Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2017, 20:10
fionnka009 fionnka009 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fionnka009.polki.pl

Domyślnie Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

U mnie dzieci uczą się już od najmłodszych lat ;D Wystarczy im puścić bajki po angielski i tak mysle ze to jest bardzo fajny sposob na oswajanie sie z języki Kolory już znają chyba wszystkie po angielsku ;D Pozniej dopiero mozecie postawic na jakies szkolenia moze w gimnazjum cos dodatkowego oprocz zajec lekcyjnych. Ja sama uczestnicze w szkoleniach ze szkoły językowej https://lincoln.edu.pl/warszawa/jak-uczymy/ i to jest bardzo fajna opcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-12-2017, 21:37
kubakubak kubakubak jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kubakubak.polki.pl

zdecydowanie warto pomyśleć o tym już od najmłodszych lat. dziecko ma dużo łatwiejszy start kiedy potrafi odnaleźć się z obcym językiem. Ja żałuje, że nie przykładałem się dobrze w szkole albo nie ponaglałem rodziców, ze chciałbym iśc na korepetycje, teraz jest mi przez to trochę cięzej się nauczyć. ale powiedziałem sobie, że z dzieckiem nie popełnię tego błędu. i zapisałem je na lekcje angielskiego, bo w szkole to zawsze jakoś tak róznie, jedni nauczyciele sa lepsi a jedni ucza gorzej. w Toruniu polecam szkołę języka angielskiego http://angielskitorun.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2017, 06:32
gilza gilza jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gilza.polki.pl

Jak najwcześniej Wiem po sobie, że rozpoczęcie nauki np w szkole podstawowej to zły pomysł a dzieci w wieku przedszkolnym potrafią bardzo szybko nauczyć się nowych słówek i bez problemu tworzą całe zdania Moja córka od samego początku chodzi do przedszkola ( Te Vizja w Warszawie ) gdzie nauka języka angielskiego odbywa się codziennie. Każdego dnia zaskakuje mnie znajomością nowych wyrazów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-12-2017, 17:12
begirl begirl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
begirl.polki.pl

zgadzam się w 100 % z gilzą. Mój syn też chodzi do tej placówki tyle, że w Gdańsku Angielski mają codziennie a dodatkowo 3 razy w tygodniu uczą się języka francuskiego Moim zdaniem okres przedszkola to najlepszy moment na rozpoczęcie przygody z nauką języka i każdy rodzic powinien ten czas mądrze wykorzystać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2018, 15:16
zula33 zula33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zula33.polki.pl

Już od najmłodszych lat dziecko można uczyć języka obcego po prostu przez zabawę, tutaj http://royalschool.eu/przedszkole fajnie opisano w jaki sposób dzieciaki są zachęcane do nauki języka, moja córa jeszcze za młoda ale już rozglądamy się za odpowiednią placówką a program royal school wygląda bardzo fajnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2018, 10:31
mamaana1 mamaana1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mamaana1.polki.pl

Myślę, że zapisując malucha na fajne zajęcia, nie można mu zaszkodzić. Warunek jest taki, że dziecko samo chce tam być, dobrze się tam czuje.
Ja w tym wieku bardziej stawiałam na piosenki w języku angielskim (mamy płytę Musical babies, bardzo dużo utworów typu "Wheels on the bus...", "5 little monkeys" itp.) i zabawki edukacyjne z trybem językowym. Dla 13 miesięcznego bobasa fajnie by się sprawdził stolik edukacyjny. Moja koleżanka ma dla córki stolik Chicco Hobby i jest mega fajny. Rozwija też zainteresowania dziecka (jest część artystyczna, muzyczna, gotowanie i ogródek), a wszystkie funkcje są w języku polskim i angielskim Sprawdź sobie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania