Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Mleczna droga"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

    Kocham,chronię, badam rozumiem to tak: że Każda Mama kocha Swoje dziecko chroni je przed chorobami i wszystkim co mogłoby zagrażać jego życiu bądź źle wpływać na Swoje dziecko ,badam wszystko co wpadnie mi do ręki a jest przeznaczone dla Dziecka.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Mleczna droga"

      Kocham, chronię, badam.
      Kocham, od pierwszej chwili, kiedy obudziłam się po nagłym i niespodziewanym porodzie, kocham - co zrozumiałam w pierwszej sekundzie, kiedy otworzyłam oczy i nie było jej przy mnie, kocham - jeszcze mocniej (co wydawało mi się niemożliwe) od chwili, kiedy ją do mnie przywieźli...
      Chronię, przed wszystkim, przed czym mogę, choć czasami się zastanawiam, czy nie za bardzo, chronię - choć wiem, że w pewnym momencie będę musiała umieć rozróżnić dobrą ochronę od nie najlepszego klosza, chronię, bo jak można jej nie chronić... Jest jeszcze taka malutka.
      Badam - od pierwszego dnia, bo przecież było tak niebezpiecznie, badam, bo Apgar dwa do dziś mnie niepokoi. Badam, bo choć wszystko jest w porządku, co jakiś czas odzywają się we mnie niepokój, obawa, lęk...

      Irracjonalne. Ale walczyć z nimi mogę tylko racjonalnie: chroniąc i badając. I metafizycznie - miłością.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Mleczna droga"

        Kocham - chronię - badam jeszcze przed poczęciem byłeś najważniejszą częścią mnie, dlatego bardzo starannie do tego się przygotowałam, a kiedy nastąpił ten moment robiłam wszystko abyś mógł szczęśliwie pojawić się na tym świecie. teraz razem idziemy przez świat a ja zrobię wszystko aby uchronić Cię przed wszelkim złem...

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Mleczna droga"

          Kocham za to że jesteś najważniejszy w mym życiu jesteś moim oczkiem w głowie
          Chronię Cię dniami i nocami przez złem które może Cię spotkać
          Badam Cię ponieważ Twoje zdrówko jest dla mnie najważniejsze

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Mleczna droga"

            Kocham, Chronię, Badam.. życie mojego malucha jest całym moim światem. Kocham je bezgranicznie i staram się chronić przed złem otaczającego świata, jak tylko potrafię najlepiej. Nic w naszym życiu nie jest przecież tak cenne jak zdrowie, dlatego tak istotne jest badanie, pozwala monitorować stan pociechy i zapobiegać w konsekwencji poważnym chorobom.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Mleczna droga"

              Kocham-bo to mój największy skarb
              Chronię-bo pragnę dla niego jak najlepiej
              Badam - bo pragnę by mój maluszek był zdrowy

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                KOCHAM
                Być rodzicem to niezwykła sprawa. Dopóki nie pojawi się w twoim życiu Maleństwo - kochasz siebie, partnera, rodziców, rodzeństwo... Ale tak naprawdę dowiadujesz się czym jest prawdziwa, bezgraniczna i czysta miłość dopiero wtedy, gdy pojawia się w twoim życiu Dziecko. Najpierw kochasz je, gdy jest w twoim łonie, karmisz je, obserwujesz jak rośnie, martwisz się czy wszystko z nim w porządku, pomimo iż jeszcze go nie znasz. Ale to nieistotne. To Twoje dziecko. Potem następuje akt, który scala was jeszcze bardziej, do końca życia, do ostatniej kropli krwi - poród i to niesamowite uczucie, gdy po raz pierwszy bierzesz swoje dziecko w ramiona. Wtedy KOCHAM wybucha w całej swej sile i tak już pozostanie. KOCHAM będzie teraz obecne przez całe życie Twojego dziecka i będzie przenosiło góry. Tak właśnie to rozumiem.

                CHRONIĘ
                Jest nierozerwalnie złączone z KOCHAM. Matka, która kocha swoje dziecko, zawsze je chroni - nieważne czy przed potworami spod łóżka, przed chorobami, przed upadkiem, przed deszczem, przed złymi ludźmi, przed przerażającym pająkiem czy też przed czymkolwiek, czego będzie się bało dziecko. CHRONIĘ budzi w matkach krew Amazonek, walecznych lwic, które zawsze i wszędzie i do ostatniego tchu będą chronić swoje Maleństwa. Takie CHRONIĘ drzemie też we mnie.

                BADAM
                Jest koniecznością w dzisiejszych czasach i jest następstwem KOCHAM i CHRONIĘ. Badamy dzieci, bo wiemy, że profilaktyka to podstawa. Badamy u lekarza, ale BADAM również świat z moim dzieckiem - gdy poznaje świat biorąc wszystko do buzi, dotykając różnych przedmiotów, przymierzając, smarując się, oblepiając, chowając się itd. To naturalne BADAM twojego dziecka jest przy okazji idealnym sygnałem do badań lekarskich.

                Oto moje "Kocham, Chronię, Badam"

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                  Kocham, chronię, badam ...
                  Kocham jak każda matka - najbardziej na świecie, chronię - najlepiej jak potrafię, czasem aż za bardzo (ach ta nadopiekuńczość ), badam - to słowo nabrało dla mnie zupełnie innego znaczenia, gdy dowiedzieliśmy się o poważnej chorobie genetycznej naszego synka .... do momentu, gdy byliśmy jej nieświadomi każde badanie było bardziej ciekawością wykonanych postępów itp, teraz jest stresem czy wszystko jest ok .... dlatego wiem, że warto badać dziecko i to nie tylko te podstawowe badania, ale również dokładniejsze, właśnie dlatego, by chronić dziecko, które tak bardzo kochamy!!!
                  te trzy słowa są od siebie wzajemnie zależne, jednak wszystko zaczyna się i kończy na miłości .... tej jedynej, prawdziwej, bezwarunkowej - rodzicielskiej

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                    Kocham - bo bez miłości żadne dziecko nie będzie szczęśliwe, a matka spełniona.
                    Chronię - bo jako mama mam to we krwi.
                    Badam - bo czasem sama miłość i opieka to za mało.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                      Hasło "kocham, chronię, badam" - bardzo mi się podoba. Jest dla mnie tak jakby wyznacznikiem prawidłowego zachowania każdej mamy. Sama mam małego smyka , którego kocham nieziemsko czy się śmieje, czy płacze cały dzień a ja nie mam czasu napić się kawy. Kocham go jak śpi, ale jak się bawi i niechcący wsadza mi paluszki w oko. Tym samym chronię go przed złem tego świata, przed złymi ludźmi, zarazkami i bakteriami, złym słowem i dotykiem. Chronię go przed zimnem i przegrzaniem. A badam zawsze kiedy jest taka potrzeba,jestem tego zdania, że lepiej dmuchać na zimne. Nie mogłabym żyć z tą myślą, że czegoś nie dopilnowałam. Na tym właśnie polega miłość!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                        Kocha dziecko można zawsze i w każdej okoliczności- czy w uśmiechu, czy w bólu głowy, w cierpieniu, chronić trzeba codziennie od nowa, całym sobą, być ciągle blisko, badać trzeba bardzo często, bo jak to mówią strzeżonego Bóg właśnie strzeże.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                          "Kocham, chronię, badam"

                          Każdego dnia staram się być przy moim dziecku, każdego dnia razem z nim od nowa uczę się najprostszych słów, obserwuje dokładnie wszystkie nowe umiejętności jakie zdobywa mój maluch, Chronię go przed tym co złe, razem z nim oglądam wszystkie interesujące bajki, pomijając te które nie kształtują i nie rozwijają, lub też ich przekaz jest negatywny. Robię wszystko by na twarzy mojego dziecka ciągle widniał uśmiech. Jednak gdy pojawiają się pierwsze oznaki choćby tylko przeziębienia, łapie się na tym że mój sen w nocy jest już bardziej czuły, słyszę każdy szmer w łóżeczku mojego dziecka, czasami wstaję by sprawdzić czy na pewno jest przykryty. Gdy płacze choćby z powodu bólu brzuszka proszę Boga by to mnie bolało nie jego. Każdego dnia przed snem patrzę na niego i wszystkie burze w około cichną. Kiedy coś mnie niepokoi zabieram synka na badania, bym była pewna, że nic nie będzie w stanie przerywać naszych spokojnych nocy. Czasami gdy Jasio już śpi a ja leże przytulona do męża, wstaje i idę do łóżeczka mojego syna by sprawdzić czy ciągle tam jest. Bo ciągle wydaje mi się, że nasze życie od jego narodzin to najcudowniejszy sen jaki kiedykolwiek miałam. (Zresztą sami zobaczcie, mogłabym patrzeć na niego całymi nocami)
                          Attached Files

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                            Kocham, chronię, badam - te słowa najbardziej kojarzą mi się z jednym słowem - mama! Czyż nie każda mama kocha swoje pociechy i chce uchronić je przed całym złem tego świata? Czyż mądra mama nie bada swojego dziecka, bo wie jak ważna jest profilaktyka? Dla słowa "mama" można znaleźć jeszcze wiele określeń, gdyż w każdej matce są ukryte niesamowite pokłady energii i uczuć.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                              " Kocham, chronię, badam " - jest hasłem dla każdego rozumianym inaczej, lecz każdy rodzic wie, że musi (a najczęściej chce) się do tego stosować, gdy troszczy sie o nie i chce by było zdrowe.

                              KOCHAM - No kocham mojego maluszka, jest moim największym skarbem, najpiękniejszą i najwspanialszą rzeczą, która mnie spotkała, moją codziennością i szczęściem, które każdego dnia wyzwala uśmiech na mojej twarzy

                              CHRONIĘ - Chronię moje dziecko, przez zapewnianie mu bezpieczeństwa w każdej sekundzie dnia, staram się chronić go przez złem codzienności, przed tym czego jeszcze nie powinien oglądać. Daje mu cieszyć się jego dzieciństwem.

                              BADAM - Badam go, gdyż wiem, że zdrowe dziecko to szczęśliwe dziecko
                              Trzeba dziecko badać, szczepić, wszystkie dzieci powinny być dopilnowane. Badania są okazem troski z naszej strony. Jeśli kochamy nasze dziecko i jest najważniejszą osobą w naszym życiu, wiemy że badania są dla niego ważne, jak i bezpieczeństwo, które zawsze chcemy mu zapewnić.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Mleczna droga"

                                Kocham mojego maluszka najprawdziwszą, najszczerszą i zupełnie bezwarunkową miłością. To mój synek sprawił, że poznałam tę najpiękniejszą stronę miłości: miłość macierzyńską!

                                Chronię moje Wielkie - Małe Szczęście przed czyhającymi na niego niebezpieczeństwami. Staram się zapewnić mojemu synkowi maksimum bezpieczeństwa w domu, podróży, na spacerze oraz chronię go przed niewidzialnymi wrogami: wirusami i bakteriami.

                                Badam mojego synka bo tylko dzięki systematycznej diagnostyce możemy zapobiegać wielu ciężkim chorobom. A jeżeli nawet okaże się, że maluszek wymaga leczenia łatwiej "zdusić" chorobę kiedy jest ona w początkowym stadium.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X