Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemole wbija buźkę w poduszkę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niemole wbija buźkę w poduszkę

    Mam pytanie odnośnie mojej córeczki - ma 3,5 miesiąca i od jakiegoś miesiąca czasami przed snem, gdy leży położona na boku, to jakby wciska buźkę w poduszkę. I tak kilka razy. Ale nie robi tego szybko, tylko tak delikatnie i powoli, aż w końcu zasypia. Czy może to być spowodowane? Czy to jest jakieś zaburzenie? poza tym raczej rozwija się bardzo dobrze. Pediatra twierdzi, że dziecko w ten sposób chce się wyciszyć, bo nie może zasnąć. Czy to może być przyczyną? Czasami też kręci główką na boki.
  •    
       

    #2
    Odp: Niemole wbija buźkę w poduszkę

    Jest wysoce prawdopodobne, że Pani pediatra ma rację. Rytmiczne ruchy, podobnie, jak to było, gdy dziecko było w brzuszku, uspakajają nie tylko małe dzieci. Ważna oczywiście jest informacja, że dziecko rozwija się prawidłowo i chętnie nawiązuje kontakt z otoczeniem.
    Pozdrawiam
    prof. UWM drbhab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Niemole wbija buźkę w poduszkę

      Dziękuję Panu bardzo za odpowiedź. Czasami to wygląda tak, jakby córeczka chciała się przekręcić w ten sposób z plecków na brzuszek, bo przedwczoraj po kąpieli leżała na boku i podobnie wtulała tą buźkę w poduszkę i w końcu w ten sposób prawie udało się jej przekręcić na brzuszek. Tak poza tym to raczej wszystko jest ok. Dużo głuży do zabawek, ale i w dialogu z nami i raczej bardzo interesuje się otoczeniem. Jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Niemole wbija buźkę w poduszkę

        Moja córeczka tez tak robiła i nadal robi, a ma 6 miesięcy. Zawsze jest to uzasadnione - po prostu chce dostać butelkę z piciem lub jedzeniem Najczęściej w ten sposób dopomina się kiedy chce zasnąć.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Niemole wbija buźkę w poduszkę

          U nas pierwszy synek kręcił główką na boki i wtedy zasypiał. Też się początkowo wystraszyłam, czy aby to nie zaburzenie neurologiczne, ale nie. Teraz ma już 4 lata i jest zdrowym i mądrym dzieckiem. Młodszy tak nie robi główką.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Niemole wbija buźkę w poduszkę

            U nas synek też tak robił i to znak, ze chce butelkę z mlekiem. Z czasem minęło, ale jako młoda mama też bacznie obserwowałam, czy oby wszystko jest w porządku, czy nie musimy udać sie do lekarza.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Niemole wbija buźkę w poduszkę

              nie miałam takiej sytuacji i nie zauważyłam tego u nas ale to strasznie niebezpieczne

              Skomentuj

                     
              Working...
              X