Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

    W byciu rodzicem podoba mi się najbardziej to, ze mam pretekst do jazdy na sankach, do wyjścia do aquaparku i do zajadania sie popcornem w kinie. Koniec ze statecznością i udawaniem poważnej pani - wszak wszystko co robię - robię dla dziecka
    Powyższe zdanie jest także sposobem na szczęśliwą rodzinę. Bo rodzina jest wtedy szczęśliwa, gdy dziecko wie, ze jest kochane i rodzice chcą z nim spędzać czas. najlepiej oczywiście na szalonych zabawach, które długo tkwią w pamięci wszystkich członków rodziny!

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

      W byciu rodzicem najbardziej fascynuje mnie ciepła relacja między mną i moją 15-sto miesięczną córeczką. To, że się kochamy i potrzebujemy. Radość i ciepło emanujące od mojej małej księżniczki jest najlepszym zastrzykiem energii. Jej oczka są cudowne, uśmiech prześliczny, a czas wspólnie spędzony bezcenny. Nasza więź cały czas rozkwita, z dnia na dzień jest głębsza i piękniejsza. Będąc mamą wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Macierzyństwo dodało mi pewności siebie i wiary w lepsze jutro.
      Moim zdaniem, aby rodzinę ogarnęło szczęście potrzeba zaangażowania i dobrej woli wszystkich domowników. Podstawą są szczere rozmowy, pełne zaufanie i czas wspólnie spędzony. Spacery, basen, pizzeria, bajki czy puzzle to proste przykłady, przy których można dobrze się bawić, miło spędzić czas, zbliżyć się do siebie i zrozumieć, że nic w życiu nie uszczęśliwia tak jak kochająca i szanująca się rodzina.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

        Co Ci się podoba w byciu rodzicem?
        To, że jestem dziecku potrzebna, mogę mu pokazywać świat i przekazywać wyznawane przez siebie wartości.
        Jak sprawić, aby rodzina była szczęśliwa?
        Samemu być szczęśliwym, czyli chodzić w wierze i bliskiej relacji z Jezusem Chrystusem.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

          Co Ci się podoba w byciu rodzicem?
          Odkąd Piotruś jest z nami każdego dnia doświadczam nowych przeżyć, cudownych chwil, ale też drobnych upadków i załamań. Cudowne w tym wszystkim jest to, że stale dzieje się coś nowego, że w nasze życie nie wkrada się nuda. Jako mama, jako rodzic czuję się odpowiedzialna za moje dziecko i cieszę się, że od pierwszych dni życia wpływam na nie, kształtuję jego osobowość, jego charakter. Odkąd zostałam mamą inaczej postrzegam świat, podoba mi się to że stałam się bardziej wrażliwa, wyczulona, że Piotruś nauczył mnie cieszyć się z drobnostek - z muchy, która wpadła do kuchni, z cieknącego kranu, z tego że ubłociłam buty itd. Bycie rodzicem to poniekąd cofanie się do czasów własnego dzieciństwa, wspomnień, niespełnionych dziecięcych marzeń. Teraz kiedy sama jestem mamą mogę je skrycie realizować, rekompensując sobie swoje nie do końca wymarzone dzieciństwo.

          Jak sprawić, aby rodzina była szczęśliwa?
          Kochać, kochać i jeszcze raz kochać. Moim zdaniem szczęśliwa rodzina to rodzina kochająca się, która ma czas, aby spędzić go wspólnie, razem się bawić, wyjść na spacer, razem obejrzeć bajkę, poczytać książeczkę. szczęśliwa rodzina to rodzina, która potrafi się cieszyć z tego, że odwiedziła ich zagubiona biedronka, że dziecko nauczyło się wylewać wodę ze szklanki wprost na świeżo pomalowaną ścianę, że dziś na obiad jest groch z kapustą... Wiele zależy od nas rodziców. Musimy pamiętać, że na pierwszym miejscu jesteśmy my, czyli mąż i żona, a nasze dziecko jest dopełnieniem naszej miłości i bliskości. Szczęście rodzinne można zabić koncentrując się wyłącznie na dzieciach, a odsuwając na bok swojego małżonka czy małżonkę. Zdrowa równowaga to połowa sukcesu. Aby rodzina była szczęśliwa - jej filary, czyli mama i tata powinni mieć czas dla siebie, kiedy dzieci zasną, czas przeznaczony wyłącznie dla nich, wolny od hałasów, krzyków i zabiegania. Rodzina będzie szczęśliwą jeśli będzie postępowała zgodnie ze swoimi wartościami, wiarą i sercem.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

            w byciu rodzicem podoba mi się to, że mogę uczyć życia tej malej istotki, którą przez 9 miesięcy nosiłam pod sercem.
            Widzę jak wymawia pierwsze słowa, robi pierwsze kroki i jak słodko się do mnie uśmiecha. Jestem wtedy najszczęśliwsza na świecie. Tyle chcę jeszcze pokazać, tyle nauczyć

