Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

siadanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Mój też mając 7 miesięcy stał z podparciem, myślałam że ominie etap raczkowania ale zaczął raczkować i raczkował dosyć długo, czuł się po prostu bezpieczniej

    ps:Wracając do kwestii siadania to nasz synek siedział sam kiedy miał 5 miesięcy sam się tego nauczył, podciągał się za szczebelki w łóżeczku...

    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

    Różności do postów
    GALERIA OLAFKA

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      mam wrażenie że z roku na rok dzieci rozwijają się coraz szybciej, ale to nie reguła. Mój synek siedział bez podparcia jak miał niecałe 7 miesięcy,po kilku tygodniach raczkował, potem stał w wieku 9 miesięcy, a chodzić samodzielnie zaczął jak miał rok i tydzień

      Skomentuj


        #18
        moja córcia od jakiegoś czasu łapie się za szczebelki łóżeczka, za bluzke kiedy ktoś się nad nią pochyli i siada. pierwszy raz tak zrobiła jak miała 3 miesiące i tydzień. teraz ma prawie 4 miesiące a oglądanie świata na siedząco podoba jej się tak bardzo, że jak próbuję ją położyć to jest dosłownie histeria.

        Skomentuj


          #19
          i co tu teraz robic z malcami? moj juz duzo chodzi(przy meblach) narazie tylko w skarpetkach abs albo na boso,bo jeszcze duzo raczkuje
          wiem ze w sandalkach na sztywnej pietce bylismy wychowani i mam ok stopy.

          a Gabrys jak mial miesac to jak tylko czol podłoze to "stawal" na prostych nozkach(i tak mu zostalo), a etap sprezynki mial w wieku ok 3 mies

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
            a Gabrys jak mial miesac to jak tylko czol podłoze to "stawal" na prostych nozkach(i tak mu zostalo), a etap sprezynki mial w wieku ok 3 mies
            co znaczy etap sprezynki?
            moj skarb siadl w sobote pierwszy raz. siadal sam juz wczesniej tylko ze zawsze sie jedna raczka podtrzymywal. a od soboty juz sam bez podpierania sie no i sam juz staje
            Jakub 19.05.2008

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez ellaja1728 Pokaż wiadomość
              co znaczy etap sprezynki?
              moj skarb siadl w sobote pierwszy raz. siadal sam juz wczesniej tylko ze zawsze sie jedna raczka podtrzymywal. a od soboty juz sam bez podpierania sie no i sam juz staje
              dziecko sprężynuje tzn. że podskakuje na nóżkach, odbija się np. od twojego kolana, brzucha i skacze jak na trampolinie.... , jak sprężynka, nasz synek gdy tylko czuł podłoże pod nogami od razu skakał od 7go miesiąca do czasu kiedy zaczął chodzić
              Julek 15.o2.2oo7r



              Skomentuj


                #22
                to moj duzo szybciej. a od jakiegos miesiaca jak sie go za raczki trzymalo i lekko pomoglo to nie chcial siadac tylko wstawac
                Jakub 19.05.2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: siadanie

                  nie wolno hamować rozwoju dziecka gdyż to może mieć złe skutki, skoro jest na tyle silny niech samodzielnie próbuje, hamując można sprawić że przestanie potem na długo to robić

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: siadanie

                    Jeżeli dziecko robi coś samo bez wymuszaniu to nie należy tego stopować, bo dziecko nie zrobi czegoś jeżeli nie ma na to sił albo pewności.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X