakalne, a jak wiadomo im więcej się to pierze tym mniej szczelne

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zasikany materac

                          Ja się własne tego obawiam kiedy mały nagle bedzie chciał bez pampersa. Kurcze trzeba się chyba w jakieś wielkie podkłady zabezpieczyć.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zasikany materac

                            http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-2-dz-1021

                            polecam są naprawdę dobre

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zasikany materac

                              Ja miałam podkład ceratkowy z canpolu, ale mała nigdy nie zesikała mi się tak mocno żeby przeleciało przez pieluszkę, a jak już przestała je nosić to również w nocy nie siusia.
                              Ostatnio widziałam w biedronce takie ochraniacze na materac kosztowały 20 zł więc myślę że warto kupić, bo przesikany materac to koszmar tym bardziej jak jest gryczany albo kokosowy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X