Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rankingi dla rodziców - grudzień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Rankingi dla rodziców - grudzień 2010

    Ja wybrałam 15 najbardziej wzruszających momentów w życiu mamy, ponieważ każda mama ma takie momenty, których do końca życia nie zapomni.

    1. Pierwsze USG
    2. Usłyszenie pierwszy raz bicia serduszka
    3. Pierwsze ruchy
    4. Poród
    5. Pierwsze przytulenie
    6. Karmienie
    7. Pierwszy spacer
    8. Uśmiech
    9. Jak zaczyna siadać
    10. Pierwsze słowa
    11. Pierwsze ulubione zabawki
    12. Pierwsze kroki
    13. Pierwsze ząbki
    14. Pierwsze samodzielne zjedzenie posiłku
    15. Pierwsze święta

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Rankingi dla rodziców - grudzień 2010

      15 najzabawniejszych momentów z życia dziecka

      Skomentuj


        #18
        Odp: Rankingi dla rodziców - grudzień 2010

        ja wybieram 15 najlepszych prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie, dlatego że w każdym czasopiśmie jest wiele przeróżnych artykułów na temat zwierzeń, porad związanych z dziećmi,przeżyciami jakie nas spotykają w czasie ciąży i będąc już mamami a moim zdaniem zdecydowanie za mało jest tekstów dla mężczyzn i podpowiedzi jak powinni się zachować w danej sytuacji.np po przeczytaniu czasopisma o dzieciach odkładam je na bok, po chwili wchodzi mąż i przegląda je...myślę że jak byłoby więcej takich porad na pewno zaczytałby się taj jak ja.
        Powinien być brany pod uwagę np:
        *Prezent od taty w dniu narodzin dla dziecka i mamy
        *Prezenty niecodzienne dla ukochanej
        *Prezent urodzinowy dla żony
        *Prezent w ramach wdzięczności i pomocy
        *Prezent z okazji rocznicy Ślubu
        *Prezent-miłą niespodzianką
        *Prezent poprawiający humor
        *Jakich prezentów nie lubią kobiety
        *Najmilsze prezenty
        *jak zachować się,gdy prezent dla kobiety nie jest trafny

        itp, można bardzo rozszerzyć ten temat na wiele róznych sposobów, a nasi mężczyźni, mężowie, partnerzy będą mieli podpowiedz jak sprawić radość nam mamą.
        Z natury większość Panów liczy na pomoc innych w kwestii prezentów,a gdyby mieli wyłożone czarne na białym łatwiej byłoby im a milej nam.I z pewnością chętniej sięgaliby po czasopisma dla rodziców
        Doriaś ur.17.03.2008




        Tristaś ur. 11.03.2010

        Skomentuj


          #19
          Odp: Rankingi dla rodziców - grudzień 2010

          Gdy w lutym tworzyłam ranking 15 najbardziej wzruszająch momentów w życiu mamy wyglądał on mniej więcej tak:
          1.Moment,podczas którego dowiedziałam się,ze jestem w ciąży;
          2.Radość mojego meża na wieść,ze będzie ojcem;
          3.Pierwsze ruchy naszego maleństwa;
          4.Piersze badanie USG 3D;
          5.Odgłos bicia JEJ serduszka;
          6.Moment,podczas którego po raz pierwszy mogłam wziąśc ją na ręce, przytulić,ucałować...;
          7.Łzy mojego męża spowodowane przyjściem na świat naszej wymarzonej córeczki;
          8.Objęcie mojego palca serdecznego jej malutką dłonią;
          9.Pierwszy uśmiech;
          10.Pierwszy ząbek;
          11.Pierwsze,,mama";
          12.Głośny,szczery śmiech;pierwszy raz się tak zaśmiała,gdy bawiłam się z nią w ,,a kuku".Miała wtedy 4 miesiące.Dziś smieje się tak co chwile;oby ten smiech towarzyszył jej całe życie;
          13.Samodzielne przekręcanie się z brzuszka na plecki,i odwrotnie;podnoszenie głowki,raczkowanie;
          14.Pierwszy krok;
          15.Każdorazowe:,,Pomóc ci kochanie?"wypowiadane przez mojego męża.

          Dziś,niespełna rok po jego publikacji mogę smiało stwierdzić,że ten ranking był tylko początkiem...Początkiem,czegoś niesamowicie pieknego i niepowtarzalnego...Każdy nowy dzień macierzyństwa ,,dodaje" bowiem do niego mnóstwo nowych pozycji...Kolejne nowe słowa(,,siasiam" czyli przepraszam, ,,oć" czyli chodź, ,,Tolunia" czyli Polunia, ,,dziecio" czyli dziecko, ,,pipunia" czyli myszka, i wiele wiele innych),pierwsze samodzielnie skonstrułowane zdanie(w moim przypadku było to,,Pola chce..."), pierwszy dzień w przedszkolu( a właściwie 1,5 godzinne zajęcia dla mam i ich dzieci w Akademii Dwulatka), poznawanie pierwszych słów w języku angielskim( Pola w wieku 20 miesięcy wie jak w języku angielskim brzmi 6 prostych słów:cześć,nie,kot,pies,owca i świnka), pierwsze próby nauki na pamięć (Pola kocha muzykę i ma doskonałą pamięć;skutkuje to tym,że zna już na pamięć większość swoich ulubionych piosenek,które namietnie śpiewa cały dzień),pierwsze próby nawiązywania przyjaźni(ze wzruszeniem patrzyłam na Polę nawiązującą w Akademii Dwulatka swoje pierwsze przyjaźnie;mimo że Pola ma dopiero 20 miesiecy,to wyraźnie oddziela już dzieci które lubi od tych za którymi po prostu nie przepada).

          A z okazji zbliżających się Świąt pozwoliłam sobie stworzyć ranking 15 pomysłów na niedrogie,własnoręcznie robione gwiazdkowe prezenty
          1.Tort z pieluszek -idelany dla przyszłych rodziców,wystarczy kupić paczkę jednorazowych pieluszek,każdą zwinąć w rulon,uformować z nich kształ koła,obwiązać ozdobną folia,np.różową lub niebieską,związać kokardą i gotowe!
          2.Czasopisma dla rodziców-nie muszą być aktualne;porady dla rodziców są bowiem uniwersalne i potrafią przetrwać lata;sama dostałam taki prezent,kiedy byłam z ciąży i muszę przyznać,że byłam zachwycona;czasopisma wystarczy tylko ładnie zapakować:-);
          3.Ręcznie robiona czapeczka,szaliczek lub sweterek-na drutach lub na szydełku;prezent zachwyci nie tylko przyszłych(lub obecnych)rodziców ale i dzidziusia;
          4.Kolorowy kocyk-można go wykonać wykorzystując resztki materiałów(patchwork) albo, tak jak ja,kupić mięciutki polarowy kocyk(10-15 zł) i naszyć na nim wesołe,kolorowe aplikacje;
          5.Mata edukacyjna-przy pomocy miękkiego polarowego kocyka można wyczarować wspaniałą matę do zabawy;wystarczy tylko doszyć do niego trochę aplikacji w różnych kolorach i o różnych fakturach(np.z pluszu,aksamitu,satyny),przyczepić kilka miękkich,wydających odgłosy zabawek i mata gotowa!
          6.Balony-teraz coś dla nieco większych dzieci;za 30 kolorowych balonów zapłacimy jakieś 10 zł;możemy je upiąć w przenajróżniejsze formy i kształty;radość dziecka na pewna będzie ogromna;
          7.Lalki,pacynki,maskotki-czasem wystarczy para starych skarpet,by wyczarować prawdziwe dzieło sztuki;gdy Pola miała parę miesięcy i przez większość czasu jeszcze spała,ja zajmowałam się tworzeniem właśnie takich ,,cudaków”,które są teraz jednymi z jej ulubionych zabawek;
          8.Ciasteczka-coś dla małych łakomczuszków;kolorowe ciasteczka w różnych kształtach na pewno przypadną im do gustu;a jesli nasze dzieci są już wystarczająco duże aby pomagać nam w pieczeniu możemy nimi obdarować innych członków rodziny;
          9.Domek z tektury-duży,mały,kwadratowy czy prostokatny cieszy zawsze tak samo;po raz pierwszy widzielismy taki domek u naszych znajomych;myśleliśmy że go kupili a okazło się że zrobili go własnoręcznie;potrzebny jest tylko duży kawałek tektury( z powodzeniem można wykorzystać pudła po pralce czy lodówce),farby i odrobina wyobraźni;z tektury formujemy kształt kwadratu lub prostokąta,ostrym nożem lub nozyczkmi wycinamy okan i drzwi a na końcu malujemy;Pola była zachwycona gdy w swoim pokoju zobaczyła domek przypominający chatkę jej ukochanego Puchatka;
          10.Pudełko na drobiazgi-prezent który zachwyci nie jedną dziewczynkę;co roku wykonuję masę pudełek i pudełeczek w różnych kolorach,fakturach i kształtach ,którymi obdarowuję rodzinę i znajomych;w tym roku ,,hitem”okazało się pudełeczko obszyte futerkiem:-);
          11.Biżuteria lub ozdoby do włosów z modeliny-przyznam,że robiłam je w tym roku po raz pierwszy razem z moja ośmioletnią siostrzenicą;nawet nie spodziewalam się takiego efektu;i możecie mi wierzyć lub nie ale taki prezent zadowoli nie tylko małą dziewczynkę;
          12.Anioły z masy solnej-obdarowałam nimi w ubiegłym roku całą rodzinę;każdy miał ,,swojego” indywidualnie dobranego anioła;wyglądają pięknie a jednego wykonuje się ok.6 minut;
          13.Album na zdjęcia-najprostszy można zrobić już z kilku kartek zwykłego kartonu,związać ozdobną taśmą,wkleić zdjęcia i... gotowe;
          13.Ozbody choinkowe-bombki z nici lub sznurka,szydełkowe aniołki można probować już robić z kilkuletnim dzieckiem;babcie i ciocie będą pod wrażeniem;
          14.Świąteczne dekoracje-choineczki z makaronu ,szyszek lub orzechów włoskich są już tak popularne,że znajdziemy je niemalże w każdym domu;ich zrobienie zajmuje kilkanaście minut a efekt jest po prostu zdumiewajacy.

          Wesołych Świąt!:-)

          Skomentuj


            #20
            Odp: Rankingi dla rodziców - grudzień 2010

            Oto laureatki konkursu "Ranking dla rodziców - grudzień 2010"

            1. Marta1721
            2. Jagoda2009
            3. jaworka4

            Laureatki otrzymują: zestaw dermokosmetyków marki Avéne.

            W skład zestawu wchodzą: Avéne Pediatril Krem nawilżający 50 ml + Avéne Pediatril Pianka do mycia ciała i włosów 250 ml.


            Serdecznie Gratulujemy!!!
            pozdrawiamy,
            Redakcja MamoToJa.pl

            Skomentuj

                   
            Working...
            X