Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

    Głosuj na wybrany przez siebie ranking i dopisz koniecznie swoje propozycje punktów, które powinny znaleźć się w tym rankingu.
    Uwaga! Możesz wybrać więcej niż jeden z rankingów.
    15
    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy
    33,33%
    5
    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
    0,00%
    0
    15 książek, które powinno mieć każde dziecko
    13,33%
    2
    15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie
    6,67%
    1
    15 najfajniejszych reklam z dziećmi lub dla dzieci
    0,00%
    0
    15 zabawek, które kochają dzieci
    26,67%
    4
    15 znanych ojców, którzy zrobili na nas największe wrażenie
    0,00%
    0
    15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy
    6,67%
    1
    15 najbardziej lubianych sławnych mam
    0,00%
    0
    15 powodów, dla których warto mieć więcej niż jedno dziecko
    13,33%
    2

    The poll is expired.

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

    15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy:

    1. Przyjazd na porodówkę (nie poród
    2. Choroba dziecka
    3. Wyrzynanie się zębów (zwłaszcza 5 naraz)
    4. Powrót do pracy
    5. Każde rozstanie z dzieckiem
    6. rżnice zdań w kwestii wychowania dziecka między mamą a tatą/babcią/teściową/
    7. Problemy z jedzeniem
    8 Płacz dziecka nie wiadomo z jakiego powodu
    9 Szczepienia dziecka
    10 Pojście dziecka do żłobka/przedszkola/szkoły
    11 Niepowodzenia w szkole/ uwagi w dzienniczku
    12 Problemy z prawidłowym rozwojem dziecka
    13 Zakochanie się syna w innej kobiecie niż mama
    14. Życiowe wybory dziecka niezgodne z naszymi marzeniami/oczekiwaniami
    15. Śmierć dziecka


    Skomentuj


      #3
      Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

      15 najtrudniejszych momentów w życiu mamy :

      1. Poronilam... (bolało, ale kolejna ciąża i macierzyństwo wszystko wynagrodziły)
      2. Pobyty w spzitalu podczas ciąży i oczekiwanie czy teraz wszystko będzie dobrze...
      3. O matko mam skurcze...
      4. Będę rodzić...
      5. Niestety muszę mieć cesarke... a tak bardzo chcialam urodzić naturalnie...
      6. KrzyŚ nie chce chwytać piersi i ssać ...
      7. Trzeba zostać nieco dłużej w szpitalu... (niż 4 dni)
      8. Choroba... (na szczęście jeszcze jej nie było)
      9. Po cesarce wszystko boli... nie mogę sama opiekować się dzieckiem... a tak bardzo chce...
      10. Pierwsze ząbki...
      11. KrzyŚ zaczyna wszystko chwytać i gorący napój już nie może stać w zasięgu jego ręki...
      12. KrzyŚ zaczyna raczkować i trzeba uważać żeby nie spadł ze schodów...
      13. Sczepienie... :/ (jak to smutno jest sluchać kiedy dziecko płacze, zwłaszcza że sama boje się igły :P)
      14. Ciężko jest patrzeć na te słodkie oczka jak synuś patrzy kiedy jem czekoladkę, wiedząc, że dla niego to niewskazane...
      15. Tego na szczęście nie miałam, ale jedna Pani leżąca ze mną w ostatnich tyg ciąży w szpitalu miała... - WIEDZIEĆ ŻE URODZI SIĘ MARTWE DZIECKO... współczuje serdecznie... i łączę się w bólu z każdym kto musial to przejść...
      I LoVe YoU - KrzyŚQ

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

        Moja lista 15 książek dla dziecka w wielu od 1 do 4 lat
        Na początku kilka krótkich bajeczek, których przeczytanie nie zajmie duzo czasu:
        1. ABECADŁO - Julian Tuwim
        2. O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci - Julian Tuwim
        3. Słoń Trombalski - Julian Tuwim
        4. Paweł i Gaweł - Aleksander Fredro
        5. Na straganie - Jan Brzechwa
        6. Lokomotywa - Julian Tuwim
        7. Aby w łatwy sposób wytłumaczyć maluchowi co można robić a czego nie warto pokazać dziecku książkę "Uwaga, to niebezpieczne".
        8. Dla nieco starszych maluchów polecam książeczki o żłówiku Franklinie - np. "Franklin i dzidziuś"
        9. Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem - Natalia Usenko
        10. Muminkowe DOBRANOCKI - Grażyna Kościuch, Jolanta Sztuczyńska
        Przed pójściem do przedszkola warto sięgnąć po jeden z tytułów:
        11. Jak się zachować w przedszkolu?
        12. Zuzia idzie do przedszkola.
        13. Seria o panu Kuleczce - Wojciech Widłak
        14. Baśnie braci Grimm.
        15. Seria o Kamyczku np. kamyczek Wyprawa na zakupy
        I jeszcze wiele innych książek, które warto czytać dziecku i z dzieckiem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

          Książki powinien mieć każdy maluch.
          1.Specjalna książeczka dla niemowląt z prostymi rysunkami i odpowiednia do pogryzienia.
          2.Wiersze Brzechwy.
          3.Wiersze Tuwima.
          4.Najlepiej zbiór wierszy.
          5.Bajki na dobranoc.
          6.Mała encyklopedia maluszka.
          7.Małe książeczki w sztywnej oprawie z różnymi motywami np. wieś, pojazdy, zawody itd...
          8.Kopciuszek!
          9.Mała syrenka.
          10.Bajki na każdą porę roku.
          11.O rybaku i złotej rybce
          12.Książki które mają odpowiednik w bajkach na dvd.
          13.Książki ze zdjęciami.
          14.Ksiazeczki z przyciskami np. szukanie czegoś na czas.
          15.Każda, która zainteresuje nasze dziecko.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

            NAJTRUDNIEJSZE MOMENTY
            1. Pierwsza choroba - męczy dziecko, ale przede wszystkim mamę, która najchętniej wzięłaby to na siebie, bo nie może patrzeć jak malec cierpi
            2. Szczepienia - pierwsze to istny horror i nerwy jak dziecko zareaguje
            3. Pierwszy tydzień sam na sam - do tego nigdy nie można się przygotować, bo to jest taki paraliż, taka ogromna odpowiedzialność, nagle, choć myślisz , że wiesz co Cię czeka. Ach może z drugim będzie łatwiej
            4. Ząbkowanie - marudny malec, który bez końca kwili
            5. Pierwszy wypad bez maleństwa- nie możesz się a niczym skupić, a wyrzuty sumienia nie dają o sobie zapomnieć.
            6. Moment powrotu do pracy - i to chyba nie wymaga komentarza, to jest OKRUTNA RZECZYWISTOŚĆ
            7. Wysłuchiwanie rad, gdy nie czujesz się jeszcze pewna w nowej roli, powinno się tego zabronić, szczególnie, że nierzadko są to wątpliwie dobre rady.
            8. zaakceptowanie wyglądu po ciąży - kto przeżył ten wie o czym mówię, no chyba , że ktoś ma super elastyczne ciało
            9. Ból po cesarskim cięciu, chciałam by ktoś wyrzucił mnie przez okno - serio, takiego bólu nie czułam nigdy w życiu, zupełnie jakby ktoś przepołowił mnie.
            10. Karmienie - dla mnie bardzo trudne doświadczenie życiowe, nie będę wchodzić w szczegóły...
            11. Przejście na pokarm stały - wydaje Ci się, że życie powoli wraca do normy, a tu znowu rewolucja i trzeba od nowa ustalić plan dnia
            12. Pierwsze próby wychowania - przychodzi ten okres, gdy dziecko zaczyna sprawdzać na ile może sobie pozwolić, a ty musisz ustalić reguły. Bardzo, bardzo trudne
            13. Rutyna - po paru miesiącach zaczynasz ją odczuwać, przejść przez moment kryzysowy to duże wyzwanie, i nie przeczytasz o nim w żadnej gazecie, o tym się po prostu nie pisze.
            14. Potworne zmęczenie na początku - w ciąży wysypiałaś się , miałaś wszystko pod kontrolą i czas dla siebie, po narodzinach dziecka wszystko przewraca się do góry nogami, czasami trudno to zaakceptować
            15. Nieprzespane noce - pierwsze miesiące dają się we znaki, bez kawy ani rusz!

            =To są trudne momenty, o niektórych rzadko się mówi, bo mamy wstydzą się poruszać pewne tematy, myślą , że będą napiętnowane z tego powodu. Warto jednak mówić o tym, że nie zawsze jest kolorowo, by nie zakłamywać obrazu macierzyństwa. Moim zdaniem, mimo tych wszystkich ciemnych stron, macierzyństwo jest najwspanialszą rzeczą jaka mi się w życiu przytrafiła, a miłość do dziecka przeszła moje najśmielsze wyobrażenia.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

              15 zabawek, które kochają dzieci
              1. karuzela z pozytywką nad łóżeczko ( to pierwsza zabawka, która zajmie Malucha na chwilkę )
              2. mata gimnastyczna dla niemowląt ( przydaje się na parę miesięcy, dziecko może w bezpieczny sposób bawić się i rozwijać)
              3.projektor dla niemowląt z pozytywką ( wieczorem pozwala się dziecku wyciszyć przed zaśnięciem )
              4. mięciutkie książeczki do kąpieli i gryzienia ( są bezpieczne i dziecko może je swobodnie gryźć )
              5. Klocki edukacyjne ( dziecko uczy się wkładać klocek do odpowiedniego otworu, w ten sposób poznaje świat)
              6. samochodziki z serii Fisher Price z kuleczkami ( przykują uwagę nawet najbardziej ciekawskiego Malucha)
              7.wałeczek do nauki raczkowania ( dziecko stara się złapać uciekający wałeczek i to mobilizuje je do działania)
              8. miękkie piłeczki ( to moc zabawy na długi czas)
              9.kuleczkowa żyrafa (uczy dziecko wstawania i wzmacnia mięśnie dolnej partii a przy tym cała masa zabawy )
              10.zabawki kąpielowe z młynkami do przelewania wody np. Little Tikes ( super sposób na Malucha nie lubiącego sie kąpać)
              11.klocki Lego (niezniszczalne i ponadczasowe)
              12. instrumenty muzyczne (uczą i rozwijają )
              13.bujaczki np. Little Tikes wieloryb ( uczą koordynacji ruchowej)
              14. Ciastolina ( świetna alternatywa na jesienne wieczory)
              15. Bańki mydlane ( od lat kochają je wszystkie dzieci)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

                Ostatnio oglądałam z dzieckiem moją ulubioną bajkę z dzieciństwa "Pszczółka Maja" i stąd mój pomysł na ranking:
                15 naszych ulubionych bajek z dzieciństwa - które chcielibyśmy żeby nasze dzieci poznały
                1. Pszczółka Maja
                2. Miś Uszatek
                3. Miś Koralgol
                4. Gumisie
                5. Smerfy
                6. Reksio
                7. Bolek i Lolek
                8. Sindbad
                9. Pyza na polskich drogach
                10. Wodnik i Szuwarek
                11. Koziołek Matołek
                12. Gąska Balbinka
                13. Muminki
                14. Jacek i Agatka
                16. Tajemnice Wiklinowej Zatoki

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

                  Macierzyństwo niesie ze sobą nieustanne emocje.Każdego dnia doświadczamy radości,lęku a nawet smutku..Każdy dzień jest jednak inny od poprzedniego..Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia..
                  Do stworzonej przeze mnie w styczniu listy 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy z nieukrywaną dumą dopisuję kolejne, ważne i zarazem wzruszające chwile z naszego życia:
                  -pożegnanie z pieluszką;pierwsze próby korzystania z nocniczka wypadły pozytywnie,nie musiałam więc długo namawiać Poli do kolejnych;teraz wszystkim fizjologicznym czynnościom oddaje się z nieukrywaną radością;ja natomiast zrozumiałam,że bezpowrotnie zakończył się pewien etap naszego życia,czasem żałuję nawet że tak szybko.
                  -nowe słowa;do tej pory Pola wyraźnie i zdecydowanie używała tylko kilku podstawowych słów.Mama,tata,baba,dziadzia,nie i tak-to wyrazy, za pomocą których komunikowała się z otoczeniem.Od kilku tygodni obserwuję wzmożony rozwój aparatu mowy mojej 16-miesięcznej córki.Każdego dnia pojawiają się w jej słownictwie zupełnie nowe słowa.Potrafi już nazwać większość zwierząt,kolorów i przedmiotów a ponadto umiejętnie używa zdrobnień.Nieustanne Mammmmuś i tattttuś słyszymy każdego dnia:-)
                  -pierwsze udane próby samodzielnego ubierania się;gdy parę dni temu Pola samodzielnie założyła na stopy swoje ulubione sandały pękała z dumy.A my razem z nią!
                  Last edited by ewelka21; 04-01-2011, 21:01.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rankingi dla rodziców - lipiec 2010

                    Oto laureaci konkursu "Ranking dla rodziców - lipiec 2010"

                    1. moskala22
                    2. ika5559

                    Laureaci otrzymują: zestaw dermokosmetyków marki A-Derma.

                    W skład zestawu wchodzą: ADerma Exomega Szampon w piance 125 ml, ADerma Exomega Krem na bazie wyciągu z owsa Rhealba 200 ml.

                    Serdecznie Gratulujemy!!!
                    pozdrawiamy,
                    Redakcja MamoToJa.pl

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X