Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie parówki dla dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie parówki dla dziecka?

    Czy wasze pociechy lubią parówki? bo moje bardzo osobiście kupuje morlinki ale te na wage, nie są wędzone bo taki smak jest bllllleeee tak twierdzą moje dzieci.
    Znalazłam artykół na ten tema i niby wszystkie fakty na temat parówek są ogolnie znane ze, to mięso byle jakie ale myśle ze zainteresuje -warto poczytać.POLECAM

    Chyba nikogo nie trzeba utwierdzać w fakcie, że parówki są przysmakiem prawie każdego dziecka. Większość rodziców serwuje maluchom parówki bardzo chętnie i z pewnością stanowią podstawowy składnik diety. Niestety mało, kto zdaje sobie sprawę, że większość produktów nie zawiera istotnych składników odżywczych, a jedynie wodę, dodatki i mięso oddzielone mechanicznie. Cóż to w rzeczywistości oznacza?

    Nie mamy, co się oszukiwać w większości parówek dla dzieci skład jest podobny, a nawet gorszy jakościowo od parówek dla dorosłych. Mięso oddzielone mechanicznie MOM nie oznacza nic innego jak odpady mięsne, takie jak tusze drobiowe poddawane obróbce cieplnej, dzięki czemu otrzymywana jest niskiej jakości masa mięsna. W produktach mięsopodobnych znajduje się nie tylko tłuszcz, ale również skórki, chrząstki, a nawet rozdrobnione kości i pazurki. Zważając na fakt, że szeroka gama produktów dostępnych na rynku zachęca do kupna przetworów mięsnych, w tym parówek większość z nas nie obawia się podawania ich niemowlętom i małym dzieciom. Są jednak rodzice, którzy szczególną uwagę zwracają na dietę dziecka i precyzyjnie dopasowują składniki odżywcze. Problem jest jednak duży, ponieważ nawet najbardziej odpowiedzialni rodzice nie są sobie w stanie poradzić z wyszukaniem zdrowej żywności. Półki sklepowe, aż uginają się pod ciężarem produktów, których etykiety budzą mnóstwo wątpliwości. W rzeczywistości okazuje się, że nawet opakowania znanych marek nie gwarantują produktów godnych zaufania . Oznakowanie i skład nie zawsze oznaczać musi szczerą prawdę, co zaobserwować mogliśmy na wielu przykładach i aferach mięsnych odnotowanych na przełomie ostatnich kilku lat. Nawet jakbyśmy bardzo chcieli uchronić nasze dzieci przed sztucznymi dodatkami, barwnikami i konserwantami nie jesteśmy w stanie zapewnić żywności 100% zdrowej.

    Wracając do klasycznych kiełbasek : jakie zatem parówki dla dzieci spełnią nasze oczekiwania? Jakie parówki dla dziecka będą najlepsze? Jakie możemy podać dziecku bez wyrzutów sumienia?

    Najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie parówek kiełbaskami z dużą zawartością mięsa. Jeżeli jednak dziecko nie wyobraża sobie śniadania bez przysmaku, jaki stanowią parówki konieczne jest dokładne sprawdzenie etykiety na opakowaniu. Parówki zawierające mięso oddzielone mechanicznie kategorycznie nie nadają się dla dzieci. Dobre parówki dla dziecka to takie, które zawierają ponad 80%-90% mięsa, najlepiej z szynki. Parówki takie posiadają znacznie grubszą i twardszą skórkę, oraz masę wewnętrzną, a ich cena za kilogram waha się w granicach od 20 do 30 zł. za kilogram. Parówki, które może jeść małe dziecko nie powinny zawierać w składzie glutaminianu sodu, fosforanów, konserwantów, cytrynianów, powinny zawierać stosunkowo małą ilość soli i tłuszczu. Dla dzieci szczególnie groźne są cytryniany i fosforany hamujące przyswajanie wapnia, oraz rakotwórczy azotan sodu.

    Oczywiście nie zaszkodzimy dziecku, jeżeli podamy mu parówkę okazjonalnie, lub wybierzemy produkt niebudzący żadnych zastrzeżeń. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno parówek o największej zawartości mięsa, lub zastąpienie ich dobrej jakości szynką, ewentualnie kiełbaską. Najbardziej rozsądną opcją jest zrobienie parówek samemu, do czego wykorzystać należy mięso przemielone przez maszynkę, zmiksowane z jajkiem i dodatkami smakowymi na jednolitą masę. Dla uzyskania gładkiej konsystencji wykorzystać warto blender. Uformowane na kształt parówki należy gotować w wodzie, na parze, lub piec w piekarniku. Oczywiście parówki, których wykonanie przypomina robienie kotletów mielonych nie zastąpią klasycznej parówki o gładkiej konsystencji to z całą pewnością stanowią znacznie zdrowszą alternatywę. Drugą możliwością są parówki z mięsa, słoniny, przypraw i osłonek z jelit, jednak wykonanie jest znacznie bardziej czasochłonne.


