Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-09-2013, 12:36
aniolec3ek aniolec3ek jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aniolec3ek.polki.pl

Miasto: Piekary Śląskie
Zdjęcia: 56
Domyślnie Jak być konsekwentną

Witam mamusie. Moja córka która ma 2,5 roku, ostatnio weszła w buntowniczy wiek. Czasem nie mogę sobie z nią poradzic, ogólnie jest grzecznym dzieckiem, ale wszystko ma na "nie". A ja jako kochająca matka, nie potrafie jej niczego odmówić, poprostu nie umiem być konsekwentna, i np powiem, że czegoś nie może zrobić to tak ma być, ona próbuje postawić na swoim i ja po chwili jej histerii poprostu ulegam. Czy wy też tak czasem macie? Poradźcie mi jak moge się nauczyć być wobec niej bardziej stanowcza, oczywiście nie krzykiem ani biciem, bo to nie dla mnie. Czasem ją postawie do kąta, ale wtedy jest taki krzyk jakby ją kto ze skóry obdzierał...

Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

Ostatnio edytowane przez aniolec3ek : 26-09-2013 o 12:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-09-2013, 08:58
ajulia ajulia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ajulia.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak być konsekwentną

łatwiej mi być konsekwentnym przy małym dziecku, bo wiem, że histeria jest tylko jego "pokazówką" i mogę ją przeczekać. Zdecydowanie trudniej przy starszym, kiedy nie histeryzuje, ale tak ze mną rozmawia, tak dyskutuje, żeby przeforsować to, co chce. Wtedy mam duże problemy z konsekwencją i się uginam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-10-2013, 08:54
tirnenka5 tirnenka5 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tirnenka5.polki.pl

Mamto samo moje 5-letnie dziecko już próbuje ze mną dyskutować,zaczynają się pyskówki staram sie być konsekwentna czasem ulegam a czasmi poprostu wybucham bo stara siemnie wyprowadzić z równowagi. Ż mniejszymi dziecmi jest łatwiej a im więcej rozumie to znacznie trudniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2013, 16:26
Amko Amko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Amko.polki.pl

Pamiętaj,ze to właśnie konsekwencja jest podstawą wychowania i jeżeli teraz tego nie zrobisz,nie staniesz się konsekwentna,to dziecka potem będzie sprawiało tym większe problemy wychowawcze.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 12-05-2014 o 14:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-12-2013, 11:06
esmeralda2 esmeralda2 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
esmeralda2.polki.pl

Nie jest tołatwa sprawa gdy w gre wchodzi bezgraniczna miłość do pociech
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2014, 17:52
taiwona's Avatar
taiwona taiwona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
taiwona.polki.pl

W Warszawie w tym gabinecie psychologicznym jest przeprowadzany bardzo ciekawy coaching dla rodziców: http://www.sensity.pl/rozwoj-osobist...rent-coaching/ , dzięki któremu moim zdaniem można się wiele nauczyć. Zdecydowaliśmy się na nie swego czasu razem z mężem pod wpływem naszej znajomej i uważam, że była to bardzo dobra inwestycja.
Nauczyliśmy się jak zbudować większy autorytet, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami a także jak rozwijać swoją więź z dzieckiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2014, 19:24
magdylena magdylena jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
magdylena.polki.pl

Tez mam epizod z psychologiem, kilka seansów na szczęście wyciagnęło moją mamę z depresji.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 12-05-2014 o 14:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2014, 15:16
Drjillian77 Drjillian77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Drjillian77.polki.pl

Jakiś czas temu moje dziecko miało straszne napady histerii i płaczu, a szczególnie w sklepie kiedy nie chciałam jej czegoś kupić, takie zachowanie zaczęło się powtarzać, a ja nie wiedziałam co robić ale postanowiłam się nie poddawać i być konsekwentna po prostu ignorowałam ją i jej zachowanie i na szczęście napady minęły
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2014, 19:24
ProDell1282 ProDell1282 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ProDell1282.polki.pl

Wydaje mi się, że ten brak konsekwencji i umiejętności wyznaczania granic pochodzi z podświadomego myślenia matek, że w ten sposób krzywdzą swoje dzieci (bo te płaczą, krzyczą itp.). Trzeba sobie wytłumaczyć, że nie robimy nic złego. Jesteśmy za wychowanie dziecka odpowiedzialne, ono w tak młodym wieku nie wie, co dla niego dobre. Dziecko musi uczyć się, że matka jest człowiekiem i choć bardzo je kocha, ma prawo do wyrażania złości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-04-2014, 20:48
SzefElina1823 SzefElina1823 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
SzefElina1823.polki.pl

Ja jestem bardzo konsekwentna i widzę że moje dziecko już zaczyna rozumieć co mu wolno a czego nie, rozumie też kiedy mówię nie, wiem że to straszna sztuka być konsekwentną i dobrze wychować dzieci, ale widzę że jakoś mi się to udaje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania