Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-11-2013, 14:07
persymona persymona jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
persymona.polki.pl

Domyślnie Odp: Zajęcia dodatkowe

No właśnie. Rodzice niestety czasami zmuszają dzieci do uczestnictwa w zbyt dużej liczbie zajęć dodatkowych. Ambicje i oczekiwania rodziców nie zawsze działają na korzyść maluchów. Jeśli nasza pociecha będzie chodziła na zbyt dużo zajęć, dodatkowo takich, za którymi nie przepada, to zniechęcimy ją do robienie czegokolwiek. Niech dziecko samo wybierze jakieś jedno, góra dwa zajęcia i starczy. Pozwólmy dzieciom być dziećmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-2013, 22:42
Izabella30 Izabella30 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Izabella30.polki.pl

Zdjęcia: 20

Dwa czy trzy-ja myślę, że jedne zajęcia są wystarczające-dziecko może się skupić na swojej pasji i będzie ona mu sprawiała samą radość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-2013, 16:22
Amko Amko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Amko.polki.pl

Jak najbardziej warto wysyłać dziecko na wszelkie zajęcia dodatkowe,ale nie liczy się tutaj ilość lecz jakość. Postawić np na dwie rzeczy: basen i taniec lub język obcy. To na pewno nie zaszkodzi.

www.Amko.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-2014, 08:19
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

My ostatnio z mężem postanowiliśmy skorzystać z warsztatów poleconych mi przez moją siostrę, która na nie również uczęszczała. Piszę tu o tych zajęciach: http://www.sensity.pl/warsztaty-dobr...wywac-dziecko/ - są one prowadzone w poradni w Warszawie tak więc jeśli również jesteście ze stolicy możecie zainteresować się tematem. Na warsztatach można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych informacji o tym w jaki sposób wychować dziecko na mądrego człowieka, jak radzić sobie z wieloma problemami wychowawczymi Jak motywować je do współpracy. Zorientowaliśmy, się, że wiele rzeczy robiliśmy nieprawidłowo i skorygowaliśmy nasze działania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-2014, 22:21
ecomarta2371 ecomarta2371 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ecomarta2371.polki.pl

Smile

Moja córeczka chodzi od 5 latek na balet, chodziła też na fortepian ale dla niej to nie było to woli tańczyć

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 09-07-2014 o 10:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2014, 14:35
Amelia1234 Amelia1234 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Amelia1234.polki.pl

My z zajęć dodatkowych wybraliśmy taniec - bardziej są to zajęcia ruchowe w rytm muzyki. Ale w weekendy często chodzimy do teatru a właściwie do Teatru Małego Widza, bo tylko tam są spektakle dla malutkich dzieci (od 1 roku). Zależy nam na rozwoju artystycznym córki, więc później pewnie dojdzie jeszcze jakieś zajęcia z rysunku. Co będzie chciała. Ale póki jest mała, staramy się o to, aby właśnie takie wyjścia do teatru były normą, taniec wyrażaniem emocji, żeby budować w niej zamiłowanie do sztuki. Jesteśmy z mężem kompletnym przeciwieństwem rodziców, którzy w niedziele zabierają dzieciaki na wycieczki po supermarketach i centrach handlowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2014, 10:32
sanii sanii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sanii.polki.pl

Ja zapisałam córkę na zajęcia ruchowo - muzyczne. Zajęcia są naprawdę ciekawe. Uczą dzieci poprzez zabawę. Dzieci rozwijają swoje umiejętności fizyczne i społeczne. Przebywają z nowo poznanymi maluszkami. Bardzo fajne zajęcia prowadzone przez specjalistów. Dziecko uczy się na nich bardzo dużo.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 22-04-2014 o 18:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2014, 15:17
Drjillian77 Drjillian77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Drjillian77.polki.pl

Moja córeczka oprócz tego że ma angielski w szkole chodzi też na dodatkowe zajęcia, a poza tym zapisałam ją na balet i lekcję gry na pianinie, ale tylko po to żeby mogła sobie wybrać to co bardziej lubi, muzykę czy taniec i już po kilku zajęciach zrezygnowała z grania, chciałabym żeby moje dzieci robiły to co lubią
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-2014, 15:20
McZenon78 McZenon78 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
McZenon78.polki.pl

Ja na razie wysyłam swojego czterolatka tylko na zajęcia języka angielskiego, kiedy pojdzie do przedszkola będe chciała wysyłać go także na jakieś zajęcia sportowe lub sporty walki ale myślę że jeszcze ma na to troszkę czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-2014, 09:35
Dama1 Dama1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dama1.polki.pl

Ja mam trochę mniejszego synka, żeby go juz wysyłać na korepetycje, dlatego na razie dla neigo największą frajdą są obrazki piaskowe, które mam z Fikolo, "maluje" sobie sypiąc piasek, ma kilka wzorów obrazków także naprawdę nie musi umieć malować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania