Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prolaktynemia czynna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prolaktynemia czynna

    Witam wszystkie mamy. Czy są na forum mamy, które mają problem z prolaktynemią? Ja niestety od 2 lat się z nią zmagam Po wielu próbach zbicia prolaktyny tabletkami i zmaganiach z olewającymi mnie lekarzami, w końcu dowiedziałam się, że mam zaburzenia hormonalne czyli prolaktynemię czynną. Póki co nie biorę tabletek, ale mam dietę, witaminy oraz suplementy wspomagające dietę. Podobno dieta może pomóc, jeśli nie wtedy będą tabletki. Niestety nadal mam pokarm a już dwa lata nie karmię piersią i strasznie przytyłam. Czy ktoś ma podobny problem?

    #2
    Odp: Prolaktynemia czynna

    Ja nawet nie wiedziałam za dużo o tym problemie. bardzo Ci współczuję. Poczytałam troszkę na ten temat w internecie i faktycznie sprawa nie jest taka prosta i oczywista. Powodzenia i pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Prolaktynemia czynna

      Polecam wizyte u dobrego endokrynologa. Mi jak miałam problem z prolakltyną jeden ginekolog przepisał Castangus... Który nic nie pomógł rzecz jasna, a drugi Bromergon po którym w ciągu miesiąca przytyłam 10 KG!!!!! Ale oczywiście zdaniem lekarza to napewno nie wina leku. W końcu trafiłam do endokrynologa, który za moją zgoda przepisał mi lek nowej generacji. Za buteleczkę z 4 tabletkami płaciłam ok 200 zł, ale brałam tylko pół tabletki raz na tydzień. Po 4 miesiącach prolaktyna spadła do normy i mogłam zakończyć leczenie. Minęło już 5 albo 6 lat a nie mam już problemu z tym hormonem. Poza tym polecam ćwiczenia przynajmniej 3 x tygodniowo. Dieta też się przyda wspomagająco. Ja w ciągu 2 miesięcy na 1000 kcal i aerobiku 6 x w tygodniu zrzuciłam 25 kg, a w sumie udało mi się 30 kg pozbyć po tym jak unormowałam prolaktynę. POWODZENIA! I nie daj sobie wmówić, że to nie jest do wyleczenia. Dodam jeszcze, że pół roku temu urodziłam córkę o którą wcale nie toczyłam walki z naturą. Udało się za pierwszym razem mimo, że przy okazji prolaktyny miałam zdiagnozowane policystyczne jajniki i ponoć przy tym są duże problemy z zajściem w ciążę

      Skomentuj

             
      Working...
      X