Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Mój idealny jadłospis"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    W czasie ciąży mój organizm wykazywał zwiększone zapotrzebowanie na energię. Jako niedoświadczona ,przyszła mama od samego początku dokonywałam zakupu róznych czasopism na temat stanu błogosławionego. Sttwierdziłam,że tak naprawdę najważniejsze jest to, aby się odżywiać w taki sposób, by wspomagać wzrost i zdrowy rozwój maluszka.Zaczęłam zamiast wysokoprzetworzonych , gotowych dań,zapiekanek przestawić się na świeże, sezonowe jedzenie.Kawunie , którą kiedyś kochałam ponad wszystko zamieniłam na inkę, świeże soczki z jabłek i marchewki.
    tak jak większość kobiet dbałam , by przyjmować witaminy i minerały, dzięki zaplanowanej , a przede wszystkim zróżnicowanj i zrównoważonej diecie.Zaczęłam wyszukiwać produktów zawierajace wapń 9szklanka mleka, ser, jogurt dziennie).Polubiłam kiełki pszeniy szpinak i surową pietruszkę (źródło magnezu).unikałam smażenia na głębokim oleju czy z pieczonego mięska.Odmawianie sobie przez 9 miesięcy cukru byłoby niedorzeczne (jestem wielkim cukrusiem). Wieć kiedy miałam miałam ochotę na lody to jadłam lody, kiedy naszła mnie ochota to i znalazła się czekoladka. Piłam ddużo wody niegazowanej, z łatwością unikałam zaparć i infekcji dróg moczowych.Zaczęłam podjać (jak miałam ochotę pozerałam wielkie ilości zielonych warzyw), które zawierają kwas foliowy. Kwas foliowy ma kolosalne znaczenie w profilaktycewad rozwojowych. Jak każda przyszła mama pragnęłam, zeby moje
    maleństwo urodziło się zdrowe. Od tego momentu minęło pięć lat , amój brzdąc rośnie jak na drożdzach. Nie wiem czy jest opracowany jadłospis na osoby ciężarnej , wszędzie podowane sa pewne granice. Każda kobieta jest inna , i jeszcze huśtawka nastrojów. Nalez jeść wszystko z umiarem i ciesz się życie dookoła i tą fasolką

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Konkurs "Mój idealny jadłospis"

      Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży postanowiłam jeść wszystko na co tylko będę miała ochotę. Zrezygnowałam oczywiście z przypraw, soli i OCTU! Ograniczyłam słodycze. Nigdy nie paliłam, a więc z tym nie miałam problemu. dziwię się kobietom, że palą podczas ciąży. Czy tak trudno z tego zrezygnować dla swojego maleństwa? Jeżeli chodzi o kawę to wypiłam tylko wtedy gdy podczas pracy bardzo chciało mi się spać, ale tez sporadycznie. Ciśnienie miałam niskie, a więc wiedziałam, że słaba rozpuszczalna nie zaszkodzi. Jadłam tyle na ile miałam ochotę. Owoce były na porządku dziennym. Zaszłam w ciążę w okresie wiosennym, a więc skorzystałam na nowalijkach i owocach. Piłam dużo mleka i kawy zbożowej dzięki czemu karmię do dnia dzisiejszego, a mleko tryska po ścianach
      takim oto sposobem urodziłam 4kilogramowego chłopca. Sama jestem drobnej postury. W szpitalu wołali na mojego synka: KLOPSIK. Byłam taka dumna!
      Dopiero gdy zaczęłam karmić wprowadziłam inny jadłospis dzieki czemu mój malec nigdy nie miał kolek, a wymagało to ode mnie samozaparcia.
      Także wszystkie mamy nie rezygnujcie z niczego na co macie ochotę a Wasze dzieci urodzą się zdrowe i pulchne!!! Czas na wyżeczenia przyjdzie podczas karmienia piersią.
      POZDRAWIAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMY

      Skomentuj


        #63
        Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 1 lipca do 30 lipca 2009 roku.

        Skomentuj


          #64
          Witam wszystkich serdecznie!
          Jestem mały Kamilek, moja mamusia urodziła mnie parę tygodni temu i chciałem trochę opowiedzieć o diecie mojej mamy w czasie ciąży.
          Uwielbiałem kiedy moja mama piła sok marchewkowy - może dzięki temu mam ciemną karnację skóry (Muszę się pochwalić wszyscy się zachwycają moją gniadą skórą niemowlaka).
          Gdy byłem w brzuszku fascynowałem się kwaśnym i ostrym smakiem. Podobno tak to jest z chłopakami. Mama jadła konserwowe ogórki i kiszoną kapuste w różnej postaci.
          Kiedy byłem pod serduszkiem lubiłem jeść owoce zwłaszcza jabłka, kiwi, banany i grejfruty.Chyba pozosta ło mi to dziś. Już nie potrafię się doczekać kiedy sam będę degustował się owocami, ale mam chętkę na banana.....
          Na śniadanie mamka serwowała mi mleko z miodem, nawet to polubiłem. Teraz troszkę mi tego napoju brakuje.
          Ach chyba najbardziej nie lubiłem kiedy moja kochana mamuśka jadła słodycze, aż mnie mdliło! A podobno wiedziałem co zdrowe! Muszę się poszczycić dziś mam 3 tygodnie i jestem okazem zdrowia - dorodnym 4,5 kg chłopakiem. Wszystko to zawdzieńczam mojej rodzicielce, bo gdy byłem pod jej serduszkiem bardzo dbała o mnie i mnie zdrowo karmiła!
          I, że dziś jestem karmiony tylko mlekiem z piersi, mamusia nadal przestrzega odpowiedniej diety.
          Dziękuję Ci mamusiu!

          Skomentuj


            #65
            Moją pracę konkursową wysyłam teraz bo wczesniej byłam na porodówce, a potem miałam problem z zalogowaniem się, ale wreszcie mi się udało! Pozdrawiam

            Skomentuj


              #66
              Nie od dziś wiadomo, że w ciąży najważniejsze są OGÓRKI. Bez ogórków ani rusz, zawsze mam małosolne ogóreczki w lodówce. Rano, wieczór i w południe, gdy tylko mi niedobrze, od razu sięgam po ogóreczka i czuję się o niebo lepiej.
              Poza tym warto jeść to na co ma się ochotę, bo organizm sam nam podpowiada czego nam potrzeba.

              Skomentuj


                #67
                violka88 niestety Twoja praca jak i inne wyslane po 30.07 nie beda brane pod uwage.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  a czy wyniki juz były?

                  Skomentuj


                    #69
                    Napisane przez plocia Pokaż wiadomość
                    a czy wyniki juz były?
                    też się zastanawiam, chyba że dano znać tylko wygranym na poczte,
                    zamieście prosze listę laureatów
                    3 pAźDzIeRnIkA nA ŚwIaT pRzYsZeDł BeNiAmInEk *:

                    Skomentuj


                      #70
                      Wyników jeszcze nie było, Redakcja najpierw zamieszcza je na pierwszej stronie, pozdrawiam
                      Madzia - 2 grudzień 2007
                      Wiktoria - 17 wrzesień 2009

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Nie ma jeszcze wyników??

                        Skomentuj


                          #72
                          Dziewczyny troche cierpliwosci , niema sie co smucić.Jakbyscie mialy tyle do przeczytania tez byscie pewnie sie dotrzymały terminu.
                          Amelia 12.03.08

                          Skomentuj


                            #73
                            ?

                            Były już te wyniki???

                            Skomentuj


                              #74
                              http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=3118

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X