Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

    Wybrałam kilka rankingów,ale na pierwszym miejscu stawiam 15 powodów dla których warto miec więcej niż jedno dziecko.Myslę-jako mama jedynaczki,że to ważny ranking-mnie niestety nikt nie podał żadnych powodów w odpowiednim czasie i moja córka będzie sama-niestety i tak juz zostanie.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

      15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie

      Opieka nad dzieckiem często jest dla mamy wielkim wyzwaniem,pełnym trudnych chwil. Dlatego tak ważna jest pomoc taty. Oprócz wspierania w codziennych obowiązkach ważne są drobne gesty. Może to być sympatyczny upominek czy wspólne wyjście do ulubionego miejsca.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

        Zdecydowanie 15 najtrudniejszych momentów oraz 15 gadżetów.

        A ja mam taką propozycję: "15 sprawdzonych sposobów na kolkę niemowlęcą" Myślę, że to super temat dla świeżo upieczonych rodziców. Każdy rodzic ma swoje sposoby, jak uporać się z tym koszmarem, jakim dla dziecka jest kolka. Zdaję sobie sprawę, że w wielu poradnikach wiele o tym jest napisane, jednak można by stworzyć ranking "z życia wzięty".

        Albo jeszcze inna sprawa - dla mnie akurat bardzo aktualna, mianowicie: "15 bezpiecznych produktów dla matki karmiącej alergika". Bardzo trudno jest znaleźć rzeczowe porady na ten temat. Chodzi tu o konkretne produkty, które można kupić i które zapewnią zbilansowaną dietę. Coś, co można jeść bez obaw, powiedziałabym hipoalergiczne produkty spożywcze. Czego używać do smarowania pieczywa, co można zjeść na deser? A może 15 pomysłów na pyszny obiad dla mamy, która karmi piersią dziecko z alergią na mleko krowie? Osobiście już zgłupiałam, nie wiem, co mogę jeść, a na ryżu i kaszy długo nie wytrzymam :P Super pomysłem byłoby stworzenie swoistego kompendium w 15 punktach z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z karmieniem alergika, które można by po prostu przyczepić na lodówce

        Skomentuj


          #34
          Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

          Jeszcze coś przyszło mi do głowy - a może ranking "15 najtrudniejszych chwil w życiu młodego taty"? Zawsze wszyscy pamiętają o mamach, a przecież świeżo upieczonym tatusiom też jest ciężko, nie od razu umieją się odnaleźć w nowej roli. Nie mogę wypowiadać się za mężczyzn, ale wiem, ile cierpliwości kosztowało mojego męża znoszenie moich humorów po porodzie i jak bardzo się stresował, gdy miał zostać sam z dzieckiem. Niech się panowie wypowiedzą na ten temat

          Skomentuj


            #35
            Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

            Wybrałam "15 książek które powinno mieć dziecko"

            Temat ciekawy, praktyczny, nieoklepany, inspirujący

            Z racji że "Mamo to ja" jest skierowane dla mam młodszych dzieci, to i propozucje książkowe zaproponuję "maluszkowe":


            1. Franklin - seria opowiadań,
            2. Kamyczek - seria opowiadań,
            3. Nocnik nad nocnikami,
            4. Seria książeczek na tekturze Obrazki dla Maluchów,
            5. Miś Beniamin - seria książeczek (Edycja św. Pawła),
            6. Moja pierwsza encyklopedia. Natura. (Disney uczy),
            7. Gdzie jest moja siostra? Sven Nordqvist,
            8. Elmer, David McKee,
            9. Jakaś polska poezja dla dzieci

            Tyle mi na szybko do głowy przyszło

            Skomentuj


              #36
              Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

              A ja mam jeszcze kilka propozycji:

              - 15 powodów, dlaczego warto wysłać dziecko do przedszkola (żeby wesprzeć rodziców, którzy właśnie przeżywają bunt malucha przed pójściem do przedszkola i mają tym samym wątpliwości, czy to na pewno dobre rozwiązanie);

              - 15 najważniejszych momentów w życiu niemowlaka (gdyby dziecko mogło się wypowiedzieć ze swojej perspektywy, pewnie byłoby to dość ciekawe );

              - 15 powodów, dla których okazywanie dziecku miłości jest niezmiernie ważne;

              - 15 powodów, dlaczego warto zdecydować się na poród rodzinny;

              - 15 chwil, w których pomoc męża/partnera okazała się nieoceniona;

              - 15 argumentów, że warto mieć choć jedno dziecko;

              - 15 najlepszych kosmetyków dla młodej mamy;

              - 15 powodów, dla których warto nosić dziecko w chuście (bliskość, poczucie bezpieczeństwa, wygoda, naturalny masaż brzuszka maluszka, super terapia dla dziecka z dysplazją stawów biodrowych, brak bólu pleców przy noszeniu dziecka, mniej płaczu, mniej kolek, przespane noce, swoboda w poruszaniu się po mieście czy sklepie, więcej czasu dla siebie, pomoc w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i fizycznym dziecka, możliwość spotkań z innymi "chustującymi" rodzicami, możliwość wakacji (np. w górach) bez wielkiego wózka, pogłębianie więzi z dzieckiem, bycie trendy ).

              Skomentuj


                #37
                Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                ach, no i moje propozycje do wybranych rankingów :P

                15 najtrudniejszych momentów:
                nie wiem, czy uda mi się ich tyle wymienić.. momentów trudnych było bardzo wiele, choć jestem mamą od niespełna 4 miesięcy. tak naprawdę każdego dnia pojawia się jakaś ciężka chwila, a każda matka co innego uważa za dramat. moje trudne momenty mogą się okazać dla innych mam niczym, bo najgorsze co może przyjść, to śmierć dziecka i ciężka choroba. dla mnie trudne było oczekiwanie na poród po terminie w 42 tc, gdy wszyscy pytali "czy to już", ten stres jest nie do opisania. później sam poród, oczekiwanie na kogoś z rodziny gdy byłam w szpitalu i obawa, że będę rodzić sama, czego absolutnie nie chciałam. pierwsze dni z dzieckiem, bolące piersi i obolałe całe ciało. poporodowe rany. obawa, że nie jestem dobrą matką, gdy coś niedobrego dzieje się z maluchem. wiadomość o dysplazji stawów biodrowych - zabrzmiało to dla mnie jak wyrok i dlatego myślę, że każda diagnoza jest trudna dla matki, nieważne, czy to schorzenie wymagające rehabilitacji, czy poważna choroba. wiadomość o alergii dziecka na mleko krowie i wyrzeczenia związane z moją dietą, tym samym pretensje do siebie, że źle się odżywiałam, strach czy sobie poradzę z pielęgnacją skóry alergika. trudne jest też pierwsze wyjście na spacer, pierwsza wizyta u lekarza i wszystko inne, co mama robi "pierwszy raz". nawet pierwsza zmiana pieluszki jeszcze w szpitalu przyprawiła mnie o szybsze bicie serca, bo przecież to moje dziecko i muszę to zrobić jak najlepiej najbardziej przeżyłam "baby blues", zostanie samemu z dzieckiem, nieakceptacja własnego ciała po porodzie, poczucie nieatrakcyjności i samotność, mąż w pracy, mama daleko, a teściowa nie to samo.. cholernie trudne było też niezrozumienie ze strony rodziny i znajomych, którzy chcieli nas zaraz po porodzie odwiedzać, a ja powiedziałam "nie", bo najzwyczajniej w świecie nie czułam się na siłach. tak samo trudne jest znoszenie rad od babć, mam, a najgorsze to już jak teściowa-położna zaczyna dogadywać, że coś źle robię, choć ona sama nie pracuje w zawodzie od 10 lat i nie wie, co jest aktualnie najlepsze. przeżywam trudne chwile związane z decyzją o powrocie do pracy czy też nie (co zrobić z dzieckiem, jak pogodzić życie rodzinne z pracą, problem finansowy - za co niania, kiedy babcia wypina się i nie chce zostać z dzieckiem chociaż kilka godzin w tygodniu?), ciężko jest rozstać się z dzieckiem pierwszy raz na dłużej niż godzinkę. problem z pogodzeniem pasji i pracy, a także planowanych studiów z wychowywaniem córeczki. mogłabym pisać jeszcze wiele o trudnościach, gdy zostaje się pierwszy raz mamą w młodym wieku. jednak wszystkie te trudności to nic. kiedy mam już dość, wystarczy, że moja Laura uśmiechnie się do mnie albo przytuli. trzeba pamiętać, że wszystkie beznadziejne chwile są wynagradzane chwilami największych wzruszeń, które dziewczyny już pięknie tu opisały macierzyństwo dostarcza wielu przeżyć i jest czymś niezwykłym, trzeba przejść ciężkie momenty, żeby docenić radość z beztroskich chwil z ukochanym bobaskiem!