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

              1. Od prawie trzech lat jestem szczęśliwą mamą Michałka. Pierwszy raz poczułam się mamą, kiedy zobaczyłam badanie USG. Była to niezwykła chwila. Od tej pory czuliśmy się z mężem prawdziwymi rodzicami naszego maluszka. Kiedy byłam w ciąży bardzo dbałam o siebie i maleństwo : Chodziłam regularnie na badania, zdrowo się odżywiałam , brałam witaminy. Dzień, w którym urodził się Michałek był najpiękniejszym dniem w naszym życiu. Od tej chwili miałam swój najcenniejszy skarb, który chciałam uchronić przed wszystkim co rani i boli. Chciałam dać mu wszystko co najlepsze - niestety ze względu na swoją chorobę nie mogłam karmić piersią i to był " mój wielki dramat ". W byciu rodzicem Michałka najbardziej satysfakcjonowało mnie to,że mogłam od początku narodzin synka - do dnia dzisiejszego, cieszyć się każdą chwilą spędzoną razem. Nie miałam stałej pracy. Pracowałam na czas określony. Udało mi się wypracować zasiłek macierzyński i zasiłek. Wiedziałam,że nikomu nie przedłużą dalej umowy o pracę. Mogłam w pełni cieszyć się dzieckiem, bez presji powrotu do pracy. Odkąd jestem mamą Michałka rozpiera mnie duma,że mam zdrowego,ślicznego synka. W byciu rodzicem, podoba mi się to,że mogę być ( chcę i staram się być ) taką wspaniałą mamą dla mojego synka- jaką była moja mama dla mnie. . Podoba mi się to,że mogę każdego dnia opiekować się synkiem, troszczyć o niego, być przy nim kiedy mnie potrzebuje. Dbam o synka od pierwszej chwili, kiedy go ujrzałam.Mimo, iż nie mogłam karmić piersią - podawałam mu i podaję nadal dobre mleko modyfikowane. Michałek pije je do dzisiaj i cieszy się dobrym zdrowiem, nie choruje. A to jest dla mnie najważniejsze. Dbam, aby zdrowo się odżywiał. Cieszę się, że mogę dawać mu to co najlepsze, bo wiem ,że dzięki moim staraniom jest zdrowy. Cieszę się,że jest teraz taki wybór różnych mlek , kaszek i innych zdrowych pyszności - czego nie mieli nasi rodzice. Cieszą mnie bardzo nasze codzienne długie spacery z synkiem, wspólne zabawy. W byciu mamą Michałka ogromną radość daje mi kupowanie nie sobie- lecz właśnie synkowi pięknych ubranek. Dzisiaj miałam kupić sobie spodnie- a kupiłam synkowi piękny sweterek i spodnie coccodrillo W byciu rodzicem najważniejsze jest dla mnie to,że jestem teraz nie tylko mamą, ale " przyjacielem " , " partnerem " , super mamą , która zawsze znajdzie czas dla swojego synka. Pragnę, by synek zawsze mógł na mnie liczyć. - Tak jak ja mogę zawsze liczyć na swoich rodziców. Chcę być dla niego oparciem i chcę wychować go jak najlepiej. Marzę o tym, by był wrażliwym człowiekiem. Miał szacunek do innych ludzi i był tolerancyjny. Często się wzruszam,kiedy synek zwłaszcza ostatnio , wiesza się na mojej szyi i ciągle daje mi buźki . Jeszcze nie mówi,ale wiem że bardzo mnie kocha - tak jak ja kocham go najbardziej na świecie. To jest niezwykłe w byciu rodzicem.

              2. Uważam,że aby rodzina była szczęśliwa, bardzo wiele zależy od nas samych. Każdy definiuje szczęście na inny sposób. Dla mnie szczęściem jest to,że mam wspaniałego męża i cudownego synka. Jesteśmy małżeństwem od ponad 3 lat i każdego dnia staramy się ,aby nasza rodzina była szczęśliwa. Uważam,że w trudnych chwilach należy być oparciem dla drugiego człowieka. Sprawiać, aby druga strona zawsze wiedziała,że może na nas liczyć, że może nam zawsze wszystko powiedzieć. Należy troszczyć się o siebie nawzajem, dbać o siebie, na każdym kroku okazywać sobie czułość i troskę. Kiedy małżeństwo będzie zgodne, w domu będzie panowała radość i miłość - odczują to nasze dzieci - będą szczęśliwe a przez to rodzina będzie szczęśliwa. W gorszych chwilach w małżeństwie , należy próbować siebie zrozumieć, nie obwiniać ciągle, nie krytykować. Choć nie jest to łatwe, warto iść na kompromis. Warto ze sobą spokojnie rozmawiać, bez krzyków i emocji. W dzisiejszym zwariowanym świecie, gdzie na pierwszym miejscu dominuje pogoń za pieniędzmi , a telewizor i internet często zastępują wielu rodzinom czas spędzony na rozmowie i wspólnej zabawie z dziećmi, moja recepta na szczęście rodzinne jest taka : Najważniejsze to zrozumieć, że pieniądze choć są ważne nigdy nie dają prawdziwego szczęścia jakim jest rodzina , nigdy nie zastąpią szczęścia rodzinnego. Kiedy synek miał 3 miesiące , mój mąż dostał propozycję wyjazdu za granicę- lepsza praca i pieniądze. Zrezygnował, bo uważał tak samo jak ja , że nic nigdy nie zwróci mu pierwszych chwil z dzieckiem, nic nie zwróci tego czasu. Wybrał rodzinę, nas.
              W naszym domu obowiązkowym punktem dnia są wspólne posiłki. Uważam,że to bardzo zbliża rodzinę.
              Oboje z mężem bardzo lubimy kawę To nasz stały rytuał dnia. Przy kawie, a pijemy ich kilka w ciągu dnia rozmawiamy, słuchamy muzyki. Zamiast oglądać telewizor wychodzimy z synkiem na długie spacery , bawimy się na podłodze, układamy puzzle , rysujemy. U nas zawsze obowiązuje mała zasada, jeśli jedno z nas musi wyjść z domu - zawsze mówimy sobie o której wrócimy, żeby druga osoba się nie martwiła. Uważam,że to jest bardzo ważne.
              Wzajemne zaufanie, szacunek dla drugiego człowieka, troska, miłość, miłość i miłość to klucz do rodzinnego szczęścia
              Last edited by 27asia27; 16-02-2011, 01:01.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                Najbardziej w byciu rodzicem podoba mi się to, że będąc mamą mam przy sobie najbliższe i najważniejsze osoby w moim życiu, które sprawiają, że czuję się szczęśliwym człowiekiem. Dzięki nim najtrudniejszy dzień nie jest straszny bo wiem, że jak wrócę do domu czekają w nim na mnie osoby, na których mi zależy, które kocham i które odwzajemniają moją miłość.
                Dzieci pozwoliły mi na nowo odkrywać radośc z nawet najprostszych, najbardziej błahych rzeczy. To one motywują mnie do tego, aby wyjść z domu nawet wtedy, kiedy nie chce mi się już nic robić i najchętniej zaszyłabym się w domowym zaciszu. Sprawiają, że jestem szczęśliwa i " chce mi się chcieć".
                Rodzina jest szczęśliwa wtedy, kiedy trzyma się razem, kiedy wie, że może na sobie polegać w każdej sytuacji i w każdym momencie. Szczęśliwa rodzina to rodzina kochająca się i stająca za sobą murem w każdej sytuacji.
                Szczęśliwa rodzina to rodzina, która spędza ze sobą czas i to jest nasz przepis na " trzymanie się " razem, który kultywowali moi rodzice i który ja wynosząc go z domu przeniosłam na grunt mojej rodziny starając się, aby i moje dzieci zakładając w przyszłości swoje rodziny pamiętały o tym, jak ważna jest rodzina i obyśmy zawsze trzymali się razem.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                  Jej! ale się cieszę, dziękuję bardzo za wyróżnienie I gratuluje pozostałym laureatkom

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                    Ja również bardzo się cieszę z wygranej i gratuluję pozostałym laureatkom! Super!

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Szczęśliwa rodzina"

                      dziewczyny czy któraś z Was dostała już książkę?

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X