Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Nasze dzieciństwo"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

    dzieciństwo jest kanciapką szczęścia

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

      Jak nasze dzieciństwo wpływa na wychowanie dziecka?
      Emocjonalnie mocno, bym rzekła.To co wynosimy z rodzinnego domu, to co mieliśmy od rodziców i to czego nie dostaliśmy materialnie, albo nie doznaliśmy miłości Naszych rodziców, to niestety wpływa na Nas samych. Ktoś kto całe dzieciństwo drżał i wie co to płacz i cierpienie i co w takich momentach czuje dziecko, stara się za wszelką cenę, aby jego własne dziecko podobnych przykrych uczuć nie doznało. Stara się dać to co najlepsze, aby wszystkie dni i noce dziecka były owiane miłością, spokojem i ciepłem rodzinnym. Staramy się przez to wychować własne dziecko w poczuciu bezpieczeństwa i wynagrodzić jakby sobie wszystko to, co może nie było doskonałe w czasach swojego dzieciństwa, o czym się marzyło jakie ono miało być.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

        "Człowiek uczy się na błędach...." tego nauczyło mnie moje dzieciństwo...choć kocham swoich rodziców to teraz widzę, że popełnili ważny błąd w wychowaniu mnie. Nie spędzali ze mną wiele czasu bawiąc się. Każdy z rodziców musiał pracować, potem wracał zmęczony z pracy... ja miałam wszystko, lalki barbi z peweksu, domek dla lalki i góre słodyczy. Jednak nie miałam tej bliskości, która jest tak ważna dla dziecka, która daje poczucie bezpieczeństwa oraz dodaje pewności siebie. Kocham moich rodziców całm sercem, bo wiem, że oni starali się i robili wszystko dla mnie. Ale teraz widzę, że zamiast kolejnej lalki mogłam dostać spacer z mamą...Dzięki temu wiem, że swoje dziecko wychowam inaczej. Dla mnie najważnejsza jest rozmowa i dodawanie pewności siebie. Bede się starać aby mój synek mógł na mnie liczyć zawsze, już teraz staram się być z nim i spędzać z nim czas. Często wyłanczam tv abyśmy mogli się pobawić bez mediów. Często chodzimy skskać po kałużach, często też gilgoczemy się wieczorem. To są najwspanialsze chwile, lepsze od tych zabaw samochodem. Samochód i tak po kilku dnaich ląduje w kącie, bo się znudział...a zabawa z mamą nigdy!

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

          Uważam, że nasze dzieciństwo w istotny sposób wpływa na wychowanie naszego dziecka. Każdy z nas dla swojej pociechy chce jak najlepiej. Jeśli nasze dzieciństwo przebiegło spokojnie, radośnie i z miłością, to te same wartości chcemy wprowadzić w wychowanie naszego dziecka. Gdy brakowało nam czegoś w dzieciństwie, coś było nieosiągalne, to za wszelką cenę staramy się, aby nasze dziecko miało lepiej od nas. Wtedy nieosiągalne staje się osiągalnym.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

            To oczywiste, że jest to bardzo ściśle powiązane, to jak wychowywali nas rodzice bardzo odbija się na tym jak my wychowujemy swoje dzieci, a nawet mało tego, również na tym jak "wychowujemy" swojego partnera. Jeśli czujemy, że rodzice wychowywali nas dobrze i mądrze to staramy się tak samo wychować nasze dzieci, natomiast gdy widzimy, ze popełniali błędy to staramy się ich unikać.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

              Spróbuję odpowiedzieć w nieco inny sposób.
              To autentyczna historia.
              Pewna mama, wspaniała dojrzała już kobieta, w przypadkowej rozmowie zupełnie nieoczekiwanie podzieliła się z nami swoim żalem i wieloletnią rozterką. Mianowicie, kiedy jej dorosła dziś córka była około 2letnim maleństwem, ona miała okazję wyjechać za granicę na studia.
              Skorzystała z tej okazji (to było w czasach, kiedy naprawdę była to niecodzienna okazja) i z bólem serca powierzyła opiekę nad dzieckiem innej osobie. Dziecko dość długo wychowywało się bez codziennego kontaktu z matką. Na koniec naszej rozmowy ta pani, rozpłakała się mówiąc, że bardzo żałuje tamtego wyboru, bo dziś nie ma emocjonalnego kontaktu ze swoją córką.

              Ta córka jest w naszym wieku i jest naszą znajomą i widzimy efekty tamtych decyzji w jej zachowaniu jako dorosłej osoby. Jest dość oziębła w kontaktach i zachowuje duży dystans do ludzi. Ma opinię "zadzierającej nosa".
              Realizuje się w pracy naukowej i nie jest w żadnym związku (nie ma również dzieci...)

              Nasze dzieciństwo wpływa na całą naszą dorosłość, na naszą postawę wobec rzeczywistości. Dziecko, jako najbardziej delikatne z otoczenia najmocniej tę postawę odczuje ... Ale również Ci, którzy byli odpowiedzialni za nasze dzieciństwo, mieli własne korzenie i być może rozdarte do dziś - serce.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

                Gratuluje wszystkim laureatkom!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

                  Gratulacje dla Dziewczyn )

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

                    i ja gratuluję

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

                      dostala ktoras z was ksiazke?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

                        w tym konkursie nie było nagrody w postaci książki tylko płyta z filmem

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Nasze dzieciństwo"

                          Napisane przez alibabka Pokaż wiadomość
                          w tym konkursie nie było nagrody w postaci książki tylko płyta z filmem

                          grunt to doczytac pierwszy post, nie?
                          wlasnie dostalam film (a czekalam na ksiazke)

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X