Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

    Drogie Mamy,SAMOTNE MAMY- każda z nas ma jakąs swoja historię życia w której to ojciec dziecka zostawił Nas z brzuchem lub tuż po narodzinach malucha lub też w jakiś innych okolicznościach.Każda z nas ma inną historię ale jeden finał -zostałyśmy same z dzieckiem.
    Jak i kiedy powiedziec dziecku prawdę co się stało,dlaczego taty nie ma ,dlaczego żyjemy sami ? jaki jest odpowiedni czas by poruszyc ten temat z dzieckiem? czy wogóle mówic mu prawdę? jak? jak powiedziec by dziecko nie czuło się winne całej sytuacji?....
    Porozmawiajmy,podzielmy się swoimi doświadczeniami i radami,wspólnymi siłami na pewno bedzie nam łatwiej przejśc przez tą trudną drogę pytań i odpowiedzi.
  •    
       

    #2
    Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

    Moim zdaniem nie powinnas za wczesnie poruszac tego tematu dziecko samo zapyta wtedy warto powiedziec mu prawde ze nie ma tatusia ale napewno go kocha bardzo.
    najlepiej bylo by jednak zeby tatus uczestniczyl w zyciu dziecka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

      Witam
      Odświeżam temacik.

      Mam podobnie, jak Mała miała 3,5 miesiąca wykopałam "M" z domu, dowiedziałam się o zdradach, dodatkowo brak chęci podjęcia pracy, wielka miłość do swoich rodziców i inne gorsze sprawy.

      Też nie wiem jak powiedziec to małej. Dodatkowo ma Jego nazwisko i teraz tu mam problem, czy Jej zmienić na swoje po rozwodzie, czy pozostawić. Mam nadzieję że mi któraś z Was pomoże.

      Trzymacie się mamcie :*
      Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




      25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
      06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
      27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
      Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
      14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
      15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

      18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

        Karolaina ja jeszcze nie powiedziałam córce o jej Ojce bo tego od samego początku niema.Jednak będę musiała powiedzieć gdyż coraz częściej używa słowa TATA.
        Mówi się ,że nie powinno się zabraniać dziecku kontaktu z ojcem bo przecież my rodzice bierzemy rozwód prawda?u mnie jest o tyle lepiej ,że od początku jestem sama i w akcie urodzenia widnieje moje nazwisko.Czasem się zastanawiam czy kiedyś spyta o ojca-i boję się że nie będę wiedziała co jej odpowiedzieć
        Sama nie wiem co robić...pozostaję mi żyć tak jak żyłam do dziś.Pełnią życia i miłości do córeczki.
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

          co do mówienia prawdy jestem za nia bo i tak kiedys sie dowie jak bylo na prawde a moja coreczka ma teraz prawie 4 latka i sama kiedys zaczela wypytywac o tate czemu inne dzieci maja a ona nie na sam koniec stwierdzila ze jaj tata jej niechce ale jak zadzwoni i zmieni zdanie to do niego pojedzie,jadnak obawiam sie ze to moze nie nastapic

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

            Ami255 Hmm widzę, że u Was "tatuś" też się nie interesuje, u mnie jest to samo. Od 3 miesięcy dziecka nie widział- bo w kwietniu były chrzciny. W sumie to od stycznia widział małą 2 razy. Raz to na chrzcinach a raz jak Go teściowie siłą zabrali z domu. Jest mi cholernie przykro, ale z dwojga złego już wolę być sama niż żyć w nieudanym małżeństwie. Nawet jest artykuł w "Mam dziecko" właśnie o samotnym wychowywaniu dzieci. Trochę mnie to na duchu podniosło. Bo miałam do siebie wyrzuty, że Mała będzie się wychowywać w rozbitej rodzinie.
            Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




            25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
            06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
            27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
            Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
            14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
            15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

            18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

              widzisz mi na poczatku bylo przykro bo mowilismy o ty byly plany i radosc z 2 kresek a potem wszystko obrucilo sie o 180 ale z perspektywy czasu uwazam ze tak jest lepiej dla mnie a przedewszystkim dla malej nie powiem ze nie brakuje jej ojca ale coz moze kiedys jakis go zastapi wiec nie miej do siebie pretesji

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

                Witam,
                Byłam u psychologa z tym problemem. Mój prawie trzyletni synek widział ojca jak miał 5 miesięcy więc go nie pamięta. Do tej pory omijałam temat albo mówiłam mu dziwne rzeczy.... Pani psycholog jednak powiedziała mi że mam Kacprowi mówić prawdę! Więc mu mówię i wszystko jest ok. Jakby któraś z Was chciała więcej info to zapraszam.
                Pozdrawiam.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak powiedziec dziecku,że ojciec....

                  Witam,
                  moja córeczka ma 2,5 roku, jej ojciec nie chciał mieć z nami nic wspólnego, zniknął na początku ciąży
                  od miesięcy sen z powiek spędzała mi myśl, co mam powiedzieć Mariance, gdy spyta o swojego tatę, przygotowywałam się do tego, ale, jak się okazało, mało efektywnie...
                  przedwczoraj moja córeczka spytała mnie: "Mamo, a my nie mamy taty...?"
                  zaskoczyła mnie bardzo, nie wiedziałam, co powiedzieć... z osłupienia wyrwał mnie gwizd czajnika, w którym gotowała się woda, uciekłam do kuchni... kiedy wróciłam, Mania mówiła już o czymś innym...
                  wiem, że nie tak powinnam była to rozegrać, ale sytuacja mnie przerosła...
                  wiem, ze niedługo to pytanie wróci i musze być już w 100% przygotowana do tej trudnej rozmowy...
                  wiem, że nie mogę kłamać i że nie mogę powiedzieć Mariance, ze tata jej nie chciał...
                  ale wciąz nie wiem, co powiedzieć, aby to, co powiem, w jak najmniejszym stopniu ją dotknęło, aby nie czuła się gorsza od innych dzieci, aby nie naznaczyło jej to na całe życie...

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X