Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Rodzicielstwo blisko natury
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rodzicielstwo blisko natury Tutaj możecie porozmawiać o chustonoszeniu, BLW, pieluchach wielorazowych, eko chemii domowej, eko kuchni… oraz szeroko rozumianym naturalnym rodzicielstwie. Spotkacie tutaj również rodziców z problemami podobnymi do waszych. Życzymy miłego zaczytania!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-06-2014, 10:40
ledo2014 ledo2014 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ledo2014.polki.pl

Domyślnie Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

Witam, po porodzie skóra na brzuchu, pośladkach, udach wygląda bardzo źle. Dużo przytyłam w ciąży a teraz po porodzie bardzo schudłam. Nie chcę używać żadnych kosmetyków ujędrniających, nawet tych specjalnie dedykowanym kobietom w ciąży czy matkom karmiącym. Jak i z czego wykonać naturalne kosmetyki ujędrniające skórę? Robię peelingi ze zwykłej soli kuchennej gruboziarnistej i wcieram olejek arganowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-2014, 13:19
L.Migalska's Avatar
L.Migalska L.Migalska jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
L.Migalska.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

Bardzo fajny jest peeling kawowy. Kofeina pomaga w redukcji komórek tłuszczowych oraz działa antycelulitowo. Przepis i garść informacji znajdzie Pani np. tu: http://kosmetyczne-pokusy.blogspot.c...l#.U6qo57GYApQ

Z olejków ujędrniających, oprócz arganowego, są jeszcze:
- olejek z makadamia: silnie ujędrnia i napina skórę, pomaga zwalczać cellulit a dodatkowo chroni przed szkodliwym działaniem słońca (SPF ok.6)
- olejek z nasion dzikiej róży: przyspiesza regenerację skóry i poprawia jej jędrność
- olejek ze słodkich migdałów: zmiękcza i wygładza skórę

Można też sporządzić własny balsam do ciała z masła shea zmieszanego z jednym lub kilkoma olejkami oraz kilkoma kroplami olejku lawendowego (poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego i krwionośnego).

Dodatkowo podczas prysznicu można polewać skórę np. uda, brzuch na zmianę ciepłą i zimną wodą.

Na pewno osiągnie Pani pożądany efekt jeżeli do tego dojdą ujędrniające ćwiczenia (efektywnymi i mało czasochłonnymi zestawami dzieli się pani Chodakowska na YT ). No i oczywiście zdrowa, pełna witamin, lekka dieta. Najlepiej zrezygnować z białego cukru i białej mąki. Dobre efekty zmniejszające "opuchliznę" ciała daje dieta bezglutenowa. Teraz mamy najwspanialszy okres do zmiany naszych przyzwyczajeń żywieniowych. Im prostszy i mniej przetworzony posiłek tym lepiej. Od soli i cukru na prawdę łatwo się odzwyczaić. Bardzo pomaga w tym spożywanie posiłków z dzieckiem wg BLW .
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-08-2014, 19:57
ewelinka34 ewelinka34 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelinka34.polki.pl

Najlepsze preparaty to naturalne nie bardzo zapachowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-2014, 10:16
koryto koryto jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koryto.polki.pl

A takie naturalne kosmetyki wykonane samodzielnie ile mają czasu trwałości?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-2014, 11:08
nataliaj90 nataliaj90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nataliaj90.polki.pl

Hmm... Nie ma jakiejś ustalonej zależności. Wszystko zależy od tego jakich materiałów zużyjesz do produkcji kremu, ale najlepiej trzymaj go w lodówce. Powinien być dłużej świeży.
W sumie jak chcę zaczerpnąć ciekawych informacji na temat urody, trendów, ciąży, dziecku, to wchodzę na http://supermamy.limango.pl/. Zawsze znajdzie się tam coś dla mnie : )
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-10-2014, 14:58
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Jak dla mnie najlepszy jest olejek arganowy. Dosłownie stosuję go do wszystkiego.Począwszy od włosów a kończąc na stopach. Moja kuzynka z kolei bardzo sobie chwali olejek kokosowy. Akurat jego nie znam ale może też warto jego wypróbować.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2014, 07:07
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

nie wiem czy są jakieś kosmetyki specjalne dla mam karmiących - napewno w tym czasie trzeba dbać o siebie - bo w ciąży włosy, paznokcie, kondycja skóry jest przeważnie bardzo dobra - około 3 miesiąca statystycznie robi sie pod gorke włosy wypadają, paznokcie się lamia i trzeba koniecznie o siebie zadbac
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2014, 07:07
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał agibee Zobacz post
Jak dla mnie najlepszy jest olejek arganowy. Dosłownie stosuję go do wszystkiego.Począwszy od włosów a kończąc na stopach. Moja kuzynka z kolei bardzo sobie chwali olejek kokosowy. Akurat jego nie znam ale może też warto jego wypróbować.
tak tu mi chwalisz ten olejek arganowy, ze kupiłam sobie olejek z bielendy wypróbuj na siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2014, 14:38
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
tak tu mi chwalisz ten olejek arganowy, ze kupiłam sobie olejek z bielendy wypróbuj na siebie
Z Bielendy nie miałam Zawsze brałam z apteki. Ale pewnie wszędzie to samo!! W końcu olejek ten sam Daj mi znać potem czy jesteś zadowolona Jak będziesz kłaść na mokre włosy to nie przesadź z ilością.Wypróbuj go może najpierw na suchych.Tylko nie nakładaj u nasady żeby nie wyglądało,że masz tłuste włosy...

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2014, 14:42
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał agibee Zobacz post
Z Bielendy nie miałam Zawsze brałam z apteki. Ale pewnie wszędzie to samo!! W końcu olejek ten sam Daj mi znać potem czy jesteś zadowolona Jak będziesz kłaść na mokre włosy to nie przesadź z ilością.Wypróbuj go może najpierw na suchych.Tylko nie nakładaj u nasady żeby nie wyglądało,że masz tłuste włosy...
jak przetestuje to opisze co i jak dzięki za cenne uwagi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania