Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piękna na wiosnę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Piękna na wiosnę

    1. Pharmaceris N - skóra z problemami naczynkowymi
    2. Pharmaceris D Dry - sucha i bardzo sucha skóra
    3. Pharmaceris M - dla kobiet w okresie ciąży i karmienia

    Dbanie o ciało rozpoczyna się u mnie niemal równocześnie z chwilą,kiedy budzik stojący nieopodal wezgłowia mojego łóżka swym histerycznym wrzaskiem stara się oznajmić mi,że jeżeli natychmiast nie wstanę,to spóźnię się i będzie źle . Po omacku wyłączam go i staram się nacieszyć ostatnimi błogimi chwilami pod ciepłą kołderką. Przeciągam się jak kotka,otwieram szeroko okno sypialni i nastawiam radio na moją ulubioną stację,rozpoczynając ranek serią ćwiczeń dla zdrowia i urody - skłony,skręty,przysiady,trucht w miejscu,wymachy ramion i nóg...i po 10-ciu minutach takiej rozgrzewki czuję się jak nowo narodzona.Czuję wtedy,że wszystkie moje mięśnie są przygotowane do "walki" z nadchodzącym dniem i żaden skurcz łydki przy podbiegnięciu do tramwaju mi nie grozi .
    Następnie kolej na szybki prysznic,oczywiście naprzemienny,zawsze kończący się chłodnym strumieniem wody,bo taki najskuteczniej ujędrnia skórę. Na śniadanie szklanka soku pomarańczowego,bogatego w witaminę C lub kakao,do tego ciemny chlebek z twarogiem i szczypiorkiem,chudą szynką,muesli z mlekiem bądź rogaliki z dżemem truskawkowym - moim ulubionym. Zdrowe odżywianie to podstawa,dlatego do torebki oprócz kanapek w ramach drugiego śniadania zawsze zabieram owoce - jabłko,gruszkę,pomarańczę lub banana.
    Wyruszam w trasę...jak codzień wysiadam z tramwaju chociaż jeden przystanek wcześniej, poranne rześkie powietrze naładowuje mnie pozytywną energią,a ta przydaje się do starcia z nadchodzącymi obowiązkami
    W pracy często robię sobie przerwy na dyskretne ćwiczenia - skłony,napinanie pośladków,stawanie na palcach...wbrew pozorom nawet drobne ćwiczenia wykonywane w ciągu dnia dają efekt.
    Gdy wreszcie wracam do domu,gotuję obiad,wybierając chude mięso i dużą ilość warzyw, najlepiej ugotowany na parze bądź duszony.Staram się unikać w przygotowywaniu posiłków niezdrowego smażenia,nie jadam też fast-foodów,by zachować zgrabną figurę i nie musieć martwić się potem o zbędne kilogramy
    Następnie czas na relaks...jogging, jazda na rowerze,skakanie na skakance,pływanie,wizyta na siłowni bądź w salonie fitness daje mi energetycznego "kopa"na resztę dnia. Przez cały dzień popijam wodę mineralną,by nawilżyć organizm także "od środka".Często wybieram się do lasu,by pobiegać lub chociaż pospacerować,wdychając relaksujący zapach igliwia i dotleniając organizm czystym powietrzem.A dotleniony organizm = piękne ciało,dlatego korzystam z możliwości uprawiania sportu jak najczęściej.
    Wieczorem podczas kąpieli co kilka dni robię peeling całego ciała szorstką rękawicą oraz "zabieg antycellulitowy"z własnoręcznie przyrządzonej mikstury z naturalnych składników (fusy z kawy,a do peelingu cukier,oliwa/jogurt naturalny). Kiedy sezon owocowy w pełni, zamiast gotowych maseczek do twarzy wybieram owoce, które kroję w plasterki i nakładam na twarz.
    Po tak zakończonym dniu staram się zasnąć ok.22.00, sen jest równie ważny dla zachowania pięknego ciała,wypoczęta twarz wygląda promiennie i gładko bez ciemnych podkówek pod oczami.
    Last edited by mandarine; 22-03-2009, 22:49. Powód: dodanie

    #2
    piękna na wiosnę

    3 linie pielęgnacyjne dermokosmetyków marki Pharmaceris:
    Pharmaceris A, Pharmaceris M, Pharmaceris D

    szczerze mówiąc nie mam zbyt wiele czasu na dbanie o siebie, więc w czasie spacerów wykonuję ćwiczenia przy wózku, stojąc w kolejce albo odpoczywając wykonuję ćwiczenia izometryczne, bawiąc się z Zosią wkładam w to dużo energii i zabawy... Ale przede wszystkim cieszę się z każdej chwili, bo piękna mama to szczęśliwa mama

    Skomentuj

           
    Working...
    X