  •    
       

    #2
    Odp: Jakie parówki dla dziecka?

    U nas był moment kiedy mała lubiła parówki wybierałyśmy te które miały najwięcej mięsa w sobie.
    Parówki je sporadycznie, jednak zaczęły smakować jej kabanosy ma niespełna 3 lata?
    czy są zdrowsze? i czy powinno się je podawać małym dzieciom?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie parówki dla dziecka?

      ja malej robie na goroco parowki z szynki, nie iwem jakiej sa firmy, bo kupuje je w lokalnym sklepie na wage, ale malej smakuja najbardziej, co do kabanosow, nie mam pojecia, ale chyba raz na jakis czas nie powinny jej zaszkodzic

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie parówki dla dziecka?

        parówki kupujemy sokołowa, kiedyś próbowałam różnych firm pod kontem swoim i męża, jednak jak widziałam że zwiększają obiętość w garnku no i ten smak.... wole trzymać się jednych,

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie parówki dla dziecka?

          Najlepsze są jedynki Dzieci je uwielbiają i zawieraja chyba najwięcej % mięsa niż inne parówki Z sokołowa duża paczka też szybko u nas znika

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie parówki dla dziecka?

            kiedyś porównywałam skład i właśnie te sokołowa wychodziły nieźle, najpierw jedliśmy berlinki, potem spróbowaliśmy sokołowa i jakoś bardziej do nas przemówiły więc póki co tylko je kupujemy na wagę to juz dawno nie kupowałam.,

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie parówki dla dziecka?

              Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
              kiedyś porównywałam skład i właśnie te sokołowa wychodziły nieźle, najpierw jedliśmy berlinki, potem spróbowaliśmy sokołowa i jakoś bardziej do nas przemówiły więc póki co tylko je kupujemy na wagę to juz dawno nie kupowałam.,
              a od jakiego wieku mniej więcej próbowałyście podawać parówki - my niekiedy z mężem jemy ale Zosi jeszcze nie podawałam (16 miesięcy) niekiedy się zapatruje na nie ale mój niejadek hmm - i tak ostatnio się zastanawiałam czy czasem jej odrobiny nie podać tak dla odmiany?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                27otsifem moja Majka również ma teraz 16 msc i daję jej parówki jak miała coś koło roczku. Z tym że mam dostęp do bardzo fajnych, pewnych parówek cielęcych więc się nie boję jej ich dać. Bardzo je lubi!!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                  Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                  a od jakiego wieku mniej więcej próbowałyście podawać parówki - my niekiedy z mężem jemy ale Zosi jeszcze nie podawałam (16 miesięcy) niekiedy się zapatruje na nie ale mój niejadek hmm - i tak ostatnio się zastanawiałam czy czasem jej odrobiny nie podać tak dla odmiany?
                  Ja byłam ostrożna z rozszerzaniem diety, jak również z podawaniem parówek, wiedziałam ze jak mała pozna ich smak, to może chcieć je jeść ciagle, zazwyczaj dzieci je uwielbiają, zamiast parówek wolałam dać małej plaster dobrej wędliny.
                  Wiadomo w końcu doszło do tego ze poznała smak tego "dobrodziejstwa" i faktycznie przez pierwsze dni ciągnęło ją do nich grunt to wybrać dobre parówki gdzie jest wysoka zawartość mięsa.

                  Ważne jest jeszcze jak dziecko gryzie, u nas z tym problemu nie było ale trzena uważać aby dziecko nie ugryzło zbyt wielkiego kęsa i się nie zakrztusiło, ale to jak ze wszystkim.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                    Nie znam dziecka co parówek nie lubi
                    Ja też już po roczku to na pewno dawałam Szczególnie jak córka widziała co jadł jej brat to już trzeba było wszystko podawać to samo

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                      Ja tych parówek to za często nie daję, najwyżej 2 razy w tygodniu. Majka jest za mamą mięsożerna więc wszelkie wędliny, mięska to lubi. Jak zrobię kanapkę to ściąga szynkę i sam chleb zostaje, parówę też bez chleba chce jeść.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                        ja jak kupuję parówki dla małej to z szynki Tarczyńskiego. Parówki te są bardzo smaczne, nie są słone i wędzone jak niektóre, a do tego są bardzo mięciutkie i nie mają tej skórki(otoczki), którą dzieci często wyrzucają

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                          no niestety dzieci lubią nie zawsze to co dobre i zdrowe słodycze, frytki i parówki. Mam nadzieje ze te produkty uda mi się jak najpóźniej do diety dziecka wprowadzić

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                            dla mnie najzdrowsze to jednak JEDYNKI wydają się najlepsze i najwięcej mięsa w sobie zawierają

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie parówki dla dziecka?

                              Najwięcej mięsa to mają te z sokołowa, 93 % mięsa. Ale raczej wątpliwa spraw czy rzeczywiscie tyle mają. Nie bardzo mnie przekonują parówki, mały uwielbia, ale daje mu więcje ryb bo ryby też bardzo lubi

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X