Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dotykanie brzuszka tak-nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

    Dotykać można przykładając rękę ale nie głaskać. Też mi to powiedział lekarz i położna. Ja na początku czasami kładąc się spać głaskałam brzuch ale później przestałam żeby nie zaszkodzić sobie i dziecku. Później wystarczyło położyć rękę na brzuchu żeby dostać kopa

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

      Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
      Dotykać można przykładając rękę ale nie głaskać. Też mi to powiedział lekarz i położna. Ja na początku czasami kładąc się spać głaskałam brzuch ale później przestałam żeby nie zaszkodzić sobie i dziecku. Później wystarczyło położyć rękę na brzuchu żeby dostać kopa
      Annaniol moja chrzestna, która jest położną również powiedziała mi, że głaskanie brzuszka jest niewskazane. Przyznam się, że jak o tym nie wiedziałam to czasem mi się to zdarzało. Jednakże gdy tylko mi o tym powiedziała przestałam to robić


      Skomentuj


        #33
        Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

        ja bardzo często dotykałam brzuszka i głaskałam go taki odruch chyba albo każda mama tak ma i głaska się po brzuszku z radości że tak jest maleństwo a poza tym dziecko według mnie czuje to

        Skomentuj


          #34
          Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

          Mi również lekarz odradzał głaskanie brzuszka, bo mogło dojść do skurczy - miałam ciążę zagrożoną. Przy prawidłowo przebiegającej ciąży można głaskać.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

            to naturalne zachowanie według mnie każdej mamy

            Skomentuj


              #36
              Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

              Jako mama lubiłam głaskać brzuszek rozmawiając przy okazji z maleństwem (dzieci urodziły się w terminie i wszystko było ok) i nawet nie słyszałam, że to może wywołać przedwczene skurcze...

              Skomentuj


                #37
                Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                mi lekarz nic nie mówił o tym aby to mogło doprowadzić do skurczy. Może i rzeczywiście tak jest nie wiem

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                  A mnie położna przestrzegała przed tym, że głaskanie brzucha może doprowadzić do przedwczesnych skurczy macicy. Czasami trudno mi było się przed tym powstrzymać


                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                    Generalnie jeżeli jest już blisko porodu, ale jeszcze nie termin albo jest zagrożona ciąża bądź ryzyko wczesnego urodzenia nie powinno się z powodu wydzielających się hormonów, które powodują właśnie stawianie się macicy i one mogą powodować skurcze. Podczas porosu jak zanikają skurcze to każą masować się po brzuchu albo po sutkach masować albo szczypać, bo naturalnie wydziela się hormon.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                      Ja też nie słyszałam o tym głaskaniu, ale zapamiętam na przyszłość.
                      Co do dotykania brzuszka przez innych mnie to trochę drażniło, jak nagle ni stąd ni zowąd ktoś mnie dotyka. Jakoś jak nie byłam w ciąży to nikt nie miał takich pomysłów.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                        Mnie też czasem drażniło, gdy ktoś bez mojej zgody, kierował rękę na mój brzuszek. Czasem było to wręcz dla mnie bardzo krępujące.


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                          Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                          Mnie też czasem drażniło, gdy ktoś bez mojej zgody, kierował rękę na mój brzuszek. Czasem było to wręcz dla mnie bardzo krępujące.

                          Bo to właśnie takie jest! Krępujące! Nie wiem, ale ja to w ogóle nie lubię zbyt bliskiego kontaktu z obcymi ludźmi, jak choćby w komunikacji. A zdarzało się, że dotykały mi brzucha obce osoby.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                            Mnie to nie przeszkadzało, pod warunkiem, że nie dotykali go zupełnie obcy mi ludzie. natomiast rodzina czy przyjaciele, znajomi jak najbardziej. To jakiś taki naturalny odruch. Sama widząc brzuszek wyciągam rękę.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                              Najbardziej mnie drażniło gdy pracowałam bedąc w ciąży jak te wszystkie starsze kobiety chciały dotykać brzuszka.
                              Na pewno nie pozowliłabym dotknąć brzuszka obcej osobie i innym mężczyzna. Brzuszek mógł dotykac tylko mój mąż i koleżanki

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Dotykanie brzuszka tak-nie?

                                Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                                Najbardziej mnie drażniło gdy pracowałam bedąc w ciąży jak te wszystkie starsze kobiety chciały dotykać brzuszka.
                                Na pewno nie pozowliłabym dotknąć brzuszka obcej osobie i innym mężczyzna. Brzuszek mógł dotykac tylko mój mąż i koleżanki
                                Z mężczyznami racja, też jest nieco inaczej. Mojego też dotknął tylko raz mąż przyjaciółki i tyle. Na szczęście faceci sami z siebie aż tak się do tego nie garną, bo się krepują.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X