Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Szyjemy dla dzieci
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Szyjemy dla dzieci Przytulanka, czapeczka, pluszowy miś, a może mata edukacyjna? Szycie jest znów bardzo modne, będziemy więc szyć razem z Wami! Zasięgnijcie porady gdzie najlepiej kupić materiały albo jaka krawcowa jest najlepsza w Waszej okolicy.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-05-2014, 10:45
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

Domyślnie Dziwna reakcja dziecka na lalkę typu Tilda

Moja córeczka ma 3, 5 roku, ponieważ ja niesamowicie zachwycona wszelkimi "tildowymi" lalkami, królikami, zajączkami itd. postanowiłam kupić dziecku taką lalkę. Długo ją wybierałam, wybrałam w końcu najpiękniejszą (moim zdaniem), zamówiłam, przyszła i to było moje duże rozczarowanie, tzn. zero zainteresowania, moje dziecko jedynie skwitowało, że ta lala ma dziwną twarz i nie ma palców u rąk i nie ma ust...od tej pory lalka jest jedynie ozdobą w pokoju dziecka. A ja miałam nadzieję, że dziecko będzie zachwycone, że nie będzie się z nią rozstawała. Może dziecko jeszcze jest za małe i nie potrafi docenić jeszcze uroku tych lal???
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2014, 20:07
A.Korpa A.Korpa jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
A.Korpa.polki.pl

Domyślnie Odp: Dziwna reakcja dziecka na lalkę typu Tilda

Cytat:
Napisał grawal86 Zobacz post
Moja córeczka ma 3, 5 roku, ponieważ ja niesamowicie zachwycona wszelkimi "tildowymi" lalkami, królikami, zajączkami itd. postanowiłam kupić dziecku taką lalkę. Długo ją wybierałam, wybrałam w końcu najpiękniejszą (moim zdaniem), zamówiłam, przyszła i to było moje duże rozczarowanie, tzn. zero zainteresowania, moje dziecko jedynie skwitowało, że ta lala ma dziwną twarz i nie ma palców u rąk i nie ma ust...od tej pory lalka jest jedynie ozdobą w pokoju dziecka. A ja miałam nadzieję, że dziecko będzie zachwycone, że nie będzie się z nią rozstawała. Może dziecko jeszcze jest za małe i nie potrafi docenić jeszcze uroku tych lal???
Być może... z drugiej strony, jeśli do tej pory córeczka miała inne lale, z paluszkami i ustami, to może wystarczy dorysować Tildzie usta i paluszki i będzie ok ?
Stary 30-05-2014, 07:50
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

U nas tilda sie sprawdziła w wieku kiedy mała miała półtora roku, nie toleruje żadnych lalek, a zajac tildowy przypadł jej do gustu od razu, w zasadzie przez ponad rok bawiła się nim ciągle, każdego dnia teraz również należy do zabawek którymi czesto się bawi jednak już nie codziennie, nie wiem co wpłynęło na to bo już lalką Barbi czy lalkami szmaciankami się nie bawi w ogóle, być moze przyjdzie czas na moje dziecko jak i twoje kiedy że zacznie się takimi zabawkami bawić.
Zaznaczam ze zajączka szyłyśmy razem, tata niby pilnował ale mała cały czas pomagała, oczywiście po swojemu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-05-2014, 11:50
zuzannazu zuzannazu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zuzannazu.polki.pl

Kupiłam Małemu tildę - królika - chłopaka, jak szedł do przedszkola, jako towarzystwo i nie rozstawał się z nim, nadal bardzo go lubi - ale coś w tym jest, że taki maluszek 3 letni zwraca uwagę na szczegóły, więc lalka bez szczegółów może rozczarować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-05-2014, 22:38
A.Korpa A.Korpa jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
A.Korpa.polki.pl

Warto zatem spróbować z ustami i paluszkami
Stary 20-08-2015, 15:14
zlywilk44 zlywilk44 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zlywilk44.polki.pl

Lalki tildowe tym się charakteryzują że nie mają oczów i palców. Gdy dziecko jest małe może tego nie rozumieć, ale jeśli zacznie dorastać to zacznie zwracać uwagę na szczegóły i trzeba będzie kupić coś innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-12-2015, 13:08
justyna612 justyna612 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justyna612.polki.pl

moim zdaniem dzieci mają inne gusta niż dorośli im może spodobać się brzydki stary miś z urwanym uchem i bez oka i będą go uważały za swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, a piękna droga lalka będzie leżała w kącie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2016, 23:00
mamakuby14 mamakuby14 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamakuby14.polki.pl

Cytat:
Napisał grawal86 Zobacz post
Hehe - moje lubiły jak były młodsze ( w okolicach roku) a teraz już nawet nie patrzą, nie mówiąc, o braniu do ręki czy zabawie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-03-2016, 08:55
jadziks jadziks jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jadziks.polki.pl

Wydaje mi się, że one bardziej się podobają dorosłym niż dzieciom Ja dla swoich dzieci będę chciała kupić normalne lalki, ale bardzo naturalnie wyglądające, nie sztucznie kolorowe ani nie barbie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-04-2016, 13:22
michal1nka michal1nka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
michal1nka.polki.pl

Nie znam tych lalek.. ale jak mowicie ,ze nie ma palcow i oczu to chyba bym jej nie kupila zadnemu malemu dziecku ; p
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania