Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

    Kocham musicale, bo taniec i śpiew są mi bliskie
    Oglądam je namiętnie, każdy z osobna i wszystkie
    W musicalach jest radość, energia, moc i siła
    To sprawia, że baaardzo gatunek ten polubiłam

    Mój ulubiony musical to MAMMA MIA!, ponieważ piękna jest Abby muzyka, Meryl Streep, co jak młódka bryka,rozśpiewane Bonda wcielenie i sceneria - po prostu marzenie

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

      Kocham musicale, bo przypominają mi rok spędzony w Paryżu...
      A mój ulubiony musical to Moulin Rouge...

      Jeśli postmodernizm istnieje to zawiera się w tym filmie, rozpuszczony w oparach zielonego absyntu i kabaretowo - papierosowego dymu.
      I to tango..."W naszych czasach grzechem było tańczyć tango", napisał onegdaj Mrożek. Tango z "Roxanne" w tle to nie grzech, to gorące, ogniste piekło.

      Moulin Rouge, oglądane w Paryżu. Studia, akademik, wino, Francuzi, 14 dzielnica... Nasza dekadencja i nasz fin de siecle
      I ta sama pasja i miłość i bezsensowny koniec.
      Jeszcze pamiętasz???

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

        Za co kocham musicale?

        Kocham musicale, bo
        Muzyka to moje życie,
        Uwielbiam tańczyć i śpiewać,
        Serce pracuje mi w rytm libretto "Skrzypka na dachu",
        I duszą jestem spokrewniona z "Człowiekiem La Manchy",
        Całą sobą chłonę "My Fair Lady",
        A na kolana rzuca mnie "Chicago",
        Lubię musicale, bo pełen są duchowości, muzyki, rytmu i wyjątkowości.

        A ulubionym jest "Chicago" - spytacie, dlaczego?
        Obejrzycie !!!! A odpowiedź znajdziecie sami. Bo doskonałością jest oddanie rytmami miłości, podłości, zbrodni, zdrady i wrażliwości targanej uczuciami. Do tego rzeczywistość postrzegana poprzez scenę powoduje, że łykamy przynętę i karmimy się światopoglądem głównej bohaterki. To musical doskonały wyśmienicie wyreżyserowany!!!

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

          Za co kocham musicale?
          Ja to muzyka, taniec i film. Ta prosta choć niebanalna mieszanka spowodowała, że moja skromna postać od najmłodszych lat uwielbiała filmy muzyczne. I choć nie czuję się ani wyśmienitą tancerką (choć szaleję na parkietach) ani utalentowanym muzykiem ( choć uwielbiam muzykę ponad życie) ani wybitnym filmowcem (choć znam i widziałam filmów ponad tysiące) to są to moje trzy dziedziny kultury, które zaliczam do największych pasji mojego życia. Dlatego oczywistym następstwem mojej umuzykalnionej duszy, mojego tanecznego temperamentu i zapału telemaniaka musical musiał stać się uwielbionym gatunkiem filmowym.

          "Mój ulubiony musical to..."
          Moja fascynacja musicalem zaczęła się od obejrzenia „Czarnoksiężnika z Oz” (1939). Jako mała dziewczyna zafascynowana jeszcze bajkami zobaczyłam film, który taką bajeczkę przedstawiał a do tego dodana była muzyka i śpiew. Następne musicale, które mnie urzekły to filmy muzyczne z udziałem Barbry Streisand. W tamtym okresie mojego dorastania, TVP w swojej ramówce programowej miało w zanadrzu pełno filmów muzycznych z tą aktorką. Obejrzałam wszystkie. W tym paśmie filmowym ukazał się również musical „Dźwięki muzyki”. Ta sama stacja telewizyjna w godzinach porannych puszczała seriale familijne. Pamiętam jeden z nich - serial muzyczny „Fame” (1982-1987), który zrealizowano na podstawie musicalu Alana Parkera „Sława” (1980). I to był strzał w dziesiątkę. Pisząc o tym filmie nawet teraz nucę tytułową piosenkę . Pojawiło się moje zafascynowanie tym filmem gdzie głównym bohaterem jest taniec, muzyka i estrada. Wszystko co uwielbiam. I jak tu nie kochać musicali.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

            Kocham musicale, a więc krótko i na temat.
            Zawsze mają świetne wątki muzyczne, które doskonale wspasowane są w fabułę filmu.
            Mają porywające historie , wywołują u nas rózne emocje.
            Oglądając je mozna tańczyć , smiać się czy płakać.
            Często utożsamiamy się z bohaterami i razem z nimi przeżywamy ich historie.
            Musicale mają to do siebie , że są nieprzemijające, mozna je ogladać po kilka razy i nigdy się nie znudzą. To zasługa muzyki, która jest częścią przewodnią filmu i przez to dodaje mu uroku.
            Mam kilka ulubionych musicali , ale wymienię teraz film Mamma Mia ( zupełnie inny gatunek od moich innych pozostałych zawsze z sentymentem oglądanych pozycji muzycznych) z niezapominaną muzyką zespołu Abba.
            Film przez muzykę Abby doskonały, dla małych i duzych, fabuła filmu prosta, ogląda się go z wielką przyjemnością, bo film trafi do kazdego. Ponadto te urokliwe greckie krajobrazy, piękna wyspa jak z bajki.
            Po obejrzeniu tego filmu gdy wróciłam do domu , wyciągnęłam z szafki dawno nie słuchane przeboje Abby, oczywiście płyta od razu poszła w ruch, nie wazne były protesty w rodzinie, ale ja nie mogłam się oprzeć, słuchałam , tańczyłam , spiewałam mając dalej przed oczami ten swietny film w gwiazdorskiej obsadzie.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

              Kocham musicale, bo to potrójna rozrywka i zaoszczędzenie czasu, takie uniwersalne 3 w 1 Kiedy chcę się odstresować przy dźwiękach muzyki - oglądam musical. Kiedy mam ochotę na dobry film - oglądam musical. A kiedy chcę poobserwować cudowny taniec, pełen lekkości, a także morderczego trudu przedsięwzięcia...również oglądam musical Choć produkcja tego typu trwa dłużej niż przeciętna, w ogóle nie czuje się znudzenia, czas upływa w mgnieniu oka i zwykle z żalem żegnam się z bohaterami, z którymi zdążyłam się już zżyć podczas tych kilku godzin...
              Mój ulubiony musical to „Czasem słońce, czasem deszcz”, pewnie z ogólnego zamiłowania do bollywoodzkich produkcji, jednak ten ma w sobie coś zupełnie wyjątkowego. Wzrusza do łez, hinduskie stroje i typowy dla owej kultury taniec wprawiają w nieopisany zachwyt, to coś tak bardzo odmiennego od „naszych” produkcji, a zwykle wszystko, co nieznane, intryguje najbardziej.
              Ogromny urok tego musicalu kryje się szczególnie w fakcie, iż do zobrazowania miłości dwojga bohaterów, w scenariuszu nie ma miejsca na pocałunek czy inne, bardziej czułe gesty.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                kocham musicale, bo zawsze to jakas odmiana...
                I LoVe YoU - KrzyŚQ

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                  Gratuluje zwycięzcom!

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                    Bardzo dziękuję za wyróżnienie - super prezent na Dzień Matki !

                    Pozdrawiam Redakcję i gratuluję wszystkim wyróżnionym.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                      Dziękuję - nagroda już przyszła i z największą przyjemnością zorganizowałam "Babski wieczór" z musicalem "Mamma Mia".
                      Jeszcze raz dziękuję.
                      Pozdrawiam

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X