Wróć   Forum Mamotoja.pl > Przepisy kulinarne > Przepisy kulinarne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Przepisy kulinarne Sprawdzone potrawy i sposoby ich wykonania

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-12-2009, 10:18
Miss's Avatar
Miss Miss jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Miss.polki.pl

Miasto: PL/FR
Zdjęcia: 3
Domyślnie Capuccino

Wczoraj zrobiłam z teściową pyszny placek capuccino,wrzucam przepis bo może któraś z Was bedzie miała ochotę go zrobić,ja osobiście POLECAM,bo pycha

Składniki:
8 jajek
2 łyżki kakao
2 szklanki cukru
1 szklanka maki ziemniaczanej
1 szklanka mąki pszennej
1 litr śmietany 30%
1 szklana kawy capuccino clasic (ta saszetka Mokate)
1 galaretka cytrynowa
1 gorzka czekolada
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wykonanie:
upiec dwa biszkopty, jeden jasny z 4 jajek,drugi ciemny z 4 jajek
4 jajka,szklanka cukru, szklanka mąki
miksujemy tak dlugo aż masa z tych jajek i cukru zrobi się prawie biaława(ok.20min) i na koncu dodajemy mąkę i miksujemy na małych obrotach,zeby się tylko wymieszało- wrzucamy do piekarnika,drugi biszkopt robimy tak samo tylko do mąki dodajemy 2 łyzkami kakao również na końcu miksowania.
Uwaga!!! drugi biszkopt robimy wtedy kiedy pierwszy się upiecze,bo nie może sobie stać,tylko od razu po zrobieniu wrzucamy do piekarnika

Masa:

Ubijamy śmietanę z cukrem pudrem,dodajemy jedną szkl. kawy capuccino rozpuszczoną w 5 łyżeczkach gorącej wody oraz rozpuszczoną galaretkę w 0,5 szklance wody( troszkę ostygła)

Wykonanie:
1 ciemny biszkopt
2 masa
3 jasny biszkopt
4 masa
Dekorujemy startą gorzką czekoladą
Nieprzeczytane 25-11-2015, 19:18
BasiaL BasiaL jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
BasiaL.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Capuccino

Nie jadłam nigdy takiego ciasta i bardzo mnie kusi, aby wypróbować przepis. Podejrzewam, że również mojej rodzince by posmakowało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-04-2016, 20:49
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Jak przeczytałam tytuł wątku , to myślałam że chodzi o kawę, a tu takie smakowiete zaskoczenie Nie jadłam takiego ciasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-2016, 10:24
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

zapowiada się coś pysznego... trzeba spróbować zrobić... może na niedzielę mi się uda...
Dziewczyny, fajnie, że podrzucacie takie przepisy! To się przydaje!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-2016, 10:27
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Tu nieco inny przepis na to ciasto:

Biszkopt:
•6 jajek,
•120g mąki pszennej,
•180g cukru,
•czubata łyżka kakao,
•łyżeczka proszku do pieczenia.

Białka ubić na sztywno, stopniowo dosypując cukier puder. Mąkę przesiać wraz z proszkiem do pieczenia. Stale ubijając, dodawać do białek na przemian mąkę i żółtka. Na koniec dodać kakao, krótko zmiksować. Masę przelać na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30-35 minut w temp. 180st. Ostudzić i przekroić na pół.

Placek kokosowy:
•200g wiórków kokosowych,
•5 białek,
•200g cukru,
•płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

Białka ubić na sztywno z dodatkiem cukru. Dodać wiórki kokosowe oraz proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać szpatułką. Wyłożyć na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30minut w temp. 180st. Ostudzić.

Krem:
•200g masła lub margaryny,
•5 żółtek,
•500ml mleka,
•135g cukru,
•3 łyżki mąki pszennej,
•1 i 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej,
•łyżka cukru waniliowego,
•30g kawy cappuccino Skworcu + 1 łyżka,
•2 łyżki śmietany 18%.

W 125ml mleka utrzeć żółtka z cukrem oraz mąkami. Resztę mleka zagotować z cukrem waniliowym. Na gotujące się mleko wlać przygotowaną masę. Stale mieszając, gotować chwilę, aż masa zgęstnieje. Ostudzić. Masło utrzeć do białości. Ucierając, dodawać po łyżce masy budyniowej. Kawę rozpuścić w ciepłej śmietanie. Przestudzić i dodać do kremu. Dokładnie wymieszać.

Łyżkę cappuccino zalać 1/2 szklanki wrzątku, dodać łyżeczkę cukru. Wymieszać i przestudzić.

Pierwszy blat biszkoptu nasączyć kawą, wyłożyć połowę kremu, przykryć plackiem kokosowym. Rozsmarować resztę kremu, przykryć drugim biszkoptem. Nasączyć resztą kawy.

Wierzch:
•szklanka śmietanki 30%,
•2 łyżki cukru pudru,
•50g mlecznej czekolady.

Śmietankę ubić na sztywno z dodatkiem cukru pudru. Rozsmarować na wierzchu ciasta, posypać startą czekoladą. Schłodzić. Ciasto przechowywać w lodówce.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-2016, 11:58
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Haniu robiłam tak jak ty ten placek tylko zawsze bez tego ciasta kokosowego, teraz spróbuję z kokosem którego uwielbiam.
Na wierzchu oczywiście bita śmietana i musze pokusić się o zrobienie polewy capuccino bo kiedyś gdzieś taką jadłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2016, 17:17
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

przepisy ciekawe aż chce się upiec takie pychotki do kaweczki. Apetycznie brzmią te przepisy na ciasta, chyba się skuszę na przygotowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-2016, 09:24
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał bobusie2 Zobacz post
Tu nieco inny przepis na to ciasto:

Biszkopt:
•6 jajek,
•120g mąki pszennej,
•180g cukru,
•czubata łyżka kakao,
•łyżeczka proszku do pieczenia.

Białka ubić na sztywno, stopniowo dosypując cukier puder. Mąkę przesiać wraz z proszkiem do pieczenia. Stale ubijając, dodawać do białek na przemian mąkę i żółtka. Na koniec dodać kakao, krótko zmiksować. Masę przelać na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30-35 minut w temp. 180st. Ostudzić i przekroić na pół.

Placek kokosowy:
•200g wiórków kokosowych,
•5 białek,
•200g cukru,
•płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

Białka ubić na sztywno z dodatkiem cukru. Dodać wiórki kokosowe oraz proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać szpatułką. Wyłożyć na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30minut w temp. 180st. Ostudzić.

Krem:
•200g masła lub margaryny,
•5 żółtek,
•500ml mleka,
•135g cukru,
•3 łyżki mąki pszennej,
•1 i 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej,
•łyżka cukru waniliowego,
•30g kawy cappuccino Skworcu + 1 łyżka,
•2 łyżki śmietany 18%.

W 125ml mleka utrzeć żółtka z cukrem oraz mąkami. Resztę mleka zagotować z cukrem waniliowym. Na gotujące się mleko wlać przygotowaną masę. Stale mieszając, gotować chwilę, aż masa zgęstnieje. Ostudzić. Masło utrzeć do białości. Ucierając, dodawać po łyżce masy budyniowej. Kawę rozpuścić w ciepłej śmietanie. Przestudzić i dodać do kremu. Dokładnie wymieszać.

Łyżkę cappuccino zalać 1/2 szklanki wrzątku, dodać łyżeczkę cukru. Wymieszać i przestudzić.

Pierwszy blat biszkoptu nasączyć kawą, wyłożyć połowę kremu, przykryć plackiem kokosowym. Rozsmarować resztę kremu, przykryć drugim biszkoptem. Nasączyć resztą kawy.

Wierzch:
•szklanka śmietanki 30%,
•2 łyżki cukru pudru,
•50g mlecznej czekolady.

Śmietankę ubić na sztywno z dodatkiem cukru pudru. Rozsmarować na wierzchu ciasta, posypać startą czekoladą. Schłodzić. Ciasto przechowywać w lodówce.

mam właśnie ten sam przepis. Bardzo lubię to ciasta, tak samo jak domownicy, ale jest z nim trochę roboty, więc raczej na jakieś szczególne okazje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania