Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Rozrywka, pogaduchy
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rozrywka, pogaduchy Humor, zabawy, codzienne sprawy...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-04-2015, 07:19
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58
Domyślnie Odp: Jaki dom zbudować?

każda rzecz cieszy co zrobiona w domu jest czy mury postawione czy dach to takie kolejne kroki do zbliżającego się do naszego własnego gniazdka Mnie czasem przerażało to pieniądze się wkłada a nic nie widać Teraz jakoś inaczej wygląda ale postawić to jeszcze nie problem Dokończyć w środku to jest dopiero skarbonka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-2015, 08:01
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

ja ciesze sie nawet z ław a mąż to też jakis weselszy i lepszy humor, nio niestety cały dom to skarbonka bez dna ale kazdy etap zbliza do zamieszkana
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-2015, 21:23
klamka klamka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
klamka.polki.pl

To bardzo fajnie, że tak dobrze wam idzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-2015, 13:52
tata_pawel's Avatar
tata_pawel tata_pawel jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tata_pawel.polki.pl

Rada od osoby, która właśnie buduje dom - dajcie sobie spokój, lepiej kupcie już gotowy Budowa tak absorbuje człowieka, że czasami śpi się po 4 - 5 godzin. Niby buduje go ekipa, ale wszystkiego musisz dopilnować, bo jak nie stoisz komuś za plecami, to nagle się okazuje, że cementu nagle brakło i wszyscy siedzą, albo płytki nierówno położone, a to znów ktoś kable źle położył i trzeba kuć. Człowiek się tylko wkurza i nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-2015, 19:14
drzazga-102 drzazga-102 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
drzazga-102.polki.pl

Budowa domu to faktycznie sporo nerwów i wydatków. My postawiliśmy na dom pasywny i nie narzekamy, wiemy, że większy wydatek na początku = tańsza eksploatacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-2015, 08:58
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Dom pasywny? Brzmi świetnie. Jak duży?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-10-2015, 14:42
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
każda rzecz cieszy co zrobiona w domu jest czy mury postawione czy dach to takie kolejne kroki do zbliżającego się do naszego własnego gniazdka Mnie czasem przerażało to pieniądze się wkłada a nic nie widać Teraz jakoś inaczej wygląda ale postawić to jeszcze nie problem Dokończyć w środku to jest dopiero skarbonka
Tylko te wszystkie kroki zbierają się na jedną całość i warto o tym myśleć za wczasu. Prawda jest taka, że jeden element można wykonać na kilka sposobów a koszt wykonania będzie się różnił dość znacznie. Tutaj np. opisany został koszt dachu - http://www.oferteo.pl/koszt-budowy-dachu-dwuspadowego wiele osób ucieka i kombinuje tylko nikt nie zdaje sobie sprawy, że każdy dodatkowy element na dachu odchodzący od ogólnej linii to sporo większy koszt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-10-2015, 19:46
sandflowerr sandflowerr jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
sandflowerr.polki.pl

Dom pasywny to utopia, kosztuje tak dużo więcej niż normalny że mało kto się na to decyduje. Zresztą, lubicie okna osadzone w murach jak w bunkrach, pół metrowej grubości ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-2015, 09:58
meteso meteso jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
meteso.polki.pl

Blog Entries: 4

Budując samodzielnie można wszystko dostosować do własnych potrzeb a nie zdawać się na czyjąś łaskę.
Co do budowy odradzam Ytonga silka. U znajomych tym budowali i ściany są tak słabe że bez dodatkowych wzmocnień, nie mogli powiesić szafki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2015, 18:16
stylewka stylewka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
stylewka.polki.pl

A co sądzicie o kanadyjczykach? Mi podobają się te domy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd