Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Rodzicielstwo blisko natury
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rodzicielstwo blisko natury Tutaj możecie porozmawiać o chustonoszeniu, BLW, pieluchach wielorazowych, eko chemii domowej, eko kuchni… oraz szeroko rozumianym naturalnym rodzicielstwie. Spotkacie tutaj również rodziców z problemami podobnymi do waszych. Życzymy miłego zaczytania!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-10-2014, 06:59
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Chustopoczątki

Cytat:
Napisał exarol Zobacz post
A ja mam takie pytanko. Jestem mamą bardzo niezależnej panny która nie lubi mieć skrepowanych rączek i ogólnie nie lubi być krepowana. Próbujemy chustonoszenia juz od dłuższego czasu ale dziecko wytrzymuje max 10-15 min. W jaki sposób możemy zachęcić córcie do chodzenia w chuście?
próbowac, próbować i jeszcze raz próbować - ile ma córcia? u nas też z początkami chustowania było różnie Zosia nie lubiła mieć ograniczone pole swoich ruchów - ale podejmowałam próbu i z czasem dziecko sie oswoiło - lepiej znosiła motanie w trakcie spaceru jak wiązałam ją w domu to był bunt jak na polku to interesowała sie czyms innym samochodami, szczekajacym psem i zapominała o tym ze jest skrępowana
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-2014, 11:43
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Ile maksymalnie może ważyć dziecko aby można było je nosić w chuście? Podejrzewam, że jest jakiś limit dla naszego i tak zmęczonego kręgosłupa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-10-2014, 15:06
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał mikaa997 Zobacz post
Ile maksymalnie może ważyć dziecko aby można było je nosić w chuście? Podejrzewam, że jest jakiś limit dla naszego i tak zmęczonego kręgosłupa.
hmm to zależy jaką chuste wybierzesz - ja mam elastyczną i w niej do 11 - 12 kg z tego co wiem, ale sa chusty w których nosi sie dziecko nawet do 20 kg - wiec przedzial wagowy jest duzy i mozemy nosi od niemowlaka do juz starszego dziecka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2014, 22:16
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Ja próbowałam , ale nasza malutka nie jest za tego typu rzeczami. Lubi być na rączkach, ale ona lubi się wykręcać we wszytskie satrony, a chusta ją za bardzo usztywnia i nie może zrobić żadnego ruchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 01:50
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

marzena a dobrze ta chustę wiązałaś? kontrolował Cie ktoś po zawiązaniu, czy nie popełniasz żadnego błędu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 08:03
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

no wlasnie dziecko ma duza swobode ruchu w takiej chuscie jesli chodzi o raczki i klatke piersiowa przyjamniej ja tak motalam Młoda jak byla starsza aby miala swobode i poczatki u nas tez nie byly latwe ale porobowalam probowalam i dziecku sie spodobało
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 11:03
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

znajoma chustuje mała i mała jest wniebowzięta jak już widzi że mama idzie a chustą to tak sie cieszy Skarbek I w ogóle jak to super wygląda, dzidzie mamy tak blisko, takie bezpieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 15:22
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Tak nasza była wiązana pod fachową ręką. Mam tutaj obok blogu własnie taki ośrodek jakiś klub a chyba kangura i tam się chodzi i kobiety pokazują co i jak, ale mała nie była zachwycona. Cóż - mam odmienne dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 19:36
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Ja dużo dobrego o tych chustach słyszałam, ale są dość drogie z LenyLamb np. są bardzo polecane, ale drogie. Na pewno będę szukała jakiegoś konkursu, by wygrać taka chustę

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 22:24
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

haha oj cieżko o konkurs z tą chustą. Ale szukaj szukja moze coś znajdziesz. Normalnie cena to od 150 zł jeśli chodzi o chustę tej firmy i im większy rozmiar tym droższa. Ale jak dziecko chce to warto zainwestować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania