Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dotykanie brzuszka tak-nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dotykanie brzuszka tak-nie?

    Sluchajcie ostatnio mojej mamy kolezanka- polozna zobaczyla jak sie masuje po brzuchu i powiedziala ze bron boze nie powinno sie tego robic bo dostanie sie predziej skurczy... a co z kontaktem z dzieckiem i uspokajaniu go kiedy jest jeszcze w srodku?? Pytałam sie lekarza i on też mi powiedzial ze karygodnie nie zabrania ale powinnam to robic bardzo rzadko. Ciekawe czy to rzeczywiscie sie potwierdza....
    1.03.2009 9:55 FILIPEK
  •    
       

    #2
    Ano racja - masowanie brzucha zwlaszcza pod koniec ciazy moze wywolywac skurcze.
    Nie ma czegos takiego ze nie wolno wogole - np wmasowanie kremu jest dozwolone. Wszystko w granicach rozsadku . Uspokoic maluszka mozesz np po prostu kladac reke na brzuchu.
    Na ginekologii czesto lekarze pilnuja by "rece trzymac zdala od brzucha" zwlaszcza gdy kobieta jest na podtrzymaniu.
    Masowanie brzucha, zwłaszcza ruchy rozcierania może wywołać skurcze porodowe, a np masowanie piersi powoduje wydzielanie oksytocyny co tez moze wywolac wczesniejszy porod.
    Last edited by Goplana; 20-12-2008, 22:13.

    Skomentuj


      #3
      I ja potwierdzam, masowanie brzucha może spowodować skurcze
      macicy. Mój syn urodził się 14 dni po planowanym terminie, tydzień
      czasu leżałam na patologi, to lekarze i pielęgniarki kazały masować
      brzucholek (choć i tak nic to nie pomogło) no ale lepiej dmuchać na
      zimne

      Skomentuj


        #4
        mi tez połozne w szkole rodzenia
        mówiły że nie wolno
        ale nie tylko masować ale nawet smarowac kremem bo wtedy go masujesz i to powoduje skurcze
        krem trzeba wklepać
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          Bardzo krotkie wmasowanie jest dozwolone.

          Skomentuj


            #6
            Zapomnialam dodac ze raz dziennie . Mi nawet polozna pokazala ja to robic Cala dlonia - by mozna bylo rozprowadzic wiecej no kremu i tylko 3 ruchy.
            Hdyby bylo calkowicie zabronione to nawet umyc by sie nie mozna bylo a pzreciez brzuchal tez myjemy

            Skomentuj


              #7
              kurcze ja tez nie wiedzialam ze sie tak nie robi i dosyc czesto ten brzuszek masuje, dobrze ze ktos poruszyl ten temat

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Glownie chodzi o ostatnie tygodnie.
                Z tego co sie orientuje to polega to na tym ze glaszczac duzo brzuch macica sie "stawia" , wystepuja skurcze te powoduja ze dziecko napiera na szyjke a ta sie rozwiera " wysylajac" wczesniej do mozgu info ze zaczyna sie porod.
                Ja pod koniec ciazy jak tylko poglaskalam brzuch zaraz twardnial ... z glaskaniem skonczylam .

                Skomentuj


                  #9
                  to z wieczornym rytuałem męża chyba koniec ale synek najważniejszy!
                  1.03.2009 9:55 FILIPEK

                  Skomentuj


                    #10
                    Aż nie chce mi się wierzyć,że głaskanie brzuszka może zaszkodzićDzisiaj będę u swojego lekarza,zapytam i zobaczymy co mi powie
                    Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                    http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Można sobie poodtykać, popukać do dzidziusia

                      Ale zbyt częste masowanie może powodować skurcze.
                      Jak leżałam w szpitalu, na patologii, bardzo pilnowali żeby nie dotykać się do brzuszka...

                      Skomentuj


                        #12
                        Kurcze ja sie masowałam praktycznie caly czas od trzeciego trymestru, a to dlatego, ze mały na głaskanie reagowal i dawał kopniaki mi sie to podobalo Ale fakt skurcze przyszly wczesniej, urodziłam 9 dni przed terminem. hmmmm ale szczerze mowiac do dzis nie wiedzialam ze nie wolno tego robic....
                        Bartuś 26.06.08
                        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                        Skomentuj


                          #13
                          ja też dowiedziałam się o tym gdy wylądowałam na patologi ciąży z przedwczedsnymi skurczami. Gdy położna zobaczyła, że masuję, poklepuję sobie brzuszek, to powiedziała, że absolutnie nie wolno tego robić, żeby nie wywołać przypadkiem skurczu. oczywiście wszystko w granicy rozsądku. Trzeba przecież się umyć, wmasować kremik. Wiadomo jak ktoś leży kilkanaście minut i wciąż masuje brzuszek to może zaszkodzić. Ciężko mi było nie masować brzuszka. Ale jakoś sobie poradziłam delikatnie pukałam, trzymałam rękę na brzucholku i rozmawiałam z Niunią
                          Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                          Skomentuj


                            #14
                            ja przewaznie trzymam tylko reke na brzuchu, ale dobrze takie cos wiedziec, bo masowac tez mi sie zdarza
                            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                            Skomentuj


                              #15
                              Rzeczywiście nie wolno masować brzuszka,bo można wywołać skurcze-tak powiedział mi dziś lekarzNo cóż,trzeba będzie ograniczyć się do delikatnego głaskania ....
                              Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                              http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X