Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płeć dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Płeć dziecka

    Ja ostatnio też zaczęłam się tym interesować,ponieważ ostatnio z mężem zaczęliśmy rozmawiać na temat planowania następnego dziecka.Myślę,że z ta owulacją to jest prawda.Ale czytałam też inne dziwne rzeczy np.zeby mieć chłopca należy trzymać w czasie stosunku siekiere pod łóżkiem-w to nie wierzę.Moja koleżanka stosowała metode jedzenia tzn jak chce sie mieć chłopca to trzeba jeśc potrawy słone,smażone,kiszone(oczywiście jakiś czas zanim postanowimy spłodzić dziecko) i jej sie udało ma chłopca,ale może to czysty przypadek nie wiem.



    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Płeć dziecka

      Napisane przez kamilainikola1 Pokaż wiadomość
      Ja ostatnio też zaczęłam się tym interesować,ponieważ ostatnio z mężem zaczęliśmy rozmawiać na temat planowania następnego dziecka.Myślę,że z ta owulacją to jest prawda.Ale czytałam też inne dziwne rzeczy np.zeby mieć chłopca należy trzymać w czasie stosunku siekiere pod łóżkiem-w to nie wierzę.Moja koleżanka stosowała metode jedzenia tzn jak chce sie mieć chłopca to trzeba jeśc potrawy słone,smażone,kiszone(oczywiście jakiś czas zanim postanowimy spłodzić dziecko) i jej sie udało ma chłopca,ale może to czysty przypadek nie wiem.
      jeżeli chcesz zaplanować płeć dziecka, to doczytaj na temat XX i XXI-wiecznych badań naukowych na temat sposobów ustalania dnia owulacji i na temat żywotności i innych cech plemników i tylko takimi informacjami się kieruj.
      siekiera - totalny przesąd, czego to ludzie z niewiedzy nie wymyslą:/
      dieta - odpowiednia dieta może wpływać pozytywnie na płodność kobiety, ale to jaką płeć będzie miało dziecko nie jest zależne ani od zjadanej w czasie ciąży soli ani od innej diety.
      o płci dziecka decyduje wyłącznie plemnik który się połączy z komórką jajową, komórka ma zawsze chromosom X a plemnik ma albo X albo Y i sól nie przerobi go z X na Y ani odwrotnie
      reguła wygląda tak: chcesz mieć dziewczynkę - współżyjesz na 2-3 dni przed owulacją, chcesz mieć chłopca - współżyjesz w dzień owulacji. jest to jedyna metoda wynikająca z nauki, jednakże każdy ma inne geny i od reguł bywają przeróżne wyjątki. poza tym bez testu owulacyjnego nie ustalisz na 100% dnia owulacji, natomiast bez odpowiedniej obserwacji organizmu nie ustalisz kiedy te testy należy zacząć robić. polecam portal www.28dni.pl

      Skomentuj


        #18
        Odp: Płeć dziecka

        Ja nie wierzę w takie wyliczanie i planowanie płci. Można zrobić selekcję plemników i wtedy faktycznie jest duża szansa na pożądaną pleć, ale tak procedura nie jet tania i szczerze mówiąc mi na płci nie zależy, ale na zdrowym dziecku.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Płeć dziecka

          Podobno tak jest, ale nie ma na to gwarancji. Tzn w dniu owulacji jest większa szansa na chłopca niż przed owulacją. Na dziewczynkę szanse zawsze są duże Twarde z nas sztuki i lepiej sobie radzimy nawet przed poczęciem w życiu niż faceci

          Skomentuj


            #20
            Odp: Płeć dziecka

            U mnie ta teoria się nie sprawdziła. Staraliśmy się o chłopaka, a będzie druga dziewczyna. Ważne, że zdrowe
            Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: http://szczesliwamama.pl/
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Odp: Płeć dziecka

              myslę, że to nie istotne ważne aby maluszek był zdrowy

              Skomentuj


                #22
                Odp: Płeć dziecka

                Nie słyszałam o tym że to ma wpływ na płeć mi sie wydaje ze to bez różnicy. Aczkolwiek nie stosowalam sie do tego takze nie wiem czy to jest rzeczywiscie tak

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Płeć dziecka

                  Gdzieś czytałam, że jak pije się dużo kawy to będzie chłopczyk, a jeśli przyszła mama je dużo czekolady to będzie dziewczynka.
                  śmiałam się z tego
                  ale tak przypadkiem u mnie tak było

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Płeć dziecka

                    Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                    Gdzieś czytałam, że jak pije się dużo kawy to będzie chłopczyk, a jeśli przyszła mama je dużo czekolady to będzie dziewczynka.
                    śmiałam się z tego
                    ale tak przypadkiem u mnie tak było
                    Dziewczyny a słyszałyście o książce "Chłopiec czy dziewczynka?" Karola Wójcika? Autor tej książki zapewnia, że istnieją sprawdzone sposoby na zaplanowanie płci. Niedawno zakupiłam tą książkę z czystej ciekawości. Mąż marzy o córeczce i jeżeli kiedyś Bóg da nam córeczkę to będziemy szczęśliwi, jeśli chłopca to również będziemy się cieszyć!


                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Płeć dziecka

                      Ja nawet nie wiem, w zasadzie to nie wierzę w coś takiego, bo płeć to jest kwestia genów i już w momencie zapłodnienia komórka tak na prawdę wie czy jest już chłopczykiem czy dziewczynką. Ale każdy ma swoje zdanie i szanuje Panie, które w to wierzą. )

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Płeć dziecka

                        Pan Karol Wójcik planowaniem płci zajmuje się już od ponad 40 lat. Kiedy współżyjemy tuż przed owulacją mamy większe szanse na chłopczyka, jeżeli na 2-3 doby przed nią mamy większe szanse na dziewczynkę. Możemy się też wspomóc odpowiednią dietą. Tych zależności jest opisanych w książce dość sporo. Zachęcam do lektury!


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Płeć dziecka

                          A u nas się to absolutnie nie sprawdziło. Ba! Nawet byłam przekonana, że będzie chłopiec, aż do usg, gdzie pan doktor radośnie poinformował nas o 100% kobietce! nawet nie uwierzyłam od razu :P

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Płeć dziecka

                            Emros, a macie w rodzinie przewagę dziewczynek, czy chłopców? Mój Mąż ma 5 braci i tylko jedną siostrę, a ja mam siostrę i brata. Mamy dwóch synków, Mąż marzy o córeczce. Może Pan Bóg obdarzy nas kiedyś kobitką. Najważniejsze jednak żeby dziecko było zdrowe


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Płeć dziecka

                              Od mojej strony jest przewaga dziewczynek, mój tato jest jedyny i ma 4 siostry, natomiast od męża raczej po równo, z przewagą niewielką na chłopców. A mówi się, że podobno od mężczyzny to zależy.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Płeć dziecka

                                No u nas zdecydowana przewaga chłopców, więc pewnie dlatego mamy dwóch synków Cieszę się, że mam dwóch chłopców z tak małą różnicą wieku


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X