Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stawanie na nóżki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Stawanie na nóżki

    Córka ma 7 miesięcy, ledwo zaczęła siedzieć bez oparcia a już się wspina na nóżki. Najlepsze że o raczkowaniu nie ma mowy, jak leży na brzuszku to tylko płacze i nawet nie stara się podeprzeć nóżkami, chyba mam małego leniuszka pod tym względem. W łóżeczku trzyma się szczebelek i podnosi na kolanka. Nie wiem czy jej na to pozwalać bo chyba troszkę za wcześnie na takie akrobacje.
  •    
       

    #2
    Witaj
    Wcale nie za wczesnie
    Amelka ma 8 m-cy potrafi siedziec sama , stac .Ale niepotrafi sama usiac a i raczkowanie niewychodzi.
    Takze moim zdaniem wydaje mi sie ze jest na tyle silna aby stac nawet na kolankach.Jeszcze troche i bedzie na pelnych nozkach stac
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      mój syn wstawał sam jak miał 6 i pół miesiąca choc ledwo zaczął siedzieć.
      pytałam 2 lekarzy i okazało się że mozna pozwolić dziecku wstawać pod warunkiem że robi to faktycznie samo bez pomocy(na przykład w łóżeczku jak pisałaś).
      po prostu masz sprytna silną dzidzię.
      polecam porady dla rodziców na stronce dziecko24, tam lekarze odpowiadaja na pytania w godzinę.
      pozdrawiam
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Stawanie na nóżki

        mój synek tak miał nie chciał ani raczkować ani siadać od razu wypychał się na nóżki do wstania i tak było przez jakiś czas az pewnego dnia staną i zaczął wykonywać pierwsze kroczki

        Skomentuj


          #5
          Odp: Stawanie na nóżki

          Pewnie, że należy dziecku pozwalać! Ono wtedy w swoim tempie się rozwija. Jedyne czego nie należy to samemu przyspieszać np. stawiając czy sadzając dziecko na siłę, gdy ono jeszcze nie chce.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Stawanie na nóżki

            Jeżeli dziecko robi coś samo bez wymuszania to pozwalaj.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Stawanie na nóżki

              moja córeńka dziś kończy 8 miesięcy i dała mi niesamowity prezent z samego rana pierwszy raz staneła na nóżki w swoim łóżeczku a od tygodnia dopiero stabilnie siedzi, niesamowity widok

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Stawanie na nóżki

                Czekladka, ooo to teraz Ci się zacznie bieganie za córeczką Na prawdę wspaniały prezent. Życzę powodzenia i dużo wytrwałości

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Stawanie na nóżki

                  o tak ale teraz to malutka za mna podąża, jak na razie jeszcze raczkuje i powoli zaczyna stać utrzymując się. Do chodzenia samodzielnego jeszcze troszeczkę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Stawanie na nóżki

                    Jejku ja jednak bardzo szybko czas leci i ja już ledwo pamiętam jak mój synek był taki malutki Teraz mamy w domu małego Łobuziaczka

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Stawanie na nóżki

                      Moja malutka teraz coraz czesciej chwyta sie lozka

                      Menli i probuje samodzirlnie stac. Niby taka mala ale bardzo dzielna

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Stawanie na nóżki

                        Mój młodszy synuś niedługo skończy 16 miesięcy i nie spieszy Mu się do chodzenia. Co prawda staje na nóżki i przejdzie kilka kroków, ale trochę się obawia zaryzykować. Jakoś mnie to nie martwi. Wydaje mi się, że wszystko w swoim czasie


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Stawanie na nóżki

                          Każdy maluch rozwija się w swoim tempie i nie ma sensu porównywać. Jeśli dziecko samo próbuje już podnosić się na nóżkach, tzn. że jest gotowe, nie ma co stopować malucha.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Stawanie na nóżki

                            Działa to też w drugą stronę, jeśli dziecko nie chce nie ma co na siłę próbować go ustawiać

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Stawanie na nóżki

                              Napisane przez jakubek2 Pokaż wiadomość
                              Działa to też w drugą stronę, jeśli dziecko nie chce nie ma co na siłę próbować go ustawiać

                              Dokładnie tak, często gdy dziecko kończy roczek i jeszcze nie chodzi to mamy panikują i na siłę próbują je uczyć chodzić, a to absolutnie nie ma sensu. Jedne zaczynają chodzić w wieku 10 miesięcy, a inne w wieku 14 i już.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X