Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

    Pani ekspert mój synek ma strasznie spuchnięte dziąsła już od dwóch tygodni i nadal nie przebijają się ząbki - strasznie długo to trwa, płacze po nocach a maść na dziąsełka działa tylko chwilę co mogę mu podać aby złagodzić objawy bolesnego ząbkowania?
    I jeszcze jedno jak wyrwać ruszający się ząb u 5 latki która nie da nawet go dotknąć...tak panicznie boi się dentysty...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

      Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
      Pani ekspert mój synek ma strasznie spuchnięte dziąsła już od dwóch tygodni i nadal nie przebijają się ząbki - strasznie długo to trwa, płacze po nocach a maść na dziąsełka działa tylko chwilę co mogę mu podać aby złagodzić objawy bolesnego ząbkowania?
      I jeszcze jedno jak wyrwać ruszający się ząb u 5 latki która nie da nawet go dotknąć...tak panicznie boi się dentysty...
      Witam,
      Korona zęba która przebija się na zewnątrz jest większa niż otwór kostny przez który przechodzi. Dodatkowo powoduje stan zapalny dziąsła - zaczerwienienie i brzęk, takie nieprzyjemne odczucia mogą pojawić się długo przed pokazaniem się zęba. To co możemy zrobić dla dziecka to: pozwalać mu wkładać rączki do buzi, zaopatrzyć się w żelowe gryzaki, sprawdzonym sposobem jest też nakładka silikonowa z wypustkami (zakładamy ją na palec i pozwalamy aby dziecko nagryzało ją i masowało sobie dziąsła). Dostępne są również siatkowe smoki - do których wkłada się pokrojoną marchewkę z lodówki, to również może pomóc.
      Jesli chodzi o dziecko 5-cio letnie należy zgłosić się do stomatologa dziecięcego, który oceni ruszający się ząb i podpowie Państwu w jaki sposob najlepiej go usunąć lub zrobi to sam. To ważny etap w życiu dziecka - wymiana uzębienia mlecznego na stałe i należy znaleźć taką osobę, kóra będzie mogła przekonac dziecko do dentysty.

      pozdrawiam
      Monika Omes-Kurowska
      Właściciel gabinetu stomatologicznego dla dzieci "DENTOLANDIA". Specjalista Stomatologii dziecięcej z wieloletnim stażem.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

        Dziękuję Pani ekspert za podpowiedzi. Umówiłam córkę do dentystki z którą mamy kontakt już od kiedy sami byliśmy dziećmi więc myślę, ze podejście do dzieci ma i nie zrazi jeszcze bardziej mojej córki która panicznie boi się lekarzy a jest to bardzo dziwne gdyż nie chorowała nam aż tyle aby mieć takie odczucia i obawy z tym związane... jak widać dzieci są różne i pozostaje nam cierpliwe podchodzić do każdej zaistniałej sytuacji
        Synek ma bolesne ząbkowanie to pewne ponieważ od rana do nocy tylko marudzi lub płacze pomiędzy drzemkami....jestem u kresu sił ale mam nadzieję, ze kiedy już te zęby wyjdą będzie spokój

        Skomentuj


          #19
          Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

          Pani doktor,

          tak jak pisałam córka ma ubytek. Pisała Pani że mleczaki trzeba leczyć, że to jest ważne, by następne zęby były zdrowe. Niestety próbowaliśmy już 2-krotnie skorzystać z pomocy dentystki i nie udało sie, córka płacze i nie chce współpracować. Ktoś mi powiedział ze w niektórych gabinetach jest gaz rozweselający. Czy to prawda? Pomaga to dzieciom?

          Skomentuj


            #20
            Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

            Napisane przez mamapati22 Pokaż wiadomość
            Pani doktor,

            tak jak pisałam córka ma ubytek. Pisała Pani że mleczaki trzeba leczyć, że to jest ważne, by następne zęby były zdrowe. Niestety próbowaliśmy już 2-krotnie skorzystać z pomocy dentystki i nie udało sie, córka płacze i nie chce współpracować. Ktoś mi powiedział ze w niektórych gabinetach jest gaz rozweselający. Czy to prawda? Pomaga to dzieciom?
            Witam,
            Podtlenek azotu jest przydatny w leczeniu dzieci - redukuje lęk i pozwala wykonać zabieg. Jednak żeby zastosować w/w metodę dziecko musi współpracować i zostać zakwalifikowane przez lekarza.
            Do tej pory (jeśli ubytek nie jest zbyt duży) zalecam wzorową higienę, eliminację słodyczy i życzę udanych poszukiwań dobrego dentysty dziecięcego.

            pozdrawiam
            Właściciel gabinetu stomatologicznego dla dzieci "DENTOLANDIA". Specjalista Stomatologii dziecięcej z wieloletnim stażem.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

              Pani doktor, chciałam zapytać czym się różni lakierowanie zębów od lapisowania?

              Skomentuj


                #22
                Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                Witam
                dziś rano moje dziecko przewróciło się i uderzając twarzą w podlogę złamało mleczaka. Ząb jest złamany w połowie, nie wiem co robić. Dentystka proponuje wyrwać jedynkę, ale dziecko ma dopiero 2 latka. Zanim wyrośnie ząb stały minie dużo czasu. Co robić?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                  Napisane przez monikabl Pokaż wiadomość
                  Witam
                  dziś rano moje dziecko przewróciło się i uderzając twarzą w podlogę złamało mleczaka. Ząb jest złamany w połowie, nie wiem co robić. Dentystka proponuje wyrwać jedynkę, ale dziecko ma dopiero 2 latka. Zanim wyrośnie ząb stały minie dużo czasu. Co robić?
                  Witam,
                  Oczywiście konieczna jest wizyta w gabinecie i ocena głębokości złamania. Są różne sposoby zabezpieczenia takiego zęba a usunięcie to już ostateczność. Jeśli dziecko nie skarży się na dolegliwości bólowe ze strony zęba proszę zastosować dietę miękką przez okres 2 tygodni (nie odgryzanie produktów). Jeśli natomiast dziecko neguje pokarmy ciepłe i chłodne wskazane jest jak najszybsze zabezpieczenie.
                  pozdrawiam
                  Właściciel gabinetu stomatologicznego dla dzieci "DENTOLANDIA". Specjalista Stomatologii dziecięcej z wieloletnim stażem.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                    Napisane przez marika2222 Pokaż wiadomość
                    Pani doktor, chciałam zapytać czym się różni lakierowanie zębów od lapisowania?
                    Witam,
                    Lapisowanie zębów jest to jedna z metod zatrzymania próchnicy, polega na pomalowaniu zębów preparatami z azotanem srebra co powoduje wtórnie zmianę koloru zęba na czarny. Jest to jedna z metod leczenia próchnicy u dzieci. Zabieg lapisowania jest bezbolesny (bardzo niedobry jest jednak smak) i składa się z kilku etapów. Dla skuteczności powtarzany jest przez 3 tygodnie co tydzień i stosuje się go przez 3 miesiące.
                    Lakierowanie zębów jest to zabieg profilaktyczny aby nie dopuścić do rozwoju próchnicy. Polega na zastosowaniu preparatów na bazie fluoru celem wzmocnienia powierzchni zębów. Stosowany jest co 4 - 6 miesięcy.
                    pozdrawiam
                    Właściciel gabinetu stomatologicznego dla dzieci "DENTOLANDIA". Specjalista Stomatologii dziecięcej z wieloletnim stażem.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                      Pani doktor,
                      wspominała Pani, ze są rozne sposoby zabezpieczenia złamanego mleczaka. Czy może mi Pani wyjasnić, jakie są możliwosci? Ząbek na razie został oszlifowany, ale dziecko nie może się przyzwyczaić. Nie chce jeść i narzeka że boli ją. Co robić?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                        https://www.goldenline.pl/firma/lex-fortis/
                        https://facebook.com/SolidneOdszkodowania/
                        https://www.linkedin.com/in/lex-fortis-opinie
                        Lex Fortis opinie

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                          moje dziecko uwielbia swoją obecną dentystkę ale też dosyć długo szukaliśmy kogoś dobrego
                          I w ich gabinecie też jest właśnie ten gaz rozweselający więc bardzo polecam tą metodę

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                            Oj żeby dziecko chętnie chodziło to trzeba się postarać. Ale również wszystko zależy od tego jakie podejście będzie miał dentysta.
                            rachunek oszczędnościowy

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Pani ekspert stomatolog odpowiada na pytania na temat ząbkowania

                              u mojej chrześnicy po wizycie u dentysty okazało się, iż ma początki próchnicy - dawniej z tego co mi wiadomo nie leczono mleczaków, teraz podejmuje się próby leczenia takich ząbków bo ma to wpływ na przyszłe ząbki - wiem, że są też różne metody leczenia takiego ząbka proszę o informację jakie są to metody i co robić by prawie 3 latkę przygotować do takiej wizyty w czasie, której nie tylko będzie musiała otworzyć buźkę tylko dać sobie coś z ząbkiem zrobić

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X