                do rankingu 15 gadżetów:
                tego nigdy dość. zdecydowanie jest więcej, niż 15 /przynajmniej dla mnie/. no i każda kobieta ocenia według własnego dziecka, a także zasobności portfela. niestety, najlepsze, najbardziej przydatne gadżety są niejednokrotnie najdroższe i czasem wielu rodziców z nich rezygnuje. warto jednak pamiętać, że gadżety nie tylko ułatwiają nam i dzieciom życie, ale też mają znaczenie w ich prawidłowym rozwoju, np. lepiej zainwestować więcej w ortodontyczny smoczek, niż za kilka lat walczyć z wadami zgryzu u dziecka. a więc:
                wózek 3 w 1, chusta, pieluszki jednorazowe, smoczek uspokajający, pojemnik na smoczek, mata edukacyjna, poduszka "czas dla brzuszka", karuzela z projektorem, wanienka profilowana, laktator, silikonowe osłonki na piersi, ochraniacz do łóżeczka, butelka antykolkowa, termos na butelkę, herbatka z kopru włoskiego (jeśli można uznać to za gadżet), bezpieczne pojemniki na mleko matki, łańcuszek do smoczka, przewijak, łóżeczko turystyczne z wibracjami i bujakiem, przytulanka-nakrywanka wykonana z miękkiego materiału którą dziecko może bezpiecznie ssać i uwielbia się do tego przytulać, zamiast do kocyka

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                  Gdyby taki istniał zagłosowałabym na ranking " 15 NOWYCH USTAW PRAWNYCH DLA SAMOTNYCH RODZICÓW "
                  - dotyczacych wiekszych zasilków( bo czym jest 68zł/mies na dziecko ,dodatków z mopr itp)
                  - zmiany w kodeksie rodzinnym ( to jest niesamowite ile wg prawa moze biologiczny ojciec dziecka tylko dlatego ze "jego krew" który np nie chce dziecka ,nie zajmuje sie nim,nie płaci alimentów a po paru latach sie pojawia rzada praw ojca i w sądzie je dostaje od tak..., zmian typu ze aby wyrobic dziecku paszport musi byc zgoda ojca biologicznego, zeby zmienic dziecku nazwisko musi byc zgoda ojca biologicznego i duzo duzo sytuacji w których zgoda ojca jest potrzebna a w zyciu codziennym tego ojca nie ma...)
                  -inne zmiany,ogolne dla samotnej mamy i taty też

                  I chyba wyszłam troche poza temat ale ...wybaczcie.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                    15 gadżetów, bez których nie możemy się obejść
                    zacznę od najważniejszych według mnie

                    pieluchy jednorazowe
                    chusteczki nawilżane
                    fotelik samochodowy nie wyobrażam sobie jazdy autem bez niego!
                    wózek 3 w 1
                    leżaczek
                    wózek składany jedną ręką tzw parasolka
                    elektroniczna niania
                    rozkładana huśtawka domowa - świetna do zabawy i usypiania
                    sterylizator do butelek i akcesoriów
                    obiadki i deserki w słoiczkach
                    worek sako przydał się w ciąży i nie tylko, super odpoczynek po całym dniu z dzieciątkiem
                    zawieszka do smoczka
                    śliniaki
                    szczoteczka silikonowa do dziąseł i ząbków
                    butelki do karmienia i wiele wiele innych

                    Z przymrużeniem oka to oczywiście według mnie najważniejszym, najwspanialszym i najukochańszym gadżetem jest BABCIA - bez obrazy oczywiście. Wymieniłam gadżety związane z dzieckiem, ale jest wiele wiele innych bez których nie wyobrażam sobie życia m in. samochód, pralka, zmywarka, telewizor, komputer i internet , telefon komórkowy
                    aredzimska

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                      Oto laureaci konkursu "Ranking dla rodziców - styczeń 2010"

                      1. insoomnia
                      2. malgosia_w08
                      3. tilaa

                      Laureaci otrzymują: zestaw dermokosmetyków marki A-Derma

                      W skład zestawu wchodzą: ADerma Exomega Szampon w piance 125 ml, ADerma Exomega Krem na bazie wyciągu z owsa Rhealba 200 ml

                      Serdecznie Gratulujemy!!!
                      pozdrawiamy,
                      Redakcja MamoToJa.pl

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                        aa jak fajnie dziekuje

                        Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Rankingi dla rodziców - styczeń 2010

                          Cos strasznie dlugo sie czeka az dojda te kosmetyki..

                          Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X